Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: eu pentru cine votez?
PNL-PD: Basescu 24 58.54%
PRM: Vadim 1 2.44%
PSD: Nastase 5 12.20%
altii. care? 5 12.20%
nu particip la vot 6 14.63%
Voters: 41. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Oct 2004, 00:23   #1
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
"Eu pentru cine votez?"

...ca sa-l citez pe Caragiale.
Nu prea ma pricep la politica. poate ma ajutati voi sa ma hotarasc. mie mi se pare ca nu merita nici unul din candidatii actuali.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 00:30   #2
K's
Guru
 
K's
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 487
Raul mai mic . Informeaza-te si tu despre programele lor, poate asa iti mai clarifici dilema- nu inseamna ca vei primi ce propun ei.
__________________
How is the KKK like a Group of Real-Estate Agents?
K's is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 01:01   #3
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
din oferta acestor alegeri, am ales, fara ezitare, PNL-PD: Basescu

Nastase si toata liota sa de securisti jegosi au pastorit coruptia si sistemul feudal al baronilor... au toti niste fete patibulare - remember Mischie s. cl.

Vadim Corneliu Tudor, fost poet de curte al ceausestilor, este un circar, o girueta care, mai nou, isi toarna cenusa semita pe cap, dupa ce a latrat ani in sir despre pericolul evreesc si cel occidental... VC(veceu) Tudor este imaginea cangrenei de pe corpul Romaniei.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 02:15   #4
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
va luati de mine ca-s maniac cu snuff-urile! care e legatura acestui topic cu filmul? vb. de arta sau de politica. Am mai obs. unul aproape la fel de idioten , cel cu tzoalele, dar ala macar are scuza ca-n filme se folosesc costumele, altfel nu e decat un mod de a etala fiecare ce haine de "firma " poarta.
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 02:58   #5
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
E greu sa stii cu cine sa votezi...
In primul rand... sunt multe jocuri politice facute in acest moment.. ma refer la plecarea lui Stolojan si la schimbarea imagologica a lui Nastase. Trebuie sa recunosc, ca fac PR, sa zicem asistant PR la unul dintre candidati, nu intrebati care ca nu am sa va spun si stiu destul de multe lucruri de rahat si despre unul si despre altul....
Nastase:
pozitiv:O fi el arogant si mincinos.. dar trebuie sa recunoastem ca e cel mai prezidentiabil dintre toti. Cat timp a fost premier s-au derulat multe programe de infrastructura, sociale si comerciale care au imbunatatit economia si mediul de afaceri. Are relatii externe foarte bune. Un prim-ministru ca Geoana.etc.
negativetine, aproape, un monopol media si de influenta. Aroganta, care este de multe ori dictata de stafful lui. [Sa nu uitam faza cu Ouale din sedinta guvernului(fraza scrisa de un retard de PR-ist si citita prost de Nastase)]. Un anumit dezinteres in problema coruptiei. Prea multa manipulare. Oamenii sai sunt foarte slabi:Aghaton, Nica, Athanasiu,Dan Ioan Popescu..etc

Basescu:
pozitiv:Afirmatii si reactii amuzante si tratarea subiectelor cu fler. O mare popularitate, mai ales in patura de mijloc. O campanie de PR excelenta. pana in prezent se bucura si de "sinceritate"... VA castiga un procent semnificativ din voturile anti-PSD. etc
negativ:Neprezidentiabil(s-a vazut foarte bine la faza cu prim-ministru francez). O mica manipulare(vezi cazul lacrimilor pentru Stolojan). Oameni aiurea: Tariceanu(slab, foarte slab...veti vedea la dezbateri), Iorgovan, Patriciu, Catarama. Se bazeaza prea mult pe votul anti-PSD, iar la programa este realtiv varza. etc

Vadim Tudor: Nu are rost sa vorbesc despre el. Pentru cetatenii cu drept de vot care se bucura de o minte ingusta si care traiesc intr-o Romanie cu stirile de la ora 5... votati-l... Este un circar si un manipulator.... Prea multe minciuni si prostie. Nu are sanse.

Este pentru a doua oara(prima 1996) dupa revolutie cand mass-media va influenta direct rezultatul alegerilor. Fiti atenti, nu va lasati manipulati sau persuadati. Ceea ce ma deranjeaza personal - ca nu se voteaza programa, ci imaginea. E greu de spus cine va castiga alegerile. Un lucru este sigur, daca maine ar avea loc alegerile, Nastase va fi presedinte. om vedea dupa campanie. Pe joi, cand incepe campania.... mai vorbim.
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 10:06   #6
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
interesant...
leonard arunca ca simtu civic inspre noi...
am votat dar discutia mi se pare inoportuna si ne-necesara...
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 10:50   #7
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
.eu votez cu pentecedeul.daca iese nastase ne mai rod porcii astia inca 4 ani;daca esse basescu-ei bine,sa ne amintim ce a facut din tara ultima "alianta" iar daca iese vadim-e,asta ar fi chiar prea mult-mai bine nici nu ne gindim ce-o sa fie(desi,in mare,banuiesc ca si astia o sa faca prapad prin buzunare)...in fine,ramane pntcdu' care da,a mai fost odat' in fruntea tarii da a bagat'o in cacat dar de data asta nu are nici cea mai mica sansa sa cistige deci eu nu o sa fiu nici cit negru sub unghie responsabil pentru inca 4 ani de esec.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 19:48   #8
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by nume:
va luati de mine ca-s maniac cu snuff-urile! care e legatura acestui topic cu filmul? vb. de arta sau de politica. Am mai obs. unul aproape la fel de idioten , cel cu tzoalele, dar ala macar are scuza ca-n filme se folosesc costumele, altfel nu e decat un mod de a etala fiecare ce haine de "firma " poarta.

nume, frate, problema ta incepea de la faptul ca ai pus snuff-urile la film. la cafenea se poate discuta orice, aproape orice. de ce te mira ca s-a deschis un asemenea topic. era chiar necesar, il felicit pe Leonard pentru initiativa sa.

@jay,
te miros - sper sa gresesc - ca-i fi alaturi de PSD! intr-un fel vrei ca Sergiu Nicolaescu sa troneze si de-acum incolo peste cinematografia romaneasca. bine, multumesc pentru contributie la europenizarea Romaniei

@raptor,
fara glume impreuna cu parintii, frumusel, sa votati liberalo-democratii.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 19:56   #9
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Originally Posted by herbert:
@jay,
te miros - sper sa gresesc - ca-i fi alaturi de PSD! intr-un fel vrei ca Sergiu Nicolaescu sa troneze si de-acum incolo peste cinematografia romaneasca. bine, multumesc pentru contributie la europenizarea Romaniei
.

Funny.... eu nu sunt alaturi de nimeni... pentru cine lucrez asta e o alta problema... Oricum nu iti spun... 8)
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 20:21   #10
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Dak as vota... as vota cu PSD-ul.. Ca pe basescu nu-l vad presedinte prea curand, nu vad cum s-ar descurca... Vadim iara face djihadu de pe lume... Altii? Care altii Becali, ungurii... Sa zica mersi dak scot 1% astia!

Asa ca mai bine ca nu apuc sa votez nici la mandatu asta.. prea multe dileme... Oricum pariez ca Nastase castiga si destul de detasat!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 20:25   #11
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Originally Posted by TLD:
Oricum pariez ca Nastase castiga si destul de detasat!

Cam cate procente? ... m-ar interesa pariul...
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 20:38   #12
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Jay:
Cam cate procente?
...ceva peste 60% ... :huh: Acuma dak romanii nu gandesc ca mine yo ce sa le fac...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 21:03   #13
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Basescu castiga din primul tur.
pariez cu oricine...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 21:09   #14
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Basescu din primul tur? hm.. se poate... deci herbert... pariem sau nu? Eu zicem sa pariem pe niste carti, ca tot te pricepi. ... eu spun ca nu va iesi Basescu din primul tur.... din al doilea(nu am de unde sa stiu..depinde de prea multe).. asadar ... tu-mi trimiti doua carti daca am eu dreptate si daca gresesc .. atunci am sa-ti trimit eu...do we have a bet?
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 21:55   #15
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Originally Posted by herbert:
Basescu castiga din primul tur.
pariez cu oricine...
Si daca nu din primul, sigur din al doilea. Nastase e mult prea moale pt. asa un candidat.
Daca ar fi sa sustin pe cineva, l-as sustine pe Ciuhi si PNT-ul lui. E un om de caracter (un prim impediment pentru obiectivul pe care si l-a propus) si merita sa fie ascultat. Dar, sincer vorbind, urasc politica; prea mult si prea degeaba. M-as multumi sa le vad fetele doar o data si aia la debate-urile alea interesante pre-electorale.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 22:26   #16
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
si eu as inclina putin spre basescu. dar am o dilema: pe langa ambitiile lui si capacitatea de a urca cat mai sus in timp record, mi se pare un om incult. l-am auzit odata la tv ca e fan 3 sudest, deci e clar ca e la pamant cu cultura. nu l-as vedea la concerte simfonice, la teatru, la festivaluri de film etc. mi-e sa nu se aleaga praful de cultura romaneasca (inclusiv filmul) care si asa abia se mai tine. stie cineva pe cine are de gand sa puna ministru al culturii?
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 22:31   #17
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Originally Posted by Leonard:
stie cineva pe cine are de gand sa puna ministru al culturii?

Nici el nu stie
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 22:31   #18
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
sincer sa fiu mi s-ar parea misto Vadim - presedinte, Basescu - prim ministru. B. cred ca e bun de prim ministru, dar ca presedinte nu prea. Stolojan sau Isarescu mi se pareau potriviti pt presedintie dar daca nu candideaza... :(
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 23:34   #19
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Jay:
Basescu din primul tur? hm.. se poate... deci herbert... pariem sau nu? Eu zicem sa pariem pe niste carti, ca tot te pricepi. ... eu spun ca nu va iesi Basescu din primul tur.... din al doilea(nu am de unde sa stiu..depinde de prea multe).. asadar ... tu-mi trimiti doua carti daca am eu dreptate si daca gresesc .. atunci am sa-ti trimit eu...do we have a bet?

pariem. cota minima 1 000 Euro - sa vad finala la Wimbledon la anu'. carti pot sa-ti trimit si fara sa pariem electoral. apropos, spune aici deschis ca ai primit sau nu cartile promise de mine, ca ma tachineaza cineva pe pm. insinuand ca nu ma tin de cuvant.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2004, 00:15   #20
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Originally Posted by herbert:
cota minima 1 000 Euro - sa vad finala la Wimbledon la anu'.
la masculin sau feminin?
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:02.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells