Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Interactiv > Oscar

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Feb 2011, 13:18   #121
Moody
Veteran
 
Moody
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 282
O parte din ele sunt deja "common knowledge". In rest cred ca a mai dat si pe langa, cu toate ca nu stii cum apar surprizele.
Moody is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2011, 15:21   #122
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
macar acum stim ca alex93 nu va lua laptopul cu predictiile alea
deci -1
altcineva ?
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2011, 07:27   #123
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Right, cred (si sper) ca alex93 va gresi la cel putin 8 categorii, asa cum vad eu situatia. Sorry, nimic personal . Eu imi voi posta predictiile chiar inainte de Oscaruri, pe 28 februarie, ora 01:03 . You'll eat your heart out! Apropo, sper ca nu va trebui sa astept luni bune dupa laptop. Are ecranul cam mic si vad ca nu are CD/DVD Rom, but I can live with that .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 12 Feb 2011 at 07:32.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2011, 09:54   #124
Moody
Veteran
 
Moody
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 282
Pe mine oricum nu ma deranjeaza ca nu are DVD-Rom, am HD extern si nu am mai folosit un DVD la laptop de mult timp. Ecranul mic nu ma deranjeaza ca oricum il conectez la TV cand ma uit la filme.
Moody is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2011, 10:10   #125
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
^Oricum, nu pe tine trebuie sa te deranjeze . HD-ul meu extern s-a bulit, tot am zis ca incerc zilele astea sa il transform in unul intern .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2011, 10:30   #126
Moody
Veteran
 
Moody
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 282
Anul trecut cine a castigat?
Moody is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2011, 10:35   #127
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Anul trecut nu s-au dat laptop-uri, doar DVD-uri si daca nu ma insel, cel mai bun scor l-au avut gigabyte si sergiuseling (18/24, la egalitate). Eu am avut un scor jalnic de 14/24, fiindca m-am lasat dusa de sentimentalisme, in mare parte votand cu cine voiam eu sa castige.

Doi ani consecutivi m-am ocupat cu numaratul si indexatul predictiilor, anul asta nu va mai fi cazul, desi m-as oferi . Chiar, Gloria, vreo sansa sa fiu eu prima care afla userii castigatori ? M-as putea ocupa de asta, daca e nevoie, chit ca probabil ar fi mult mai complicat, fiind nevoie sa accesez o baza de date or something like that.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 12 Feb 2011 at 10:46.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2011, 11:04   #128
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
tu fii atenta la ce bifezi, ca de numarat se ocupa un soft

o data introdusi castigatorii pe 28 dimineata, in cateva secunde o sa aflam ca si anul anul asta tot 14 categorii ai ghicit
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2011, 11:10   #129
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
^Daca 14 categorii prezise corect sunt suficiente pentru a castiga laptopul, I'm down with that .
Stefane, exista vreo sansa de a nu-ti mai incepe articolele asa: "The King's Speech se anunţă a fi marele câştigător la Oscaruri de anul acesta,"?


</b>Nu de alta, dar le dai cam multe ponturi gratuite incepatorilor, care poate ar da toate Oscarurile lui Inception. Si nu, nu ma simt amenintata .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 12 Feb 2011 at 11:26.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2011, 11:30   #130
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
teoretic, treaba mea este sa informez, nu sa dezinformez, dar cred ca as putea incepe articolele si cu "The Way Back, favoritul de anul acesta in cursa pentru Oscarul pentru cel mai bun machiaj..."
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2011, 11:37   #131
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
^Stiu stiu, dar asta nu se numeste dezinformare, ci omitere . Lauzi Discursul, dar omiti sa spui ca e favorit la Oscaruri. De fapt, nici macar nu e favorit. E cotat slab. Sa se multumeasca daca primeste un Oscar pentru Firth, ca sunt prea putine sanse sa mai ia si alte statuete. Asa-i? Asa-i?

Ma simt precum criticii care merg la special screenings, dar li se pune 'embargo' pe cronici. Asa m-as lauda cu predictiile mele 100% acurate .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 12 Feb 2011 at 11:40.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2011, 12:00   #132
Moody
Veteran
 
Moody
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 282
De fapt daca spune "The King's Speech se anunţă a fi marele câştigător la Oscaruri de anul acesta" eu cred ca face exact ceea ce vrei tu, fraza inducand oarecum multa lume in eroare pentru vot.
Moody is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2011, 10:19   #133
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Bagabontul de Roger Ebert vrea cu tot dinadinsul sa ne ia laptopul !!!

http://mubi.com/notebook/posts/2904
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2011, 10:27   #134
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Oricum, daca The King's Speech wins big, s-a dus pe pula si putinul respect pe care-l mai aveam pentru Oscaruri. Mizez puternic pe True Grit. Sper intr-un miracol.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2011, 10:30   #135
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by Chambord:
Bagabontul de Roger Ebert vrea cu tot dinadinsul sa ne ia laptopul !!!

http://mubi.com/notebook/posts/2904
Si eu il mai citesc uneori pe Ebert ,acest Tudor Caranfil de Chicago .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2011, 11:04   #136
Moody
Veteran
 
Moody
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 282
Personal cred ca o sa piarda banii Ebert. Ar fi prea ciudat sa castige The King's Speech atat de multe premii, adica e un film bun si merita sa castige la cateva categorii, dar nu la atat de multe.
Moody is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2011, 13:18   #137
prow
Junior
 
prow
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 34
Originally Posted by Windom:
Oricum, daca The King's Speech wins big, s-a dus pe pula si putinul respect pe care-l mai aveam pentru Oscaruri.
urmaresti oscarurile de un an incoace?
prow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2011, 15:02   #138
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
De vreo 15. Dar in trecut mai exista un pic de decenta. S-au mentinut la un nivel tolerabil, au revenit la normal in anul No Country..., acum vad ca, incet, incet, o iau razna cu totul. Si cind spun "nivel tolerabil" ma refer la editiile in care, chiar daca Best Picture a fost un jeg, au fost totusi rasplatite si filme meritoase.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2011, 15:35   #139
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Oh common, iara discutia asta.
De parca din anii 30 incoace nu tot crowd-pleaserurile sunt premiate. They have to make it up for last year, cu Hurt Locker care a fost un castigator super sters. Singura chestie memorabila la Oscarurile de anul trecut e faptul ca au premiat un regizor femeie, dar asta e o formalitate pana la urma. Anul asta macar concurentii sunt mai consistenti si pare sa aiba mai multa vlaga competitia.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2011, 16:40   #140
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Chiar sunt singura persoana care s-ar bucura daca TKS ar castiga ?
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:51.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells