Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Premii, festivaluri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Jun 2005, 11:26   #121
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
pt serghei

ma rog, eu nu prea eram de acord cu fainaru, dar nu se facea sa ne contram acolo pe bancutza - am facut-o destul cind am fost in juriul fipresci la londra & el era presedintele juriului & nu vroia sa auda de 'idioterne' (& 'idioterne' a luat premiul!!) adica inteleg argumentul lui & uneori il impartasesc, dar nu il impartaseam de data asta. si nu pt ca as fi fan kobain (n-am fost & nu sint), ci pt ca filmu trecea - cred - mult dincolo de ac. argument: putea sa fie si dspr viata libelulelor sau dspr courtney love (:sick: !) ca tot m-ar fi fascinat... sa inteleg insa ca te-a deranjat ce-a spus?
cit dspr monica - sincer, nu mi s-a parut deloc 'ingenua' (emotionata, poate), ci simpatica & neasteptat de 'articulata'... (i know, i was prejudiced... )
dar nu vad cum as fi putut sa rosesc!? eu nu rosesc niciodata - s-a vazut.

ult. emisiune inainte de grila de toamna va fi cu 'universitari' discutind dspr cultura imaginii.
thnx for all care v-ati uitat la 'fotograme'; non multa, sed multum!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2005, 00:21   #122
Serghei
Guru
 
Serghei
 
Join Date: Nov 2003
Location: Cotton Club
Posts: 623
Originally Posted by Alex Leo Serban:
dar nu se facea sa ne contram acolo pe bancutza

Ba chiar se facea.Altfel iar ajungi la situatia din discutia cu Tocilescu("Da,uite la asta nu m-am gandit") despre teoria zoom-ului in teatru.

Quote:
sa inteleg insa ca te-a deranjat ce-a spus?

Eu ii inteleg pct. de vedere.Sunt unii care nu se uita la filme pt. ca sunt facute in anii '30,sunt mute,sunt AN.Personal,de la o vreme nici nu ma mai intereseaza,vb lui Bertolucci vechi,noi,bune,proaste,alb-negru,in culori.
Serghei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells