Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Jan 2011, 15:27   #1841
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by FreakDoll:
Originally Posted by danone:
anunta: "Nu am facut niciodata sex!". Ea declara intr-o revista dedicata barbatilor ca e virgina.
Nu te ajuta neuronii mai deloc.Ea incerca sa spuna ca a facut doar dragoste, nu si sex.Nicidecum ca ar fi virgina.Esti mai amuzant tu decat minciunea ex-blondei.Este evident ca tu, in naivitatea si prostia ta, chiar ai crezut'o.Si e si mai evident ca daca ar sta aceasta curva de lux in fata ta, ai uda pantalonii.Asa ca lasa prostiile, tristocule.

Pentru mine nu exista conceptul de "a face dragoste", make love. Da, stiu, sunt un nebun si jumatate din cauza asta.


Si, spune-mi: Esti geloasa pe ea?
Vad ca esti suparata, inteleg. Hai! Du-te si infuleca o shaorma.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jan 2011, 15:32   #1842
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Bla, bla...Papagalii nu stiu decat foarte putine cuvinte.
Nu sunt suparata.Din contra.Iti multumesc din suflet fiindca prostia ta ma amuza extrem de tare.E ca si cum mi'as fi cumparat un clovn care sa ma distreze zilnic.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jan 2011, 15:44   #1843
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Uite! Vezi? Esti deja alta persoana dupa ce ai mancat shaorma. Good for you!
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jan 2011, 15:45   #1844
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Mersi!!!Pacat ca tu ramai acelasi chiar daca bagi mancare la greu in tine
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jan 2011, 18:03   #1845
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by danonino:
Pentru mine nu exista conceptul de "a face dragoste", make love. Da, stiu, sunt un nebun si jumatate din cauza asta.
[/b]
cand ti se vor aprinde calcaiele dupa"Danonina" ,cu siguranta nebunia va ajunge pana la 2.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jan 2011, 00:24   #1846
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
din pacate, "Danonina" nu exista... pentru Danonino nu cred ca s-a inventat o femeie perfecta...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jan 2011, 11:00   #1847
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by dragonfly_drk:
din pacate, "Danonina" nu exista... pentru Danonino nu cred ca s-a inventat o femeie perfecta...
nici nu trebuie!
orbii nu vad perfectiunea,nici macar grauntele de nisip din ochiul lor.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Feb 2011, 05:29   #1848
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
http://www.gq.com/entertainment/movi...&currentPage=1

Va recomand sa il cititi pana la capat, e sad, but true .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2011, 12:49   #1849
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Ce weekend ucigator pentru tirani si teroristi ; baiatu' lui Gaddafi + Osama http://www.evz.ro/detalii/stiri/ucid...ne-928589.html

http://www.evz.ro/detalii/stiri/libi...to-928507.html
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2011, 21:51   #1850
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Da, mai revenim si noi la realitatea sangeroasa, dupa tot escapismul cu nunta regala.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2011, 22:03   #1851
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Americanii nu sunt deloc profesionisti.
Dupa ce au bagat bani ca sa ii faca publicitate lui Osama, acum cand e sa il prezinte mort, il prezinta prost. Sunt niste imbecili, nu mai sunt in stare sa prosteasca lumea cum trebuie. Cat de greu este sa omori un om, asa cum trebuie, pentru televizor? Cat de greu poate sa fie? Cat de bou poti sa fii, sa il impusti in fata?

S-au dus in Irak dupa armele chimice ale lui Saddam. L-au prins pe Saddam, l-au spanzurat ca in secolul 13, toate astea fara bombe chimice, pentru ca prostii au uitat sa le "planteze".

Preventiv, din cauza ca o sa imi sara foarte multa lume in cap, ancheta oficiala americana, cu privire la 11 septembrie, a concluzionat ca atentatorii au deturnat avioanele fiind inarmati cu CUTTERE.

Chiar tin sa demonstreze stereotipia, conform careia sunt prosti.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2011, 22:10   #1852
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by danonino:
Americanii nu sunt deloc profesionisti.
Dupa ce au bagat bani ca sa ii faca publicitate lui Osama, acum cand e sa il prezinte mort, il prezinta prost. Sunt niste imbecili, nu mai sunt in stare sa prosteasca lumea cum trebuie. Cat de greu este sa omori un om, asa cum trebuie, pentru televizor? Cat de greu poate sa fie? Cat de bou poti sa fii, sa il impusti in fata?

S-au dus in Irak dupa armele chimice ale lui Saddam. L-au prins pe Saddam, l-au spanzurat ca in secolul 13, toate astea fara bombe chimice, pentru ca prostii au uitat sa le "planteze".

Preventiv, din cauza ca o sa imi sara foarte multa lume in cap, ancheta oficiala americana, cu privire la 11 septembrie, a concluzionat ca atentatorii au deturnat avioanele fiind inarmati cu CUTTERE.

Chiar tin sa demonstreze stereotipia, conform careia sunt prosti.

Cu americanii sunt de acord cu tine.Si mie mi se pare ca moartea lu Osama este foarte regizata.Eu cred ca Osama Bin Laden a fost omorat de americani cu mult timp in urma,foarte suspect prin debarasarea cadavrului dupa 1 zi.In mod normal daca il cauti de 10 ani ,il expui ca toata lumea sa il vada.Numai prin faptul ca in asediul asupra vilei unde s-a presupus ca a fost Bin Laden nu a murit nici un soldat american ,iar Bin Laden sa fie pazit doar de 5 garzi cand stia ca este cautat de toata lumea pare mai mult cu un film gen Rambo de la Hollywood.

Last edited by Cristina_ : 02 May 2011 at 22:13.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2011, 23:17   #1853
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Da, ar fi fost foarte intelept sa-l expui, sa le dai inca un motiv in plus jihadistilor sa mai bombardeze niste ambasade. Daca vreti circ uitati-va in continuare la Iri si Monica.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2011, 11:26   #1854
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
De omorit cred ca l-au omorit.Nu risca nimeni de la Washington sa-l dea pe Osama mort si sa apara asta peste 3 luni de zile teafar .Se faceau toti americanii de cacao .
Dubioasa mi se pare tocmai faza cu aruncatul corpului in mare.Pai bine bai frate cind stii ca tocmai lipsa corpului o sa dea nastere la mii de speculatii ,tu te apuci de manevre din astea dubioase.Faza cu transformarea lui in erou nu prea tine sau cea cu ''sa nu-i aratam corpul ca poate fac spume la gura teroristii''.Cadavrul unui asemenea nemernic trebuia prezentat public sa vada lumea ca s-a terminat treaba.La fel s-a intimplat cu Che Guevara ,Saddam ,Milosevici .Or fi ajuns ei pe tricouri dar si-au pierdut puterea de seductie. Nimeni nu vrea sa aiba drept idol un looser prins ,judecat si kilarit.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2011, 12:21   #1855
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
@cristina
"iar Bin Laden sa fie pazit doar de 5 garzi cand stia ca este cautat de toata lumea pare mai mult cu un film gen Rambo de la Hollywood."

mie mi se par prea multi. aia 5 erau probabil 10 sau 15 gandeste-te ca trebuie si ei sa fie in schimburi nu pot sta 24 din 24. in mod normal el nu trebuia aparat de nimeni si trebuia sa traiasca intr-o casa normala pentru a nu bate la ochi. nu stiu daca e ca in filme dar mai mult ca sigur americanii se uita din satelit si vad cu precizie ce se intampla la sol. cand vezi oameni al caror scop e protectia atunci e normal sa presupui ca ceva e putred. si apoi daca depistezi un om, poate el sa fie pazit de 100, trimiti 200 si rezolvi problema. ca sa nu mai vorbim de tehnologia de lupta mult superioara a americanilor.

a spus ieri ursu la tv o chestie interesanta referitor la discursul lui obama : justice is served(nu stiu daca a zis chiar asa). asta nu e justitie. oricat am vrea noi sa scapam de terorism si diversi descreierati, a trimite elicoptere in spatiul aerian al altei tari, a ataca o casa pe teritoriul altei tari, a omori oameni, nu inseamna justitie. daca asta e justitie atunci multi americani care au omorit oameni nevinovati(collateral damage) in serbia ar trebui omoriti tot prin comandouri ale mortii. sau ar trebui sa facem un nou topic justitia bate viata.

dar ne bagam si noi in seama si discutam despre cai verzi pe pereti cand noi avem probleme aici care nu tin de terorism. ma refer bineinteles la productia cinematografica nu la cea agricola sau industriala.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2011, 12:43   #1856
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Eu repet pentru a nu stiu cata oara: sunt de-a dreptul scarbita de toata tampenia asta cu 911 Suntem constant indobitociti si manipulati de mass-media intr-un hal fara de hal. Deja parca zici ca vor sa ne hipnotizeze de-a dreptul ca pe niste marionete. Wtf?? Nimeni nu spune nimic de cat de nenorocite sunt razboaiele pe care le duc americanii, de cate interese sunt in spatele acestora si cata suferinta total nemeritata produc, nimeni nu comemoreaza astfel de lucruri si la stiri sunt prezentate prea mici si roze cateva franturi din ce se intampla acolo date printre columbeni, oana zavoranu si mai stiu eu ce balarii stricatoare de neuroni. Dar vaaai ce-i mananca pe americani teroristii si cum sufera tot globul pentru marea "tragedie" pe care sincer si-au meritat-o din plin. Si sa nu mai povestesc si de conditiile total dubioase in care se petrec toate evenimentele acestea si teoriile conspirationiste ca deja ma ia capul. Ca tot suntem pe acest forum va spun ca "ma simt ca intr-un film cu prosti".
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2011, 13:17   #1857
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Suntem niste personaje prea mici incat sa stim adevarul,ce se petrece la nivel international.Inclusiv in Romania, cu jurnalistii romani rapiti in Irak arata clar ca nici acolo nu s-a spus totul.Atunci cei din guvern au zis ca numai peste 50 de ani se va deschide dosarul si se va vedea exact cum si ce s-a intamplat cu jurnalistii.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2011, 16:04   #1858
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Teoria conspiratiei in general se bazeaza pe acelasi principii ca mass-media, manipularea. Daca va credeti mai luminati ca ati vazut Zeitgeist, think again.
Daca are cineva rabdare sa se uite peste articolul asta si sa-si dea seama ca a sari imediat in extrema cealalta e ca si cum ai sari din lac in putz... How Conspiracy Theorists Think
Sincer, pe mine nu ma intereseaza foarte tare sa vad trupul lui Osama infipt in par in piata publica, e de ajuns ca niste neciopliti au iesit in strada sa sarbatoreasca, iar la stiri au fost prezentati ca fiind marea masa a americanilor. Daca cititi reactiile online ale americanilor veti observa ca majoritatea nu prefera sa sarbatoreasca cu urale moartea lui Osama. Daca citesti comentariile de pe un site romanesc de stiri, e cu totul alta poveste. Toata lumea in Romania a ajuns truther peste noapte sub influenta lui Mircea Badea, a lui Dan Diaconescu si a altor stiutori de aceeasi teapa.
Indiferent de ce s-ar fi facut cu trupul, declaratiile oficiale reprezinta probabil varianta cea mai risk-free. Ca vor atrage dupa sine o pleiada de teorii conspirationiste, e inevitabil, in America sunt oameni care chiar nu cred ca presedintele Americii e american.
Iar comparatiile cu executia lui Saddam nu prea isi au rostul, acolo era vorba de eliminarea unui dictator pe care nimeni nu-l mai dorea, nu de cineva care va fi martirizat in traditia fundamentalista islamica. Cum ai putea sa-l aduci pe Osama viu in fata justitiei, in vazul tuturor, cand in spatele lui o organizatie terorista activa ar putea pune in pericol vietile a nenumarati oameni, doar pentru ca tu ai mandria de ati flutura trofeul in vazul tuturor.
Iar teoria cu Osama era mort de mult, acum au decis ei sa publice pentru ca avea Obama nevoie de sustinatori e cam anacronica. Opozitia si-a dat singura cu firma in cap propagand niste scandaluri absolut ridicole (magaria cu certificatul de nastere) si sustinerea lui Donald Trump ca potential canditat pentru alegerile din 2012. Asa ca, se poate spune ca Obama se afla acum intr-o pozitie mult mai sigura decat cea de dinainte de toate aceste scandaluri, cand ailalti nu cazusera inca in gorapa pe care s-au chinuit sa i-o sape lui. Asa ca, daca Osama era mort de nu stiu cati ani, de ce nu s-au folosit republicanii de avantajul asta? De ce nu s-a folosit Obama mai devreme cand ar fi avut mult mai multa nevoie?
Mi se pare un pic ridicol ca romanii par sa aibe un sentiment de superioritate fata de de americanii prosti si usor manipulabili, cand ei insisi nu-si dau seama ca nici ei nu depasesc nivelul unor personaje din astea penibile ca trutherii si birtherii.
Asa ca don't get me wrong si eu sunt de parere ca Americanii sunt prosti, dar oarecum in alte privinte.

Last edited by miercuri : 03 May 2011 at 16:10.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2011, 16:55   #1859
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Nu iau Zeitgeist-ul pe post de adevar asta e clar . Sunt demult constienta de diversitatea teoriilor si sansele mici pe care le avem ca sa stim vreodata adevarul.
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---

Last edited by copila_satanista : 03 May 2011 at 16:58.
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2011, 19:10   #1860
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
danonino asta cu cutterele e plauzibila, pacat ca simpaticii mythbusters nu o pot incerca. parca au fost unii care au deturnat avioane doar cu amenintarea ca au bomba la bord. presupunand ca niste teroristi au fost cei care si-au bagat avioanele in gemene si nu ......hai sa incercam un exercitiu simplu. tu pilot auzi din spatele usii ca un dement are un cutter la gatul unei stewardese si trebuie sa deschizi usa. gandesti, ok si ce o sa faca nebunu, o sa deturneze avionul si o sa il duca la bagdad sau amman. da-l in masa deschid si mai vad dupa. inainte de 9/11 cine s-ar fi gandit ca baga cineva un boeing intr-un zgarie nori ? eu zic ca asta cu cutteru e plauzibila. altele sunt semnele de intrebare.

revenind insa la osama de ce au respectat americanii ritualul cu spalarea si mai stiu eu ce ? sau macar de ce zic asta?

si mai important, s-a prezentat vreodata o dovada ca osama e in spatele 9/11 ? aici nu ma refer ce a zis el ci probe.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance

Last edited by victor : 03 May 2011 at 19:15.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells