Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Apr 2002, 14:42   #21
horatiu
Veteran
 
horatiu
 
Join Date: Oct 2001
Location: locatie inseamna chirie...
Posts: 189
Multumesc pentru raspunsul prompt, Andrei, dar pe cuvint ca nu stiu ce-s alea cookies, cel putin nu in limbajul PC-cesc. Cu atit mai putin voi sti sa rezolv problema.

Cu amicitie,
Horatiu
horatiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2002, 23:06   #22
Anonymous
Guru
 
Anonymous
 
Join Date: May 1978
Posts: 40,392
am si eu o intrebare(de fapt eu am mereu intrebari si nelamuriri!)
mesajele private se pot verifica numai in momentul in care raspunzi la un subiect?
Anonymous is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2002, 23:39   #23
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
mesajul de mai sus este al meu!conexiunea mea la internet a suferit o mica problema tocmai cand scriam mesajul si acesta este motivul pentru care el apare anonim...
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2002, 02:22   #24
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
nu mai e nevoie sa va obositi...m-am descurcat si singurica...nu trebuia sa dau decat login si sa ma uit ca de obicei sub editeaza preferinte...am aflat cu aceasta ocazie si la ce foloseste login!
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2002, 11:09   #25
Raf
Novice
 
Raf
 
Join Date: May 2002
Posts: 1
O remarca privitoare la topul Cinemagia - De ce ati ales oare acest sistem alambicat de punctaj? Nu numai ca este alambicat, dar este si destul de necinstit, avand in vedere ca punctajul nu este liniar (sau proportional, daca vreti).

Si inca o chestiune, si anume de ce implicit la afisarea topului Cinemagia apare clasamentul in functie de numarul total de puncte? Nu mi se pare chiar normal, avand in vedere ca un film prost (cu o medie mica) poate primi (teoretic) un total de puncte superior unui film bun (cu medie mare), ajungand astfel in fata lui in clasamentul astfel alcatuit. Nu era mai normal sa se afiseje clasamentul direct in functie de media ponderata (care si asa, precum am scris mai sus, este destul de dubioasa)? Spre exemplu, Stapanul inelelor - fratia inelului este pe primul loc in functie de numarul total de puncte primite, dar de abia pe locul 22 (!) in functie de media punctelor primite. Acesta este doar un exemplu (primul care mi-a cazut la indemana).

In concluzie, propun afisarea topului implicit in functie de medie, daca se poate, si daca nu supara pe nimeni... Si daca se poate face ceva si cu modul de punctare... ca-i pacat sa ramana asa, dupa parerea mea.

Toate bune!
Raf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2002, 22:35   #26
mihaipmp
Novice
 
mihaipmp
 
Join Date: Jun 2002
Location: www.home.ro
Posts: 3
Send a message via Yahoo to mihaipmp
Trebuie sa va felicit si eu pentru calitatea si nu in ultimul rand cantitatea informatiilor din site. Va doresc cati mai multi vizitatori in continuare si discutii cat mai aprinse in forum.
mihaipmp is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2002, 18:04   #27
Anonymous
Guru
 
Anonymous
 
Join Date: May 1978
Posts: 40,392
Pe la inceput voi cei de la cinemagia spuneati ca nu puteti pune poze multe, informatii multe blablabla ca se incarca greu. Hello,.... trezirea... internetul si posibilitatile de realizata siteuri atins un nivel f.f.f.f.f. ridicat. sau la voi nu a ajuns tehnologia. E simplu, zic eu. faci un cookie ca sa retii ip-ul vizitatorului. apoi il intrebi ce fel de legatura are la net - de exemplu eu am prin cablu TV si nu am probleme cu viteza. la intrebarea cu "ce viteza are la net" dati variante 14, 28 kbps...etc. in fc de viteza sa se incarce poze de marime mai mare sau mai mica (in fc. de calitate) - si sa nu imi ziceti voi mie ca e greu ca nu se poate, ca e mult de lucru, ca ....mai stiu eu ce. Ori aveti echipa de web design, programatori un sef de proiect si altele ori ii dati siteul surorii mele mai mici care cred ca va face la acest domeniu. Mie mi-ar fii rusine sa zic ca se incarca greu. Voi nu ati auzit de optimizare. Faceti un flash cu preloadere pentru fiecare sectiune a siteului ca sa nu stea omo' sa se incarce tot siteul. hai ma ca pot sa va zic asha pana maine. Faceti mai oameni ceva ca nu suntem in jucgla cu un 486 la 133 MHz. --- sau nu va pricepeti.---sau nu vreti sa dati bani -- ca ce? omu' tot vine la noiu pe site
P.S. eu nu mai vin la voi pana nu ma anuntati ca e gata chestia aia cu cardul cinemagia si pana nu faceti ceva ca sa multumiti pe tota lumea ca se poate.
daca vreti sa ma injurati o puteti face la radupalada@rdslink.ro
Va salut,
Radu
Anonymous is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:39.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells