Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Esti pro sau contra lui Bäsescu?
Pro 41 56.94%
Abtinere 7 9.72%
Contra 24 33.33%
Voters: 72. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Apr 2007, 22:52   #21
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Hai frate lasa, si steaua lui becali aduna mai multi "simpatizanti" in piata aia. 1500 nu e o cifra, sa fim seriosi. Gigi pe mayback avea mai multe steaguri pe langa el decat basescu. basescu e jenant, nu are staif, nu o sa mai iasa presedinte, kiar daca o sa iasa o a aiba astia grija sa nu.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2007, 23:14   #22
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
E pur si muove.... Ce facem fara Base.... Ce faceam cu el.... Lucrurile sunt certe... Interesele sunt mari.... habar nu avem noi... Mi-a placut de Base ca a incercat sa fie simplu... mai aproape de oameni decat oricare altul.... Am vazut pe Nea Geoana caruia ii tremurau putin picioarele fiindca lumea va iesi in strada, implicit protestand.... Eu zic sa protestam, nu neaparat pt motivul ca Base a iesit... ci pt tot ce se intampla...Ar trebui sa protestam in fiecare weekend... Nu mai mergem la munte la mare... protestam... Urlam contra conditiei actuale... Daca as putea... i-as aranja pe toti... asa zi-sii politicieni... Daca tot sunt oameni cu pregatiri superioare, ar trebui sa lupte sa ne arate asta... Cred ca am avea nevoie de cateva socuri... ceva sa le provoace frica.... gata ca deja mi-a crescut tensiunea...
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2007, 23:24   #23
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Eu, unu', sunt mai pragmatic.
Decât sä stau în cäcat pân-la nas, cu Geoanä, Vadim, Felix, Patriciu si ai lor, mai bine stau în cäcat pân-la genunchi, cu Bäse, Boc si Stolojan. E mai suportabil. Si mai igienic.
Stiu cä unii preferä prima variantä, iar dacä nu li se va împlini, îmi pare räu pentru ei. Dacä li se va împlini, îmi pare räu pentru toatä tara.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 02:25   #24
aayana
Guru
 
aayana
 
Join Date: Jan 2007
Location: acolo unde mã simt bine
Posts: 517
Originally Posted by hellsteed:
E pur si muove.... Ce facem fara Base.... Ce faceam cu el.... Lucrurile sunt certe... Interesele sunt mari.... habar nu avem noi... Mi-a placut de Base ca a incercat sa fie simplu... mai aproape de oameni decat oricare altul.... Am vazut pe Nea Geoana caruia ii tremurau putin picioarele fiindca lumea va iesi in strada, implicit protestand.... Eu zic sa protestam, nu neaparat pt motivul ca Base a iesit... ci pt tot ce se intampla...Ar trebui sa protestam in fiecare weekend... Nu mai mergem la munte la mare... protestam... Urlam contra conditiei actuale... Daca as putea... i-as aranja pe toti... asa zi-sii politicieni... Daca tot sunt oameni cu pregatiri superioare, ar trebui sa lupte sa ne arate asta... Cred ca am avea nevoie de cateva socuri... ceva sa le provoace frica.... gata ca deja mi-a crescut tensiunea...

Bine ca nu ai pus la urma ... ... .... ...... ....... ...... ........ ..... ..............

Just jokin`
__________________
Numai Filme
aayana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 02:29   #25
aayana
Guru
 
aayana
 
Join Date: Jan 2007
Location: acolo unde mã simt bine
Posts: 517
Boc si Stolo parca mai merg, nici Base nu e rau numai ca nu il suporta toata lumea. Oricum, eu de cand l-am vazut pe B. ca plangea ca se retrage Stolo, am zis ca trebuie sa coaca ceva, si uite unde a ajuns. Trebuie sa aiba el si planul B, planul C...
__________________
Numai Filme
aayana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 07:30   #26
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by aayana:
Boc si Stolo parca mai merg, nici Base
Cum dracu' poti sa alintzi asemenea creaturi, mai esti si fata. Stolo e iesit din cripta, pe basescu la nastere l-au tras asa de tare de cap cand a iesit ca are un bostan diform, iar boc seamana asa a soarece de biblioteca.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 07:51   #27
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Carmine Galante:
iar boc seamana asa a soarece de biblioteca.
poate un soarece de biblioteca ce n-ajunge nici macar la primul raft de carti...
marx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 10:49   #28
aayana
Guru
 
aayana
 
Join Date: Jan 2007
Location: acolo unde mã simt bine
Posts: 517
Nu alint pe nimeni,(asa sunt ei ironizati prin presa si la tv) doar daca tin mai mult cui unii in defavoarea altora nu inseamna ca aprob tot.
Mai imi plac Emil Hurezeanu, CTP si Andrei Gheorghe (si nu sunt in politica). Cand o sa invatati, o data pentru totdeauna ca gusturile nu se discuta?
__________________
Numai Filme
aayana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 11:40   #29
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
s vd si din voturile d aici k base nu lasa p nimeni indiferent
eu as vrea un presedinte kre sa ma lase indiferent!
cva decorativ - k in elvetia

si vbesc din pdv-ul cuiva kre l-a votat
dar kre d mult e dezamagit d comportamentu lui

probl e k - d partea cealalta - si mai mare jalea!
si dk lumea o sa voteze in vara (eu nu ma mai duc sa votez decit dk exista pericolu sa iasa beeecali!) credeti k o sa avem ALTA clasa politik??
nu bre - tot aia e!
d tot kktu :sick:
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 11:45   #30
mimi
Novice
 
mimi
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 22
Indiscutabil, PRO Basescu, asta daca vointa noastra mai are vreun rost Cu asa o "haita" de parlamentari totul este posibil chiar si o ordonanta de urgenta care sa-i interzica lui Basescu sa mai candideze, ultima solutie- emigrarea in masa.........
mimi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 12:08   #31
aayana
Guru
 
aayana
 
Join Date: Jan 2007
Location: acolo unde mã simt bine
Posts: 517
Originally Posted by Alex Leo Serban:
si dk lumea o sa voteze in vara (eu nu ma mai duc sa votez decit dk exista pericolu sa iasa beeecali!) credeti k o sa avem ALTA clasa politik??
nu bre - tot aia e!

Beeecali? :sick: Pe mine ma surprinde ca are adepti , oare lumea e atat de chioara sa nu vada ce e de vazut ?
__________________
Numai Filme
aayana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 12:11   #32
Proletar
Guru
 
Proletar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,958
...

Cristoiu spunea la un moment dat ca Basescu e un Becali ajuns presedinte. 8)
__________________
"Macar am incercat!" - McMurphy, "Zbor deasupra unui cuib de cuci".
Proletar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 12:24   #33
jeleu
Guru
 
jeleu
 
Join Date: Mar 2004
Location: pe sarma
Posts: 338
Send a message via Yahoo to jeleu
poftim? tu-l asculti pe cristoiu? acela este bolnav in faza terminala de frustrarea de a nu fi in stare sa faca ceva, probabil cea mai urata si mai scumpa panarama.
__________________
Im Kino gewesen. Geweint.
jeleu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 14:03   #34
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by jeleu:
poftim? tu-l asculti pe cristoiu? acela este bolnav in faza terminala de frustrarea de a nu fi in stare sa faca ceva.
lui cristoiu i se pot imputa multe, dar mai putin faptul ca nu a facut ceva.
oare cati din mass-media ar trebui sa-i multumeasca?!
marx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 14:12   #35
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu, dragä, Cristoiu nu-i decât o curvä partial isteatä, pe care a cumpärat-o P.S.D.-ul când i-a plätit daunele alea din procesul cu Gabriela Adamesteanu.

@A.L.S.
Crezi cä eu nu mi-as dori SA NE PUTEM PERMITE un presedinte simbolic ca-n Elvetia, sau o reginä decorativä, ca Bungytrix?
In raport cu timpul, la mine a mers invers. Cât era primar, l-am detestat pe Bäsescu, pentru chestia cu maidanezii si buticurile (si, la drept vorbind, nici acum nu i-o iert). L-am votat presedinte exclusiv în sens negativ (ca sä nu iasä Bonbonel). Dupä care, am väzut cä e primul care într-adevär se pusese pe bune sä-i futä pe äia. Dacä tot e sä fie "un Becali ajuns presedinte", mäcar sä taie brazdä printre rechini, nu printre câini comunitari si tarabagii.
Am un prieten foarte bun, da' complet paralel cu politica (unii poate-l stiti, Radu Zilisteanu, membru în C.P.U.N. în 1990, fondator al unui partidulet numit P.N.D. pe care i l-a halit scurt un troian fesenist, Serghei Mesaros). Sâmbätä seara, era sä ne luäm la caftealä-n masinä, tuna si fulgera împotriva lui Bäse. Nu-i de mirare, el dupä ce-a rämas färä partid se oplosise la P.N.L.A.T., ca... "consilier politic" al lui Täriceanu! :lol: Ca si cum m-ar lua pe mine asistent un profesor de matematicä (la liceu!) Ei bine, un "discurs" atât de incoerent, visceral si demagogic n-am mai auzit! Cä e "mitocan" (BRAVO LUI! Emil a fost gentleman, si-a luat-o-n barbä SCURT!), cä "are si el cercurile lui de interese" (mersi de noutate, eu credeam cä-i asa, un îngeras neprihänit si eterat!), cä "o sä rämânä în istorie ca un..." (nu mai stiu de epitete urmau - deci, Räducu meu era si profet! Brucan 2!), si - cireasa pe tort, cä Anca Boagiu, väzându-l (pe Räducu) cä vorbea cu Bäse odatä, i-a zis "sä träiti!" (adicä uite ce specimene sunt în jurul lui).
Ei bine, când un prieten pe care-l stiu onest, si care are INFORMATII din politicä (desi e inapt sä le proceseze), ajunge la un asemenea nivel, ceva e grav. Grav de tot.
Si, evident, nu numai Becali sau Vadim sunt argumente de vot negativ - ei sunt doar cei mai spectaculosi, în tembelismul lor mocofan-isteric, iar prin asta pot deveni chiar utili. In 2000, când candidau Iliescu si Vadim în turul 2, eu am votat CU VADIM, tocmai pentru cä era un cäcat si mai toxic decât Iliescu, si mi-ar fi convenit sä ajungä presedinte si sä provoace un dezastru atât de mare, încât sä scäpäm de amândoi. Dar ADEVARATUL pericol nu-l reprezintä Vadim sau Becali, ci un presedinte de tip P.S.D., un nou mafiot ca Nästase, un manechin obedient ca Väcä sau Geoanä, ori un pulifrici corupt ca Ponta... S-a väzut clar, în 2000-2004, unde ne-a adus tandemul Iliescu-Bonbonel.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 14:36   #36
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Pitbull:
Nu, dragä, Cristoiu nu-i decât o curvä partial isteatä, pe care a cumpärat-o P.S.D.-ul când i-a plätit daunele alea din procesul cu Gabriela Adamesteanu.
de parca PD/PNL n-a cumparat pe nimeni?!

in rest, multa lume sufera de miopie. basescu e la fel de corupt ca ceilalti. poate kiar mai mult. si-n plus nu face nimic altceva decat sa-si implineasca interesele.

se bat securistii intre ei si boborul o da in rebeliune. asta mi se pare grav. dar si distractiv.
marx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 14:41   #37
jeleu
Guru
 
jeleu
 
Join Date: Mar 2004
Location: pe sarma
Posts: 338
Send a message via Yahoo to jeleu
Eu l-as vota presedinte pe Klaus Johannis.
Doar ca o sa iasa IF 01 BKL.
__________________
Im Kino gewesen. Geweint.
jeleu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 15:13   #38
crisa
Novice
 
crisa
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 24
Pitbull, n-am dat quote sa nu ocup spatiu, dar.. atat spun: JOS PALARIA!
TOTAL DE ACORD CU TINE! 8)
crisa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 15:18   #39
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
eu l-as lasa acolo unde este, la primaria sibiului! ca face treaba buna :love: si oricum, am auzit ca i s-au mai facut propuneri(pe post de ministru) pe care le-a refuzat tocmai pe motiv sa nu-si dezamageasca alegatorii. basescu in schimb si-i cam dezamageste-intr-un fel sau altul- si spera ca din doua rele vom fi nevoiti sa-l alegem pe cel mai putin rau.
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2007, 15:24   #40
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
@Marx:
Nu te contrazic în totalitate, dar argumentelor aduse de tine le räspunsesem deja, atât în mesajul de deasupra, cât si într-unul intermediar de pe pagina trecutä.

@Crisa:
Multumesc frumos, da' asta conteazä mai putin... De votat, ai votat (sus în poll)? Hai, cä la referendum ducem si pollul ästa, am auzit cä un vot de membru CineMagia se echivaleazä cu o sutä de voturi de sectie ruralä din Dobrogea, Vrancea, Arges sau Tara Motilor.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells