Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 May 2004, 13:08   #21
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by cherryblossom:
tu vrei sa ne dam la barfa aici in pravalia lui marcu? chiar vrei sa rada cu gura pana la urechi?!?...


PS: daca tot vrei sa stii, nu e mare filozofie in spate... but, if you want some hints... sakura, un catzel (pe care l-am vazut 3 secunde intr-un film) si, in ultima vreme, air..

de fapt, sincer, nu voiam sa stiu. voiam doar sa ma bag in vorba cu tine pe mormintu' lu marcu, in timp ce florilii da cires ne cade in pletele noastre adolescentine.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 12 May 2004, 13:46   #22
Cristache
Veteran
 
Cristache
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 166
Send a message via Yahoo to Cristache
Profit de acest topic pentru a va spune ca urmatoarele 48 de ore sunt decisive pentru mine, doctorul isi pastreaza unele rezerve in ceea priveste daca voi mai trai sau nu.
Nu de alta dar joi am un examen si vineri altul. Asa ca adieu life !
Cristache is offline   sendpm.gif
Old 14 May 2004, 02:54   #23
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
De ce l-ati alungat , ma , pe Marcu? Scria bine, gandea, era corect si am vazut nau sus, la rubrica "Festivaluri, premii... " ca urma sa se intalneasca cu ALS la festivalul de la Cannes. s-au intalnit?
Si de ce scrieti in zeflemea, mai ales ambra care e cu gura spurcata. Omul s-a despartit de voi foarte elegant, va multumit, va gratulat... De ce turnati jeg in urma persoanei. Daca se intoarce si vede ce-ati scrisi aici, va trimite la plimbare, ca am inteles ca are bai si e o figura importanta in lumea culturala de la noi. Are cineva adresa lui. Mi-a placut cum a scris despre Stalkerul lui Tarkovski. Mi-ar palce sa discut cu el. Cine are ceva, dati-mi un semn. Thanks!
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   sendpm.gif
Old 14 May 2004, 12:58   #24
zizi
Guru
 
zizi
 
Join Date: Mar 2004
Location: cum unde?
Posts: 451
tzi-ar kam place sa "diskutzi" cu el, mai nebunule...shi sa-l traduci putzin...

pt informatzia ta, nu l-a dat nimeni afara, a decis sa plece singur(de ce, numai el stie)
__________________
zizi
zizi is offline   sendpm.gif
Old 14 May 2004, 14:35   #25
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
interesanta manevra...
io cred ca era destul de trecut prin viata. la vreo 35-45 de ani
altfel nu`mi axplic aplombu si pasiunea lui pt poezie si minghella
variante ar fi
1 e scriitor (wannabe) si va scrie un roman/ vol de poezii postmodernist si experimental dsp ce si cum pe forumu asata
(am vazut ieri pe raft la cartaresti o carte pe care tre sa mi`o cumpar...nu mai tin nminte autorul, da se cheama LETOPIZDETZ...genial titlu)
2 a facut un studiu sociologic ... asta ar fi cam aiurea
3 s`a simtit ofensat ca nu e trimis la cluj si s`a eradicat pe sine din mijlocul nostru (lucru care fi trist...sau jalnic)
oricum, e ceva ciudat la mijloc
probabil o sa`i simt lipsa ( sau poate ca nu)
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   sendpm.gif
Old 14 May 2004, 15:34   #26
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by KORBEN:
(am vazut ieri pe raft la cartaresti o carte pe care tre sa mi`o cumpar...nu mai tin nminte autorul, da se cheama LETOPIZDETZ...genial titlu)

titlul e de cacat, iar prima carte a aceluiasi autor moldovean a fost de si mai mare cacat.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 14 May 2004, 21:59   #27
Mala Portugal
Guru
 
Mala Portugal
 
Join Date: Nov 2003
Location: Vanity Case
Posts: 1,445
Banuiesc ca de Vakulovski e vorba ca el era cu pizdeturile. Mi-am omorat si eu o noapte cu el da' nu merita
__________________
"Someone has to kick the Mickey Mouse out of our heads"
Mala Portugal is offline   sendpm.gif
Old 14 May 2004, 23:13   #28
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Ambra Blu:
Originally Posted by KORBEN:
(am vazut ieri pe raft la cartaresti o carte pe care tre sa mi`o cumpar...nu mai tin nminte autorul, da se cheama LETOPIZDETZ...genial titlu)

titlul e de c****, iar prima carte a aceluiasi autor moldovean a fost de si mai mare c****.

Are perfecta dreptate Ambra. Prima carte e scrisa infect, cu elementare greseli de exprimare si un "stil" imposibil. Tipu' vine din zona halucinogena, cam nespalata a lazilor de gunoi. A mizat pe duritati, dar asta nu poate impresiona decat pe niste inocenti. Ar fi avut o miza cartea/tema, daca autorul ar fi avut ceva cultura si talent. A irosit un subiect: deambularile tanarului basarabean frustrat la studii in Romania "eternului" Iliescu...
Si Mala denota gust si exigenta. Te felicit, frumoaso. Ma ingrijoreaza Korben, care se lasa vrajit de "titluri". Sper sa aiba mai mult spirit critic la TIFF, ca altfel face de ras Cinemagia...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   sendpm.gif
Old 15 May 2004, 00:03   #29
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
sincera sa fiu si mie mi-a trecut prin cap sa dispar de pe forum intr-un mod asemanator, numai ca sa vad care ar fi reactiile userilor si dupa aceea sa revin sub un alt nume...poate ca asta vrea sa faca si marcu...sau poate ca pur si simplu s-a plictisit de noi, ceea ce ar fi un pic trist...
anyway, sper ca s-a gandit bine inainte de a lua hotararea de a nu mai scrie aici, pentru ca mi se pare un pic cam brusca plecarea lui...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 15 May 2004, 00:13   #30
zizi
Guru
 
zizi
 
Join Date: Mar 2004
Location: cum unde?
Posts: 451
ar fi nostim k shi el sa gandeask la fel shi sa fi revenit sub forma unui loser-tzaranoi de tipul herbert, doar' k sa ne citeasca reaktziile...he-he-he.
__________________
zizi
zizi is offline   sendpm.gif
Old 15 May 2004, 02:01   #31
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by Cristache:
Probabil ca pe 14 preda lucrarea de licentza cu titlul "Cum am facut parte dintr-o lume de nebuni - Experimente pe cobaii cinefili".

Pai chiar el spune ca a fost un studiu de caz.
Vad ca s-a oprit la 333 de mesaje...poate i-a fost frica sa nu ajunga la 666! :w00t:
Acum serios vorbind, mie imi pare rau ca a luat decizia asta. Avea bun-simt, cultura (nu numai cinematografica)...
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   sendpm.gif
Old 15 May 2004, 02:03   #32
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by zizi:
ar fi nostim k shi el sa gandeask la fel shi sa fi revenit sub forma unui loser-tzaranoi de tipul herbert, doar' k sa ne citeasca reaktziile...he-he-he.

o fi "the evil side" of marcu...macar avem speranta ca la 333 de mesaje se opreste!
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   sendpm.gif
Old 15 May 2004, 08:02   #33
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by herbert:
A irosit un subiect: deambularile tanarului basarabean frustrat la studii in Romania "eternului" Iliescu...

Daca tu crezi ca ala ar fi fost un subiect care i-ar fi facut pe romani sa il citeasca inseamna ca:
a) ai intre 35-45 de ani
b) ai scris cindva niste poezii (in perioada liceului cu profil filologic)
c) citeai cindva 'Academia Catavencu' online, dar, de cind site-ul a devenit per pay, te multumesti cu hardcoremaidens.com
d) literatura buna si cu tine sinteti necoplanari
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 15 May 2004, 09:15   #34
Ilila
Tinkerbell
 
Ilila
 
Join Date: Dec 2003
Location: Iasi
Posts: 1,120
Send a message via Yahoo to Ilila
"Dacã vrei sã vezi cu adevãrat cine sunt prietenii tãi, fã o gresealã."
Ilila is offline   sendpm.gif
Old 15 May 2004, 11:24   #35
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Ambra Blu:
Originally Posted by herbert:
A irosit un subiect: deambularile tanarului basarabean frustrat la studii in Romania "eternului" Iliescu...

Daca tu crezi ca ala ar fi fost un subiect care i-ar fi facut pe romani sa il citeasca inseamna ca:
a) ai intre 35-45 de ani
b) ai scris cindva niste poezii (in perioada liceului cu profil filologic)
c) citeai cindva 'Academia Catavencu' online, dar, de cind site-ul a devenit per pay, te multumesti cu hardcoremaidens.com
d) literatura buna si cu tine sinteti necoplanari
Eu cred despre tine in termeni mai simpli:
esti o tampita si-ti place sa fabulezi. Nu ajungi tu la p***a mea. Mai spui din greseala un adevar, apoi iti salti poalele in cap si afirmi altceva. Ma plictisesti, gurita.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   sendpm.gif
Old 15 May 2004, 13:00   #36
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by herbert:
Eu cred despre tine in termeni mai simpli:
esti o tampita si-ti place sa fabulezi. Nu ajungi tu la p***a mea. Mai spui din greseala un adevar, apoi iti salti poalele in cap si afirmi altceva. Ma plictisesti, gurita.

Eu cred despre tine si ma-ta in termeni mai complecsi. Eu nu ajung la pula ta, e adevarat; da' tu, in schimb, ajungi la a mea, desi trebuie sa te ridici nitel pe virfuri. Si, daca tot esti la inaltime, ia-ma si pe mine de pula si baga-ma in ma-ta.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 15 May 2004, 13:25   #37
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Pai tu nu ai "scoicuta"??? Ptfu!!! - transvertit ratacit, imi provoci greata. Treci fiinta pe alte forumuri mai specializate, unde poate reusesti sa seduci pe cineva.
Chemati un preot cu fumigena ca si-a lasat Ambra nurii pe aci'. Sucks!!!
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   sendpm.gif
Old 15 May 2004, 13:45   #38
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Sa ma slobozesc in ma-ta, labagiule.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 15 May 2004, 15:03   #39
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
depravato!!! sictir. esti ca un obces. AB=abces. puroiezi pe topicul lu' marcu. again, sucks!!!
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   sendpm.gif
Old 15 May 2004, 15:42   #40
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Preputa, am vaga impresie ca faci parte din clubul celor care traiti impotriva naturii.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:56.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells