Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Sep 2006, 21:46   #101
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
gnosticii sint mai cool, ashea
(... desi eu sint agnostic :o )
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2006, 21:57   #102
Bubu
Guru
 
Bubu
 
Join Date: Feb 2003
Location: Terra, Calea Lactee
Posts: 443
Send a message via Yahoo to Bubu
Originally Posted by Alex Leo Serban:
gnosticii sint mai cool, ashea
(... desi eu sint agnostic :o )

Realmente sunt cool, dar sunt gnostici. Sunt altceva. Brown ii face crestini. Jesus!!!
__________________
Dixit!
Bubu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2006, 09:20   #103
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
'jesus' is the right word :lol:
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2006, 23:08   #104
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by cherryblossom:
baaaa, da' multe posturi la codul lui da vinci asta.. :shock:

mai eu am trminat acum cateva zile cu intarziere fata de voi de citit codul lui davinci.eh am cit-o savurand-o mi-a captat atentia si interesul am subliniata-o chiar.,este interesanta si prin simplu fapt de a o citi ca o simpla carte beletristica,fara a tine seama daca are si vreo semnificatie,are vre un mesaj,sau aduce in evidenta lucruri interesante ,istorice arta..etc.dat poate fi considerata si adevarata si fictiune.cat la suta predomina fiecare din acest lucru nu se stie.DAR sunt convinsa ca e o carte buna dar si are semnificatii.de ex.triunghiul,ochiul ,si toata partea pana la cea religioasa legata de isus e interesanta,partea cu isus nu stiu ce pot crede,sunt posibile ambele variante expuse.
adica eu consider asa ori este ceva in care predomina adevarul realitatea,un mesaj
ori se incearca sa promoveze ideea sacralizarii feminimului si inlaturarea a ceea ce a fost pt ceea ce urmeaza,
sau intradevar asa si a fost cu isus.poate stiti voi sa raspundeti parerea voastra
dar eu mai consider ca ori
-este un mesaj drept pt care s-a si lasat si facut asa cunoscuta cartea sa o poata citi toate persoanele,caci daca nu cei puternici o anihilau de mult si nu dadeau o astfel de posibilitateo
-ori se urmareste acest lucru prin obisnuirea omului cu astfel de ideii sustinute de cei puternici-oricum incerc sa cred ca intradevar max webel avea dreptate cand zicea ca cei puternici sunt alesi de dumnezeu.-poate si acesti puternici au rolul lor in viata deci veriga si poayte dumnezeu le-a dat acest har cu un scop.ori sunt puternici in mod negativ sau asa pozitiv.m-am gandit ca poate sunt si cei rauvoitorii care care prin orice mijoc vror sa se imbogateasca deci facand chiar si rau,dar numai intra in zicala lui max.w.nu stiu ce sa cred.dar poate intr-adevar toti ou un rol


mie mi-a placut dar si coelo l-am citit tot
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2006, 23:19   #105
Dominic
Guru
 
Dominic
 
Join Date: Feb 2004
Location: On The Chair!
Posts: 385
Send a message via AIM to Dominic Send a message via MSN to Dominic Send a message via Yahoo to Dominic
Boring....
__________________
--The End--
Dominic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells