Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 May 2005, 13:45   #1
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
!!!ANUNT!!!

Avand in vedere poluarea puternica a forumului, am decis, cu aprobarea lui emi urmatoarele, legate de co-forumistii nostri dragi Denis_stelistu si Smeagoll-Gollum.

Timp de o luna (incepand de azi, 6 mai), ORICE MESAJ AL VOSTRU DE PE FORUM CARE NU ARE LEGATURA CU FILMUL VA FI STERS FARA NICI O ALTA EXPLICATIE.
Puteti sa ii spuneti dictatura,eu prefer sa o numesc normalizare.
Am rugat si restul moderatorilor sa faca acest lucru.
O zi buna in continuare.

.mai sunt si altii vizati.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 13:54   #2
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
da, dar cafeneaua ce treabã are cu filmul?
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 13:56   #3
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
.nu are. de asta nu or sa mai aiba mesaje aici 1 luna(decat daca vorbesc despre film/filme/cinema/cinematografie).
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 20:45   #4
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
"În toate avem nevoie de organizare - pânä si în artä!"
("Caligula", Albert Camus)

Cicä "normalizare"...! Ghici ghicitoarea mea! Cine se justificau la fel?
Räspuns: la fel se justificau Lenin, Stalin, Mao, Dej, etc. - si ultimul pe listä, cu voia dumneavoasträ, Nicolae Ceausescu.

În viata mea n-am pomenit o decizie mai idioatä. Ati gândit-o efectiv cu curu', iar räspunsul de mai sus, apropo de cafenea, e o perlä de incoerentä - dacä i-a priceput cineva sensul, facä bine si tälmäceascä-l.
Mäi bäieti, puneti mâna pe lopeti si dati-vä cu ele-n cap - poate se desteleneste nitel. Dacä nu vä pricepeti, întrebati, cä nu-i rusine. Uite cum trebuie sä faceti:

1) Evitati la maximum stergerile de mesaje. Am mai spus recent, da' väd cä eu vorbesc, eu aud: aplicati la maximum "move", "split" si "lock". Folositi "delete" numai când mesajul e OFENSIV - sau, in extremis, când e atât de gol de orice continut, încât pur si simplu celelalte formule nu-si au rostul, iar un "move" si/sau "split" n-ar face decât sä creeze un topic inutil. Dar, de fapt, în cazul ästa îl puteti läsa în pace. Lumea o sä-l ignore, va trece peste el, si topicul va merge mai departe.
(In treacät fie zis, uneori si divagatiile de întindere limitatä pot fi interesante.)

2) De asemenea, puteti cenzura färä nici un avertisment doar O SINGURÄ ALTÄ CATEGORIE DE MESAJE/TOPICURI - si anume: SPAM-urile. Si ca sä fie clar despre ce e vorba, spam e atuncea când se încearcä folosirea abuzivä a spatiului de pe forum, în interese sträine acestuia. Dacä un om pur si simplu posteazä un mesaj sau creeazä un topic färä legäturä cu cinematografia, dar care nu face publicitate la nu stiu ce (website-uri, comert, jocuri piramidale, etc.), nu existä motive suficiente pentru a-l sterge.

3) În genere, dacä aveti dubii (si sper sä aveti cât mai des, cä vorba rumânului, "dubito ergo cogito"), nu vä repeziti sä încuiati un topic imediat, numai fiindcä vorbeste despre altceva. Nu se stie niciodatä când va prinde si când nu. Dacä nimeni nu marseazä, o sä moarä singur. Folositi "lock" NUMAI dacä, desi topicul vegeteazä, autorul si-l promoveazä artificial, cu mesaje noi.

4) Întrucât räspunsul lui Raptor despre Cafenea e neclar, precizez: aici puteti läsa orice topicuri care nu sunt ofensive sau spam. Dacä-i arde cuiva sä propunä o discutie despre Oprisan, RAFO Onesti, referendumul pentru Constitutia Europeanä (pe care, apropo, Olanda, Franta si Germania o vor respinge in corpore, slavä Domnului!), blidul de lemn al lui Attila, profilul psihologic al Marchizului de Sade, lenjeria intimä a Printesei Stéphanie de Monaco sau pläcinta cu brânzä pe care i-a fäcut-o bunica vineri, n-are decât! O sä prindä sau n-o sä prindä! Cä de-aia-i "Cafenea"!

Asa cä mai potoliti-vä cu pulsiunile astea glandular-paranoice si mai bine aplicati regulile si penalizati neregulile din primul topic de-aici - cä, har Domnului, omul äla a muncit acolo, si tuturor moderatorilor li s-a fâlfâit de ce scrisese el. Si scrisese bine!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 21:14   #5
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
imi spui si mie te rog cu ce am gresit si cand am scris ceva prostesc?....
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 21:18   #6
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
In privinta lui Denis, sunt de acord. Pe Smeagol, nu, imi e simpatic...


P.S.: Asta o sa distruga "Asociatii... diverse"
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 21:33   #7
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Da ce am facut.
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 21:37   #8
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Originally Posted by Denis_stelistu:
Da ce am facut.

E intrebare sau ce?
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 21:40   #9
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
MOno ma lasi in pace cu comentariile tale.
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 21:42   #10
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Ma scur...scuzi ... nu eram sigur...doar atat...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 21:51   #11
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Denis_stelistu:
Da ce am facut.
probabil pentru ca esti fanul lui gigi bekakali. adica un telectual asa natural, firesc, spontan, crestin ortodox care gandeste cu capul lui... gandurile venite direct de la dumnezeu... gigi transmite aceste ganduri tuturor romanilor, iar tu - deocamdata - doar cinemagistilor...
e o ipoteza de lucru...
sa inceapa dezbaterea!
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 22:22   #12
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Ba,dar eu vorbesc despre filme nu despre altceva.Nu inteleg ce aveti cu mine. :o
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2005, 23:27   #13
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
toata chestia asta e foarte amuzanta. chiar daca nu se intampla nimic, actiunea propusa de raptor este admirabila, kinda...
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2005, 08:35   #14
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
This is all wrong.
In primul rand nu am remarcat la Denis sau mai ales la Smeagol vreo divagare extrema de la subiectul in discutie. Recunosc ca nu sunt foarte activa pe forum dar chiar daca este o situatie critica nu inteleg de ce ati postat mare !!!Anunt!!! si astfel sa-i transformati intr-un fel de paria. Mai bine le trimiteati cate un private message in care le explicati de ce ati luat decizia asta.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2005, 19:11   #15
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Deci, e clar, da?
V-ati luat de doi dintre cei mai inofensivi forumisti, si mä întreb pe cine-oti fi avut în vedere când ati spus cä "mai sunt vizati si altii".
Chiar dacä Denis si Sméagol nu-s cele mai geniale minti de pe forum, nu-mi amintesc sä fi jignit vreodatä pe cineva. E aberant sä vi se punä pata pe un om si sä-ncepeti sä-l cenzurati, doar fiindcä e mediocru. Mult mai important e BUNUL SIMT decât statutul intelectual al cuiva, ca un criteriu de apreciere.
Uite, de pildä Irene: o stim cu totii cum e, dar as face mare scandal dacä ar cenzura-o cineva. Fata asta ciudatä, al cärei crez în viatä e de-a fi mereu fix pe-aläturea cu realitatea, aduce o notä aparte în forum - mie, unul, îmi face impresia unui adevärat "Ed Wood" al CineMagiei!
Asa cä, dacä vreti sä vä arätati muschii de moderatori, ocupati-vä mai degrabä de mitocanii si specimenele arogante si snoabe de pe-aici, cä slavä Domnului, avem o droaie! ACOLO bägati cutitu-n carne vie, nu în posturile inofensive ale unor oameni care n-au altä vinä decât cä gândesc la un nivel mai modest si dialogheazä cu o oarecare stângäcie.
Si dacä tot aveti mâncärici de bisturiu, începeti prin a vä ocupa chiar de topicul ÄSTA! Sau... nu, nu cu scalpelul; mai bine cu läcätelul. Încuiati-l naibii si läsati-l sä moarä de inanitie cerebralä.

P.S.
Uite, iar a apärut un cäcänar: XBoss, cu un spam de toatä frumusetea! Hai, so pe el! Cu ban de IP, categoric, cä ästia de teapa lui trebuie sä fie eradicati total!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2005, 19:40   #16
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
.dragilor si scumpilor.
.nu e vorba de ban. nu e vorba de ip-uri. nu zboara nimeni de pe forum.
.am rugat ceilalti moderatori sa stearga doar timp de 1 luna mesajele care NU AU LEGATURA CU FILMUL ale celor doi pentru a vedea daca intr-adevar au ce cauta pe un forum care se vrea cinematografic. oare pot o luna intreaga sa scrie despre film si sa se abtina de la raspunsuri monosilabice si glumite?atat.

ps.
.nu a fost o idee proasta(cum spuneti voi) colectiva, ci a mea-l-am intrebat doar pe emanuel daca pot face asta,iar el mi-a raspuns afirmativ.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2005, 19:51   #17
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Eu nu fac vreun efort in plus, oricum nu las discutii offtopic acolo decat daca sunt constructive si nu gen "Muie. -Da? Muie si tie! - Da? Muie si tie si familiei tale!".
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2005, 20:05   #18
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
explicatia acestui !!!anunt!!! este ca exista de mult pe cinemagia antipatii/simpatii mai mult sau mai putin exprimate pe forum...
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2005, 20:29   #19
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
You said it, Notty! Cine stie, cunoaste... S-au mai väzut "moderatori", care cugetä cu ovarele - chit cä ei, bietii, au fizic omologul bäietelesc al ziselor gonade.

Enfin, scurt pe doi. Denis si Sméagol NU SUNT niste "cazuri". Iar solutia cu a le cenzura "doar fix o lunä" mesajele care asa si pe dincolo, ca sä vedem dacä sunt în stare astfel si pe dincoace, e o scärpinäturä de-a-mprejurulea. Läsati-o baltä, si moderati CUM SE CADE. (Apropo, BeNnY a pus si el un punctulet just pe Y, mai sus.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2005, 22:00   #20
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by Denis_stelistu:
Da ce am facut.
Nu mi-o lua in nume de rau... Imi place ce scrii despre filme, dar doar atat!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:46.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells