Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Aug 2010, 15:59   #1361
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
@ ipu, alextreme93, FreakDoll... e doar un banc inventat de cineva... ar trebui sa radeti, e amuzant... chiar daca imi dau seama ca sunt totusi prea rea cateodata...

@ danonino... nu o lua prea personal...

intrebare: ai considerat vreodata ca ai mintea bolnava?...

si cu asta revin la chestii serioase, ca vad ca in amuzament nu sunt buna...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2010, 17:46   #1362
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Danonino
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2010, 19:32   #1363
djinjis
Guru
 
djinjis
 
Join Date: Dec 2007
Location: la dreapta Tatãlui
Posts: 623
hello ladies,
look at your man
now back to me
now back at your man
now, back to me
sadly, he isn't me...

http://www.youtube.com/watch?v=owGykVbfgUE

http://www.youtube.com/watch?v=uLTIowBF0kE
__________________
Era ninja. Era Kuji-kiri, si dincolo de Kuji-Kiri, era Kobudera, de care se temea pana si al sau sensei Kan-aku na ninjutsu. Era magie.

http://www.youtube.com/watch?v=JD177l2DNtw
djinjis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2010, 21:02   #1364
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Originally Posted by dragonfly_drk:
@ ipu, alextreme93, FreakDoll... e doar un banc inventat de cineva... ar trebui sa radeti, e amuzant... chiar daca imi dau seama ca sunt totusi prea rea cateodata...

@ danonino... nu o lua prea personal...

intrebare: ai considerat vreodata ca ai mintea bolnava?...

si cu asta revin la chestii serioase, ca vad ca in amuzament nu sunt buna...

Nu trebuie să râdem fiindcă nouă nu ni se pare amuzant . Poate ție, pentru că ai ceva de împărțit cu el, da . Oricum, a fost de prost gust și exagerat .
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2010, 21:21   #1365
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
Originally Posted by Pitbull:
Danonino

Bun bancu', bun.
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2010, 21:27   #1366
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Originally Posted by djinjis:
hello ladies,..
Palida consolare.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2010, 00:05   #1367
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by dragonfly_drk:
@ ipu, alextreme93, FreakDoll... e doar un banc inventat de cineva... ar trebui sa radeti, e amuzant... chiar daca imi dau seama ca sunt totusi prea rea cateodata...

@ danonino... nu o lua prea personal...

intrebare: ai considerat vreodata ca ai mintea bolnava?...

si cu asta revin la chestii serioase, ca vad ca in amuzament nu sunt buna...

Da, am considerat. Stau si ma holbez ore in sir la dunga rosie din buletin. Nu inteleg de ce nu am mai multe.

nu esti buna la nici una din ele. Apropo, bancul ala nu e inventat de tine, e luat de pe net. Iesea mai bine daca inlocuiai cateva cuvinte.

Din nou, catelul castrat cerseste atentie. Sa o cerseasca in continuare.

Si acum, revenim la subiect cu ceva amuzant, destul de veche treaba dar mi se pare amuzanta:

Scrisoarea unei mame blonde

Quote:
Draga fiule,

Iti scriu aceste randuri ca sa stii ca iti scriu. Daca primesti aceasta scrisoare inseamna ca a ajuns cu bine. Daca nu o primesti, atunci sa ma anunti pentru a ti-o mai timite o data.

Iti scriu incet pentru ca stiu ca tu nu citesti prea repede. Acum cateva zile tatal tau a citit ca marea majoritate a accidentelor se petrec la o distanta de un kilometru de casa. De aceea ne-am hotarat sa ne mutam mai departe.

Noua casa este minunata, are si masina de spalat, dar nu stiu sigur daca merge. Ieri, am bagat lenjeria in ea, am tras de maneta, si de-atunci n-am mai vazut-o.

Vremea pe aici nu e foarte rea. Saptamana trecuta n-a plouat decat de doua ori. Prima data, ploaia a tinut 3 zile, a doua oara 4 zile. A propos de vesta pe care o voiai, unchiul Petre mi-a spus ca daca o trimitem cu nasturi, cum sunt ei grei, o sa coste mai mult, atunci am taiat nasturii si i-am pus in buzunar.

In sfarsit, l-am ingropat pe bunicu, l-am gasit cand ne-am mutat. Era in dulap din ziua in care a castigat la De-a v-ati ascunselea.

Sa-ti mai zic ca alaltaieri, a explodat bucataria si tatal tau si cu mine am 'zburat' din casa. Ce emotie! a fost pentru prima data dupa multi ani cand tatal tau si cu mine iesim impreuna undeva. A venit doctorul sa vada daca suntem in regula, si mi-a pus un tub din sticla in gura. Mi-a zis sa nu vorbesc 10 minute. Tatal tau s-a oferit sa cumpere tubul acela. Si daca tot vorbim de taica tau, te anunt ca si-a gasit de lucru, e foarte mandru de asta. Lucreaza peste aproape 500 de oameni. L-au angajat sa tunda iarba in cimitir.

Sora ta Julia, cea care s-a casatorit cu sotul ei, a nascut in sfarsit, dar nu stim inca sexul copilului. N-as putea inca sa-ti spun daca esti unchi sau matusa . Taica tau a intrebat-o pe sora-ta Lucia daca mai este insarcinata. Lucia i-a zis ca da, in 5 cinci luni de-acum, atunci taica tau a intrebat-o daca era sigura ca era al ei. Ea i-a spus sigura ca da. Ce fata sigura, cata mandrie! Asa fata, asa tata!

Varul tau Paul s-a casatorit si se roaga in fiecare zi in fata sotiei lui. E fecioara!

Dimpotriva, nu l-am mai vazut pe unchiul Vasile, ala care a murit anul trecut...

Cel mai rau e fratetu ala mic, Ionut. A incuiat masina si a lasat cheile inauntru. A trebuit sa se duca pana acasa sa aduca dublura ca sa ne scoata pe toti de acolo.

Bine, fiule. Nu pot sa-ti trec adresa pe plic pentru ca n-o stiu. De fapt, ultima familie care a locuit aici, a plecat cu numerele pentru a le pune la noua adresa.

Daca o vezi pe Margareta, transmitei salutarile noastre. Daca n-o vezi nu-i spune nimic.

Mama ta care te adora,
Antoaneta

ps. mama e satena.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2010, 00:12   #1368
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by danonino:

Da, am considerat. Stau si ma holbez ore in sir la dunga rosie din buletin. Nu inteleg de ce nu am mai multe.

DECI ASA?... hmmm, bine ca macar recunosti, e un pas inainte


Quote:
Draga fiule,

Iti scriu aceste randuri ca sa stii ca iti scriu. Daca primesti aceasta scrisoare inseamna ca a ajuns cu bine. Daca nu o primesti, atunci sa ma anunti pentru a ti-o mai timite o data.

Iti scriu incet pentru ca stiu ca tu nu citesti prea repede. Acum cateva zile tatal tau a citit ca marea majoritate a accidentelor se petrec la o distanta de un kilometru de casa. De aceea ne-am hotarat sa ne mutam mai departe.

Noua casa este minunata, are si masina de spalat, dar nu stiu sigur daca merge. Ieri, am bagat lenjeria in ea, am tras de maneta, si de-atunci n-am mai vazut-o.

Vremea pe aici nu e foarte rea. Saptamana trecuta n-a plouat decat de doua ori. Prima data, ploaia a tinut 3 zile, a doua oara 4 zile. A propos de vesta pe care o voiai, unchiul Petre mi-a spus ca daca o trimitem cu nasturi, cum sunt ei grei, o sa coste mai mult, atunci am taiat nasturii si i-am pus in buzunar.

In sfarsit, l-am ingropat pe bunicu, l-am gasit cand ne-am mutat. Era in dulap din ziua in care a castigat la De-a v-ati ascunselea.

Sa-ti mai zic ca alaltaieri, a explodat bucataria si tatal tau si cu mine am 'zburat' din casa. Ce emotie! a fost pentru prima data dupa multi ani cand tatal tau si cu mine iesim impreuna undeva. A venit doctorul sa vada daca suntem in regula, si mi-a pus un tub din sticla in gura. Mi-a zis sa nu vorbesc 10 minute. Tatal tau s-a oferit sa cumpere tubul acela. Si daca tot vorbim de taica tau, te anunt ca si-a gasit de lucru, e foarte mandru de asta. Lucreaza peste aproape 500 de oameni. L-au angajat sa tunda iarba in cimitir.

Sora ta Julia, cea care s-a casatorit cu sotul ei, a nascut in sfarsit, dar nu stim inca sexul copilului. N-as putea inca sa-ti spun daca esti unchi sau matusa . Taica tau a intrebat-o pe sora-ta Lucia daca mai este insarcinata. Lucia i-a zis ca da, in 5 cinci luni de-acum, atunci taica tau a intrebat-o daca era sigura ca era al ei. Ea i-a spus sigura ca da. Ce fata sigura, cata mandrie! Asa fata, asa tata!

Varul tau Paul s-a casatorit si se roaga in fiecare zi in fata sotiei lui. E fecioara!

Dimpotriva, nu l-am mai vazut pe unchiul Vasile, ala care a murit anul trecut...

Cel mai rau e fratetu ala mic, Ionut. A incuiat masina si a lasat cheile inauntru. A trebuit sa se duca pana acasa sa aduca dublura ca sa ne scoata pe toti de acolo.

Bine, fiule. Nu pot sa-ti trec adresa pe plic pentru ca n-o stiu. De fapt, ultima familie care a locuit aici, a plecat cu numerele pentru a le pune la noua adresa.

Daca o vezi pe Margareta, transmitei salutarile noastre. Daca n-o vezi nu-i spune nimic.

Mama ta care te adora,
Antoaneta

ps. mama e satena.
lasa, lasa, nu te scoate... baga poza si demonstreaza ca e satena.
cat despre banc, da... e vechi... dar cred ca e cea mai stralucita idee care ti-a venit in ultima vreme... din nou, repet... e un pas inainte! (vezi sa nu faci trei inapoi)
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2010, 00:25   #1369
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Nu esti in masura sa imi faci mie o judecata, crede-ma. Mai ales una psihologica sau ce tine de etica.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2010, 00:33   #1370
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
de ce?... te crezi Dumnezeu cumva?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2010, 00:42   #1371
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by dragonfly_drk:
de ce?... te crezi Dumnezeu cumva?

Nu Dumnezeu... mai degraba Allah. Lasand gluma la o parte, tu stii ce scrii?

Am specificat ca nu de tine. Misto, esti atat de aroganta incat te crezi deasupra oricarui om, esti pe aceeasi treapta cu divinitea.

E o teorie, se demonstreaza logic.


Cat costa o femeie?

Adam e singur în Rai şi se plictiseşte. Se duce la Dumnezeu, să-i ofere o soluţie.
- Doamne, sunt singur. Ai putea, rogu-te, să-mi faci o pereche?
- Sigur, zice Dumnezeu. O să-ţi fac o fiinta care o să te iubească mereu, n-o să fie cicălitoare niciodată şi care o să facă doar ce vrei tu. Asta o să te coste o mână şi-un picior.
Stă Adam şi se gândeşte.
- Doamne, dar pentru o coastă ce-mi poţi oferi?
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2010, 00:45   #1372
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
eu doar imi dau cu parerea si vad ca asta te deranjeaza... poate daca ai citi ce ti-am spus, ai stii sa te schimbi... e doar un sfat si nu te judec... nu imi permit
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2010, 01:58   #1373
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
greierasul merge la furnica - da fa si mie ceva sa halesc
baaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, pai uite, u muncesc, tu???
pana la urma primeste ala ceva sa bage la mat
la fel in vara
la fel in toamna
vine iarna
faaaaa, da si mie sa bag ceva la ghiozdan
aia - doar daca ma ajuti sa pun conservele astea
da-te fa dreq, nu vreau
aia - bine, sa nu vii la mine sa ceri pe urma
pe la Craciun revine greierasul
faaaa
aha, ai venit dupa haleala
nu, am venit sa-ti aduc borcanul asta, poate ai nevoie, eu plec cu baietii sa cant la Paris, am un concert
ea - aaa, tu-ti gatii ma-tii, daca il intalnesti pe unul La Fontaine zi-i ca-l bag in pizda ma-sii
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2010, 07:57   #1374
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Rapture:
Originally Posted by Pitbull:
Danonino

Bun bancu', bun.
Nope.
E räu si prost - da' râzi de te präpädesti.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2010, 19:56   #1375
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
daca tot radem pe aici... nu se intreaba nimeni cum ajunge un om sa rada?... hai sa vedem, pentru curiosi:
http://sergiu.cevamarunt.ro/2010/07/...-ale-umorului/

stiu ca unora vi se va parea plictisitor sa cititi atat de mult dar mie mi s-a parut chiar interesant. iar articolul e chiar bun de citit intre doua bancuri...
sper ca nu v-am plictisit...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2010, 20:03   #1376
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Tatal intra in camera fiicei sale si gaseste o scriosoare pe pat. Avand deja ganduri negre, desface totusi scrisoare si citeste:

Dragi parinti,
Cu parere de rau va anunt ca eu am fugit cu noul meu prieten. Am aflat ce inseamna adevarata dragoste si el este un dragut cand gonim goi cu motorul cu toate piercing-urile, cicatricele, tatuajele care ii acopera tot corpul! Dar nu e numai asta. Sunt insarcinata si Ahmed zice ca vom trai fericiti in rulota lui din padure. Vrea sa avem multi copii, ceea ce stiti ca imi doresc si eu.
Am invavat ca marijuana nu face rau nimanui asa ca o crestem pe langa casa pentru el si prietenii lui care ne aduc toata cocaina pe care ne-o dorim. Intre timp ne rugam sa se gaseasca leacul pentru SIDA, in asa fel incat sa se faca si Ahmed bine. Sa stiti ca merita ! Nu va faceti griji in ceea ce priveste banii. Ahmed a aranjat ca eu sa joc intr-un film pe care il fac prietenii lui Leroy si Jamal in pivnita. Deocamdata castig 50 $ pe scena, dar pot sa iau inca 50$ bonus daca sunt cu 3 barbati si un bonus de 100 $ daca se foloseste un cal. Ahmed a zis ceva si despre niste caini, asa ca am mai multe posibilitati. Mama, sa nu-ti faci griji pentru mine, de acum am 15 ani si stiu sa am grija de mine. Dupa cum vezi eu si Ahmed ne-am gandit la toate! Intr-o zi o sa trecem in vizita pe la voi sa va cunoasteti nepoteii. Ahmed chiar se gandea sa-si puna un atas la motor ca sa putem veni cu toti o data!
Va pup pe amnadoi
Fiica voastra, Maria


#########

Un baietel vrea de ziua lui o bicicleta si se duce si ii cere mamei lui.
Ea ii zice: ai fost baiat bun ? ai fost cuminte ? ai ajutat in casa ? Si el
pleaca suparat. Se duce in camera lui si incepe sa ii scrie o scrisoare lui Iisus..si zice:
-Draga Iisus stiu ca nu am fost cel mai bun dintre baietei.. se razgandeste si rupe foaia.
Se apuca iar de scris..
-Draga Iisus stiu ca nu sunt un baietel bun..se razgandeste si rupe foaia…
Sta un pic si se gandeste si dupa aia se duce in sufragerie, ia statuia cu Maica Domnului, o inveleste intr-un prosop si o pune intr-un sertar si se apuca din nou sa scrie o scrisoare..
-Draga Iisus, daca vrei sa iti mai vezi vreodata mama …

######

Un copil sarman i-a trimis o scrisoare lui Mos Craciun in care scria tremurat si cu litere sui:

"Draga Mos Craciun,
Eu mi-as dori un calculator cat de ieftin dar parintii mei nu au bani si cred ca nici tu nu ai putea sa-mi trimiti asa ceva dar cate lucruri frumoase n-as putea sa fac eu cu un calculator?
Toti colegii mei au calculator si se lauda dar eu nu m-as lauda si as face tot felul de minunatii care ar aduce numai bucurie alor mei. Fiindca nu cred c-o sa-mi poti trimite un calculator te rog sa-mi trimiti o ciocolata."

Scrisoarea a fost pusa la cutie si a ajuns la oficiul postal de care apartinea copilul si fiindca nu avea timbru diriginta a decis s-o deschida si citind-o i-au dat lacrimile. S-a sfatuit cu colegele si au pus mana de la mana, au cumparat un calculator ieftin si l-au trimis din partea lui Mos Craciun copilului amarat.
Dupa cateva zile in cutia de scrisori a aparut un alt plic scris de aceeasi manuta tremuranda si femeile l-au deschis curioase. Iata ce scria:

"Mos Craciun,
Multumesc pentru calculator si promit ca o sa fac cele mai minunate lucruri cu el si o sa invat si mai bine si o sa fiu si mai cuminte si o sa auzi despre mine numai lucruri de lauda. Daca ai fost asa de bun si mi-ai cumparat calculator sunt sigur ca mi-ai trimis si o ciocolata dar au furat-o curvele alea de la Posta."

Last edited by danonino : 26 Aug 2010 at 20:07.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2010, 21:36   #1377
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
ce face o femeie dintr-un barbat?...
watch this:
http://www.youtube.com/watch?v=HpqnI...eature=related
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2010, 09:00   #1378
MariaMona
Crazy Mama
 
MariaMona
 
Join Date: Feb 2010
Location: Timisoara
Posts: 1,541
"Grandma, haven't you seen a box of pills on which ECSTASY is written?"
"Fuck the box of pills, did you see the dragon in the kitchen??"
__________________
"Căci nu este alta, mai frumoasă și mai de folos în toată viața omului zăbavă, decât cetitul cărților". Miron Costin
MariaMona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2010, 20:40   #1379
rrs85
Cinemagia's Wine Lover
 
rrs85
 
Join Date: Mar 2009
Location: Somewhere beetwen wines and movies...
Posts: 1,468
Send a message via Yahoo to rrs85
La un concurs de vinuri, participa un american, un francez si un roman.
Americanul spune:
- La noi in SUA, soarele cade asupra viilor in unghi de 0 grade si strugurii se fac foarte buni. Daca bei un pahar de vin ti se
face ca o bata de baseball.
Din sala, o domnisoara intreaba:
- De lunga sau de groasa?
- De lunga, domnisoara!
Francezul spune:
- La noi in tara, soarele cade in unghi de 45 de grade si din cauza asta daca bei un pahar de vin din strugurii nostri ti se face ca un butoi.
Din sala, domnisoara intreaba:
- De lunga sau de groasa?
- De groasa, domnisoara!
Romanul spune:
- La noi soarele cade asupra viilor cum apuca, dar cind bei un pahar de vin de la noi ti se face ca un pepene. Domnisoara intreaba:
- De lunga sau de groasa?
- De dulce, domnisoara, de dulce
__________________
De junghi să aivă parte şi de lance, de bâtă noduroasă şi de spată,
De paloş zdravăn, de cârlig de cange, de ghiont cu ghioagă-n ghinturi fericată,
De suliţă călită, de săgeată, de furcă, de ţapină, de baltag,
De furi pândind la coturi de drumeag
Să-i hăcuie, să-i jefuie de pungă, să-i spintece, în inimi să-i împungă.
La beregăţi să-i sângere puţin; în beciuri de Ghehenă să ajungă,
Crâşmarii care toarnă apă-n vin !
rrs85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2010, 17:09   #1380
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Tiganul si piranda lui seara in pat spun ghicitori.
Ea: Ce e sub pat si incepe cu "O"?
El: Nu stiu, fa!
Ea: O pereche de papuci.
El: Bine, fa, iti zic si eu una. Ce-i sub pat si-ncepe cu "H"?
Ea: Nu stiu.
El: Halta pereche de papuci.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:54.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells