Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Ambra Blu To Leave Cinemagia
Ambra Blu trebuie sa paraseasca forumul cinemagia datorita atitudinii vulgar-sarcaustice 1 7.69%
Ambra Blu trebuie sa ramina pe forumul cinemagia, prezenta lui ne lumineaza 12 92.31%
Voters: 13. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Aug 2004, 18:35   #101
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
In mai multe filme face referire Samuel la BMF, dar cea mai obvious cred ca e in Pulp Fiction... Multi actori au chichite din astea... De exemplu Bruce Willis e obsedat de o melodie... ceva cu Kangaroo....
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2004, 07:45   #102
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Jay:
In mai multe filme face referire Samuel la BMF, dar cea mai obvious cred ca e in Pulp Fiction... Multi actori au chichite din astea... De exemplu Bruce Willis e obsedat de o melodie... ceva cu Kangaroo....
In Pulp Fiction scrie pe portofel "Bad mother F*****" dar io zic de BMF simplu. La Star Wars evident. A shi declarat.
Dk o luam cu fixatzii... atuncea sa nu mai zic de John Woo care in fiecare film al lui vedem la un moment dat porumbei albi.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2004, 09:01   #103
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Originally Posted by Gaandalf:
Dk o luam cu fixatzii... atuncea sa nu mai zic de John Woo care in fiecare film al lui vedem la un moment dat porumbei albi.

... sau focuri de arma in biserici...

Oricum porumbeii sunt asteptati in fiecare film al lui... intrasem in panica la Paycheck cand mai avea putin si se termina filmul, iar porumbeii nu apareau... Credeam ca am nimerit la alt film.. In cele din urma, au aparut si m-am linistit: eram intr-adevar la un film de John Woo...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2004, 10:02   #104
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by emanuel:
Oricum porumbeii sunt asteptati in fiecare film al lui... intrasem in panica la Paycheck cand mai avea putin si se termina filmul, iar porumbeii nu apareau... Credeam ca am nimerit la alt film.. In cele din urma, au aparut si m-am linistit: eram intr-adevar la un film de John Woo...
Bun filmul ... pacat k l-au racolata pe mr. bennifer. Cat de cat a salvat Uma filmul dar shi ea avut un rol de atarnache ... gen "we need a luv in his life so that he can go all that trouble 4..."

La fixatzii sa intzeleg k Sam Jackson are inca una de a se prezenta in mai toate filmele lui tarantino?

Tom Cruise care am citit prin Empire Magazine ca se tot disputa cu Spielberg pe platouri la Minority Report sa faca numai el cascadoriile. Chestie de admirat ash spune eu. Nu e chiar o fixatzie dar e ceva la mijloc. Aici il avem shi pe harrison Ford care tot la fel avea mania cu cascadoriile - sa nu cumva sa le faca profesionishtii. Nu vb la intamplare. Am vazut dvd box set-ul la Indiana Jones shi omul chiar ii lipsesc tzigle de pe casa.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2004, 10:10   #105
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Originally Posted by Gaandalf:
La fixatzii sa intzeleg k Sam Jackson are inca una de a se prezenta in mai toate filmele lui tarantino?

Eu cred ca-i invers, Tarantino are o fixatie in a-l baga pe Sam Jackson in toate filmele lui, si daca stau bine sa ma gandesc, bine face!
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2004, 10:57   #106
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by emanuel:
Originally Posted by Gaandalf:
La fixatzii sa intzeleg k Sam Jackson are inca una de a se prezenta in mai toate filmele lui tarantino?

Eu cred ca-i invers, Tarantino are o fixatie in a-l baga pe Sam Jackson in toate filmele lui, si daca stau bine sa ma gandesc, bine face!
M-am gandit shi la aspectul acesta. Am dat cu banul shi am zis k Sam se prezinta ... dar un lucru este sigur: familia asta a lui tarantino care tot apare in filmele lui este intotdeauna binevenita.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2004, 15:19   #107
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Bine face cu Samuel ... intradevar, dar eu o vreau mai mult pe Uma...
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2004, 07:04   #108
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Jay:
Bine face cu Samuel ... intradevar, dar eu o vreau mai mult pe Uma...
Oricum QT a declarat peste tot k uma este: "my leading lady". That is sooo sweet!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2004, 23:20   #109
K's
Guru
 
K's
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 487
Nedumerire: Ambra Blu, de unde noua semnatura? Ce pasarica flipuiesti? -adica big grin
__________________
How is the KKK like a Group of Real-Estate Agents?
K's is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2004, 11:49   #110
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by K's:
Nedumerire: Ambra Blu, de unde noua semnatura? Ce pasarica flipuiesti? -adica big grin

Flipulesc pasarica care mi-a scapat un fluture in stomac.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2004, 11:57   #111
K's
Guru
 
K's
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 487
Doar pentru atit? Un fluture? Si ala si in stomac...
__________________
How is the KKK like a Group of Real-Estate Agents?
K's is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2004, 12:00   #112
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by K's:
Doar pentru atit? Un fluture? Si ala si in stomac...
Da, unsingru fluture care a dat din aripi pina a ajuns in inima. Inima a prins aripi, s-a inaltat dar a scapat jos in praf si sa facut pulbere de aripi de fluture. Compunere: de Ambra Blu.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells