Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Premii, festivaluri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Jun 2008, 19:26   #121
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
In cele din urma, am reusit sa pun si interviul video cu Amalric pe site. Deci daca vreti sa stiti cum e fata raului in ultimul Bond, care va intra in noimebrie 2008 in cinematografele noastre, click pe link: http://www.cinemagia.ro/news.php?new...5&wnd=_default
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2008, 11:17   #122
klein
Guru
 
klein
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 850
Bilantul festivalului in doua articole :
http://agenda.liternet.ro/articol/70...ru-romani.html
http://agenda.liternet.ro/articol/71...-pe-afara.html
mi-a placut cel al lui als, care corespunde cumva cu propriile mele idei despre aceasta editie.
iar celalalt ...e ok. pare a fi mana lui once.
klein is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jun 2008, 16:09   #123
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
mie mi se pare ca als nu foloseste corect raportarea lui Penn la Moore pentru a-si sustine idea privind lipsa valorilor cinematografice in cazu F911. lucreaza cu vorvele lu penn exact ca marx cu datele privind capitalismul (hihi) - usor trunchiat, cu un sistem de referinta schimbat - cazul din romania - care nu il priveste pe sean penn!

evident, nu toata lumea il iubeste pe moore - iar reactia lui als suna ca si cum el s-ar fi asteptat ca, gata, daca ai o viziune de stinga, tre sa mergi cu moore in brate. ori nu e chiar asa

in rest e di ghini!
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2008, 10:25   #124
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Ar fi interesant de stiut care e mecanismul prin care se alege presedintele juriului la Cannes (sau Berlin, Venetia). E ceva gen: gilles jacob sau fremaux (mai degraba) vad 'Into the wild' si isi zic: 'wow, mijto film, nu l-am avut in selectie anu asta, sean penn n-a mai fost presedinte la noi, hai sa-l chemam la anu' ?

tot asa si frears anul trecut a fost chemat tot in urma unui film cu succes de critica si de public - 'the queen'
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2008, 10:54   #125
klein
Guru
 
klein
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 850
Redeschid scurt topicul de la Cannes doar sa spun ca e o placere sa imi dau dreptate.
Am vazut
Waltz with Bashir
Le Silence de Lorna
Gomorra
Entre les murs
Si palmaresul mi se pare mai mult decat ok. Chiar daca Waltz with Bashir nu a luat nimic, a starnit atata entuziasm, ca in final e ca si cum ar fi fost premiat.
Nu stiu cine zicea pe aici ca Lorna nu are consistenta si fluiditate sau alte de-astea. mie mi se pare ca sunt unii care se duc degeaba la Cannes. O fi filmul o chestie de gusturi, dar si gusturile astea se mai educa.
klein is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells