Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Premii, festivaluri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 May 2004, 08:54   #21
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Ambra Blu:
Originally Posted by Alex Leo Serban:
vazut si kill bill 2 (ei da, abia acum!): ge-ni-al!!, mai bun decit kb1, dar - qt dixit - ele trebuie luate impreuna: kb1 este aperitivul, kb2 - the main course

mai degraba the main curse; un film plicticos; probabil lui tarantino i-a intrat in cap ca este un maestru al dialogurilor, si ca, in orice discutie, orict de mica, el poate strecura filozofii si adevaruri zise cu minuscula; ei, bine, nu; filmul este plictisitor si nu pare sa se inrudeasca cu kb1. tocmai de-aia tarantino va scoate a new director's cut si il va lansa pe dvd, cu un film kb1 + 2 de vreo ora si jumatate.
Nu i-a intrat deloc in cap ... el este - parerea mea - un maestru al dialogurilor. Ai toate celelalte filme -dovada- inainte de Kill Bill in care vedem ce dialoguri, uneori simple dar profunde shi chiar comice incat te intrebi cum a reushit sa faca asha ceva?
Io nu pot sa dezvolt prea mult ptr k nu am vazut inca KB vol 2 dar sunt sigur k imi va place. ALS avea dreptate ... "de gustibus non ..." mey Ambra ... shi cam asta este problema pe Forumu-ul asta ... toata lumea incearca sa impuna altora gusturile shi parerile lor ...
so .. cool down!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 09:00   #22
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Gaandalf:
"de gustibus non ..." mey Ambra ... shi cam asta este problema pe Forumu-ul asta ... toata lumea incearca sa impuna altora gusturile shi parerile lor ...
so .. cool down!

Bradar, ori ma vezi pe mine arzind da nervi? Dau eu cu semne ale exclamarii pe-aici prin jur? Totusi, nu uita ca la PF si Roger Avary si-a adus o contributie.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 09:12   #23
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Ambra Blu:
Originally Posted by Gaandalf:
"de gustibus non ..." mey Ambra ... shi cam asta este problema pe Forumu-ul asta ... toata lumea incearca sa impuna altora gusturile shi parerile lor ...
so .. cool down!

Bradar, ori ma vezi pe mine arzind da nervi? Dau eu cu semne ale exclamarii pe-aici prin jur? Totusi, nu uita ca la PF si Roger Avary si-a adus o contributie.
Pai shi pana la urma nu Tarantino a primit "all the credit" ? Un regizor nu face un film de capul lui. Roger knd a scris ptr Res. Dogs a facut ceva ce oricine ar face ... l-a ajutat pe Tarantino. Asta era datoria lui. Este shi meritul lui ... dar Tarantino in mai toate filmele sale are dialoguri dintr-astea...Deci nu potzi spune ca Tarantino fara Avary nu ar fi ajuns ceea ce este astazi ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 09:36   #24
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
asa-i cum le zice gaandalf. si - imi pare rau ca trebuie sa marturisesc - nu sint deloc original cind spun ca kb2 a placut la cannes mai mult ca kb1: this is the general view around here
but ambra, r u stuck with pf man!? & mie imi place nemaipomenit de mult, il consider o capodopera a.s.o., but: move on, man! aici s-a scris deja ca kb (1& 2) e o realizare mareata, de pus alaturi de the godfather & lotr
asta ca sa stii cum bate vintul pe la cannes
i mean, if u wanna stay cool
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 11:48   #25
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Alex Leo Serban:
but ambra, r u stuck with pf man!? & mie imi place nemaipomenit de mult, il consider o capodopera a.s.o., but: move on, man! aici s-a scris deja ca kb (1& 2) e o realizare mareata, de pus alaturi de the godfather & lotr
asta ca sa stii cum bate vintul pe la cannes
i mean, if u wanna stay cool


i dont give a shit about what's in fashion, woman! my bad, i meant i don't care about the trends , man! i dont care about cannes; and i dont care about pf either, it's not lkike that's gonna be my all time favorite; all i was trying to say is that film was good with words/ lines. that's all there's to it.
and yet i stay cool.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 11:53   #26
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Ambra Blu:
i dont give a shit about what's in fashion, woman! my bad, i meant i don't care about the trends , man! i dont care about cannes; and i dont care about pf either, it's not lkike that's gonna be my all time favorite; all i was trying to say is that film was good with words/ lines. that's all there's to it.
and yet i stay cool.
u're not cool ... u're way 2 agitated... always tryin' to nail us down to the floor with ur likes & dislikes! And then u realize what u just did and then try to deny it ...
Tarantino is whatt he is ... dk stau bine shi ma gandesc ... totzi ne formam asha ... ne uitam la cei din jurul nostru shi alegem ce ne place .. nu-i asha ?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 13:01   #27
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Gaandalf:
u're not cool ... u're way 2 agitated... always tryin' to nail us down to the floor with ur likes & dislikes! And then u realize what u just did and then try to deny it ...

Vas? Cine ti-a bagat in cap scenele astea de sex hard? Eu nailing iu daun tu da flor uit mai laix? Eu imi dau cu parerea, nu vorbesc de la tribuna. Cind parerile mele sint mai argumentate ca ale voastre, asta e, nu moare nimeni. Oricum, bradar Gandalfe, in nici un caz nu am incercat eu sa va impun voo ce sa va placa sau nu. Sincer, mi se rupe pula. Exista cronicari care sa impuna gusturi pe piata. Eu am alte treburi de facut.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 13:15   #28
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Ambra Blu:
Vas? Cine ti-a bagat in cap scenele astea de sex hard? Eu nailing iu daun tu da flor uit mai laix? Eu imi dau cu parerea, nu vorbesc de la tribuna. Cind parerile mele sint mai argumentate ca ale voastre, asta e, nu moare nimeni. Oricum, bradar Gandalfe, in nici un caz nu am incercat eu sa va impun voo ce sa va placa sau nu. Sincer, mi se rupe p***. Exista cronicari care sa impuna gusturi pe piata. Eu am alte treburi de facut.

Io asta am observat ca faci ... spui k filmul este excelent sau porcarie shi k num merita vizionat da nu spui k asta este parerea ta ... shi totzi care nu sunt de acord cu tine sunt prosti ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 13:30   #29
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Gaandalf:
Io asta am observat ca faci ... spui k filmul este excelent sau porcarie shi k num merita vizionat da nu spui k asta este parerea ta ... shi totzi care nu sunt de acord cu tine sunt prosti ...

Frenclii, ai observat prost. Eu zic ce imi trece prin cap, dar asta nu inseamna ca tot ce imi trece mie prin cap trebuie sa treaca dupa aia i prin capu' tau. Sa fim seriosi, citi dintre voi va uitati la filme ca zic eu ca sint bune sau proaste, cind aveti deja imdb.com la indemina. dar trebuie sa iti atrag in mod serios atentia asupra unui lucru: daca tu crezi ca cine nu e de acord cu mine e prost, ai o problema. Personal, apreciez infruntarile si, nu as avea cum sa imi subestimez toti 'sparing partners'.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 14:15   #30
dream_arizona
Junior
 
dream_arizona
 
Join Date: May 2004
Location: bucuresti
Posts: 29
ce s.a intamplat cu "Fahrenheit 911" al lui Michael Moore???
__________________
d.a
dream_arizona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 14:23   #31
zizi
Guru
 
zizi
 
Join Date: Mar 2004
Location: cum unde?
Posts: 451
n-a fost ink, dar tarantino a anuntzat la comf de deschidere k juriul nu se va lasa influentzat de scandaluri politice....

...oricum zvonurile ar fi k, de fapt, e cam "mult zgomot pt. nimic"...
__________________
zizi
zizi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 20:26   #32
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
i certainly hope so! qt (cutie! ) cannot fall for that manipulative crap :hmm:
l-am vazut; moore e la fel ca bush: all l.i.e.s.
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 20:41   #33
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
A propos de tarantino, Alex, poti obtine un autograf pentru cinemagia de la el?
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 21:45   #34
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Leonard:
A propos de tarantino, Alex, poti obtine un autograf pentru cinemagia de la el?

Leonard scrie tarantino cu litera mica, iar Alex cu litera mare Oricum cererea e valabila. Eu propun ca Alex sa munceasca mai mult, sa obtina o colectie de autografe - Almodovar, Mihalkov, Kustirica, Joel si Ethan Coen, Hans Weingarten, Alexandra Kerry , Paolo Sorrentino, Abbas Kiarostami(ca tot este un fan al filmului iranian) , Antonio Banderas, Julie Andrews, Cameron Diaz, Eddie Murphy, Godard...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 22:25   #35
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
domnule Alex, nu care cumva sa obtii autograf si de la americanu' Michael Moore, ca e antiamerican, antiglobalist, anti Bush (pe care noi, romanii, il apreciem foarte mult, ca ne-a primit in NATO... si ne-a vorbit din piata revolutiei, cand pe scena erau multi intelectuali si a aparut curcubeu' sperantei noastre...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2004, 23:25   #36
EgoN
Guru
 
EgoN
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 740
omu are de vazut filme si voi il trimiteti dupa autografe? zau asa...astept pe 20 reactii la 2046 a lui wong kar-wai.
__________________
I smile and I sip my opium tea.
EgoN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2004, 02:04   #37
zizi
Guru
 
zizi
 
Join Date: Mar 2004
Location: cum unde?
Posts: 451
Originally Posted by herbert:
ne-a vorbit din piata revolutiei, ..

ala era Clinton...
__________________
zizi
zizi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2004, 11:33   #38
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
daca am incurcat piata -sorry! - nu ar trebui sa fie prea mare deruta, pen'ka spun ca e vorba de Bush si, mai ales, de scena aceea cu intelectuali veniti pe ploaie la eveniment si de curcubeu. esential era sa ajunga "doleanta" noastra la domnu' Alex...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2004, 13:52   #39
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Leonard:
A propos de tarantino, Alex, poti obtine un autograf pentru cinemagia de la el?
Chiar ar fi marpha!
INTREBARE DE BARAJ PTR AMBRA BLU:
CE FACI DACA AI OCAZIA SA VORBESTI CU TARANTINO - O SA-I ZICI K KILL BILL VOL 2 (CITEZ AMBRA) A FOST O PORCARIE PE LANGA 1UL?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2004, 14:45   #40
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by Gaandalf:
Originally Posted by Leonard:
A propos de tarantino, Alex, poti obtine un autograf pentru cinemagia de la el?
Chiar ar fi marpha!
INTREBARE DE BARAJ PTR AMBRA BLU:
CE FACI DACA AI OCAZIA SA VORBESTI CU TARANTINO - O SA-I ZICI K KILL BILL VOL 2 (CITEZ AMBRA) A FOST O PORCARIE PE LANGA 1UL?

Nu, ca-i acelasi film
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells