Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Apr 2010, 13:55   #201
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
de unde ai scos-o pe asta cu purificare etnică anti-semită?
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2010, 13:59   #202
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Sunt citatele, cu linkuri, într-un mesaj de pe pagina anterioarä
Dupä care, evident, ipochimenul a-nceput s-o dea cotitä, s-o scalde, cä el le-a folosit doar apropo de pozitia lui Houllebeq, cä-s redate trunchiat, scoase din context, etc... - eternele scuze ale lasului prins cu fofârlica. Da' nu-i bai, c-o sä-si facä efectul, si nu va fi bannat nici de data asta. Doar se stie cum merg lucrurile.

Apropo: arabii (si magrebienii în general) sunt si ei semiti. Asimilarea fortatä a antisemitismului cu antievreismul e o gogoasä.
Si încä un apropo: desi evreii mi-s dragi, si numär cu recunostintä printre ei oameni care mi-au fost cei mai buni mentori (Lucian Bratu, Tudor Caranfil), si minunati prieteni, numai fiindcä nu sunt de acord cu extremistii lor (sionistii), "indi-vidu" (conform cliseului pe care-l foloseste el pânä la satietate când vrea sä loveascä în cineva) m-a calomniat în repetate rânduri cu acuzatia de antisemitism. (A fost unul dintre principalele motive care au dus la zmetia pe care i-am sters-o anul trecut.)
Just for the record.

Last edited by Pitbull : 29 Apr 2010 at 14:06.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2010, 15:34   #203
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

Originally Posted by illotempore2002:
Va dati prea multa importanta si va luati prea tare in serios pe voi insiva. Sunteti niste prosti.

În sfârşit cineva care spune lucrurilor pe nume!

No, hai: piuuuaaa!!! Ieşiţi cu toţii afară, e o vreme superbă, şi nimeni, da' absolut nimeni nu vă împiedică să priviţi în aval şi să aşteptaţi în profundă meditaţie, să vină pe râu în jos, trupul duşmanului. Dacă nu aveţi râu, vă împrumut io fluviul meu iubit, numai nu-mi lăsaţi stârvul!

Last edited by Dragomara : 29 Apr 2010 at 15:42.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2010, 17:06   #204
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
subscriu,judex:este criminala! hai sa le dam niste arme sa traga unii in altii ca niste fraieri si noi ,la sfarsit ,sa vedem daca mai traieste vreunul!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2010, 17:25   #205
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Pardon...?
ARME???
Când unii pânä si la o mângâiere dojenitoare (la propriu) pe obraz (la figurat) se scapä în pampersi si pe urmä dau fuga plângând sä se smiocräie în poala muierilor? (De neuitat amuzamentul cu care bunele mele prietene si colege C.C. si M.M. mi-au relatat scena!)
Singura armä adecvatä aici ar fi o tartä cu...
...ceva de o consistentä similarä cu a umpluturii dragi lui Mack Sennett, dar sensibil diferit ca aromä, cromaticä si compozitie chimicä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 08:21   #206
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
'prietenele' lui pitbull, c.c. & m.m.!?


inca o mostra de delir tipik personanajului, care cu siguranta nu stie k este ciuk bataii pt fix aceleasi doamne - k si (cu 'compunerile' sale a l'appui) a intregii bresle de critici, care-si fwd productiile respective cu aceeasi verva comik precum, odinioara, un film dspr o 'dragoste' 'neinvinsa'... (kiar s-a amintit, cu ocazia ultimei productiuni/mostra de ris, k 'stilul' a ajuns sa semene cu cel al inenarabilului grid modorcea )

ps si, in pofida 'linsurilor' repetate pe spatele iuliei blaga, aceasta nu are decit dispret & sila pt acest personanaj
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 08:22   #207
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by illotempore2002:
Va dati prea multa importanta si va luati prea tare in serios pe voi insiva. Sunteti niste prosti.
Vezi cä putem sä ne-ntelegem? Stiam eu!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 10:04   #208
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
pana aici, cine mai continua, printr-un atac oricat de neinsemnat, acest conflict stupid si fals critic, primeste un ban generos
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 11:55   #209
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Perfect!
Multumiri.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 12:21   #210
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Pitbull, als, ban 3 zile pentru continuarea conflictului in topicul filme anti-romanesti
Ptibull mai ales pentru aducerea in discutie a unor nume care nu au absolut nicio legatura cu forumul Cinemagia.
__________________
This is not THE END...

Last edited by StefanDo : 30 Apr 2010 at 12:23.
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 14:35   #211
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Dragi forumiști, iată că, mai înainte chiar de a-l re-primi în mijlocul nostru pe colegul RomaniaMare, ne vedem siliți, prin efectul încă unei decizii nedrepte și de neînțeles a moderatorilor forumului nostru, să ne lipsim pentru 72 de ore și de prezența celui care era sufletul acestei comunități, cheltuindu-și cu generozitate energia și timpul pentru a-i îndruma și a-i ajuta pe mai tinerii săi colegi, critic cinstit cu el însuși, moderator indulgent și coleg îndatoritor.

Dar dincolo de aceste constatări de ordin general, dați-mi voie să vă semnalez, pe puncte, următoarele aspecte, relevante în cazul acestei suspendări:
1. Deși atât Pitbull, cât și Șerban au fost implicați în conflictul care a dus la suspendare, disproporția dintre participările celor doi este imensă; cu toate acestea, ambii utilizatori au fost alungați trei zile de pe forum;
2. După avertismentul lui Ștefan, Șerban a mai postat un mesaj agresiv în cadrul rubricii "Cel mai anti-românesc film..."; prin contrast, Pitbull a postat numai două mesaje, ambele eminamente pozitive, în care el aproba decizia lui Ștefan, cerând chiar punerea ei în aplicare;
3. Argumentul avansat de Ștefan în ultimul său mesaj, cu privire la aducerea în discuție a numelui criticei de film Magda Mihăilescu este eronat, în sensul că este inversat; astfel, ȘERBAN este cel care a pomenit-o pe venerabilă, iar nu Pitbull! Mihnea s-a rezumat la inițialele "M.M." și în plus a făcut-o într-un mesaj cu conținut generic, fără niciun fel de nume sau date concrete.
4. Chiar și în condițiile arătate mai sus, referirile s-au facut ÎNAINTE de avertisment.


Ipu este solidar cu suferința pe care ingratitudinea voastră i-o provoacă lui Pitbull și
se auto-suspendă în semn de protest până în momentul când prietenul nostru va avea iarăși dreptul de a posta mesaje pe acest forum!
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 14:40   #212
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Ma bag si eu ca matza dar eu nu inteleg de ce nu trec ei 2 peste invartitul in jurul cozii si in jurul posturilor rezolvand problemele si conflictele prin pm, ca nu par deloc a fi totusi niste copii mici . Ar fi tare nice daca ar lua o decizie: ori fac pace ori ajung la concluzia ca nu se vor suporta niciodata si atunci sa se evite unul pe altul si aia e.
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 14:55   #213
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
se pare ca nici unul nu dispune de maturitatea necesara

ipu, iti respectam decizia
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 16:36   #214
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Unhappy

Haide măi, Ştefane... 3 zile?!

PS: on-topic: îţi reproşez că ai cu 2 postări mai mult ca mine!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 16:49   #215
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Talking scuze de off-topic. :D

Originally Posted by Mistah J:
[i]Dragomara, aicia tu trebuia să intri dansând.
Aplauze, vă rog.

Nu intru că abia m-am încheiat la blugi, dimineaţă, noroc că sunt din cei cu nasturi zdraveni, şi m-au mai stâns (absolut peste tot, cu toate că-s un nr. mai mari ) de mi-au ieşit ochii din cap, noii mei pantofi sport, cei pentru alergat, faza la care prima chestie pe care-am făcut-o când am ajuns la birou a fost să-mi scot şoşeţele sport, dar fff pufoase, asta şi unde mi-am amintit că acest tip de pantofi sport pot fi folosiţi şi fără şosete. Şi mai haios a fost faptul că am mers într-o vizită scurtă la care am zis înainte să mă vadă gazele fără şosete că azi nu port, şi că nu prea m-aş descălţa, remarcă la care fiica gazdei s-a oferit să-mi aducă o pereche! Oricum, în viaţa mea n-am văzut şireturi mai scurte.

Mistah J - sunt indecisă: să te strâng de gât, sau te îmbrăţişez?! Evident pentru toată "activitatea" .
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 20:04   #216
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
mistah, fin psiholog, pe bune
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 20:41   #217
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by copila_satanista:
Ma bag si eu ca matza dar eu nu inteleg de ce nu trec ei 2 peste invartitul in jurul cozii si in jurul posturilor rezolvand problemele si conflictele prin pm, ca nu par deloc a fi totusi niste copii mici . Ar fi tare nice daca ar lua o decizie: ori fac pace ori ajung la concluzia ca nu se vor suporta niciodata si atunci sa se evite unul pe altul si aia e.
Problema e mai complexă:als întotdeauna provoacă pe multă lume pe multe topicuri( și pe Pit în special),și fără să vrei cedezi cîteodată.
Oricum,banarea lui Pit mi se pare abuzivă este încă un semn de despotism pe cinemagia.
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 21:04   #218
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Sunt de acord cu RomaniaMare! asta seamana a complot!!!! pit nu merita asta! ar trebui sa protestam toti cei care-l pretuim si mai vechi si mai noi!Forumul asta fara Mihnea Columbeanu nu face nici doi lei!

Last edited by rvn : 30 Apr 2010 at 21:11.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 21:05   #219
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175


L.E. Am ris bine la faza cu complotul. Intr-adevar, forumul fara Pit e schilodit. Insa in aceeasi masura e schilodit si fara ALS. Iar noi n-avem nimic de cistigat batind apa in piua. Sint oameni mari, se vor descurca...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5

Last edited by Windom : 30 Apr 2010 at 21:22.
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 21:24   #220
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by Windom:


L.E. Am ris bine la faza cu complotul. Intr-adevar, forumul fara Pit e schilodit. Insa in aceeasi masura e schilodit si fara ALS. Iar noi n-avem nimic de cistigat batind apa in piua. Sint oameni mari, se vor descurca...
Clar că se vor descurca......cum o să mă descurc și eu cu ALS...o să mă descurc cu el și pentru Pit.
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells