Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Apr 2005, 09:02   #21
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
nu are de ce sa dezamageasca ...
am luat Virtuosity acum si vreau sa-l vad in "actiune" ...
citisem undeva ca a facut Virtuosity la rugamintile fiului lui ca sa se dea mare la scoala ca "tata joaca in filme cu bataie" ... :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2005, 02:38   #22
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
despre denzel washington

Sunt de acord cu afirmaþia cã Denzel Washington este unul dintre cei mai buni actori de la Hollywood. Este unul dintre actorii care îºi pregãteºte cu mare atenþie rolul ºi ºi-l joacã cu responsabilitate, cu plãcere chiar, indiferent de personajul pe care îl interpreteazã. Despre "Trainind Day" pot spune cã este un film excelent, în care Denzel aratã cã poate fi ºi cinic, bun ºi rãu în acelaºi timp. Rolul din "Colecþionarul de oase" (jucat alãturi de Angelina Jolie) i-a venit ca o mãnuºã pe timp de iarnã. Mai remarc rolurile din "John Q." sau "Man on Fire", jucate remarcabil. Alãturi de Sidney Pottier, Will Smith ºi Wesley Snipes, Denzel Washington face o bunã propagandã actorilor de culoare din America. Sã nu uitãm de DMX, Ice Cube, Cuba Gooding jr. sau Martin Lawrence. Dar cum subiectul este despre cum joacã Denzel Washington, nu vreau sã o lungesc prea mult. Oricum, un subiect de discuþie propus: "Actorii ºi actriþele de culoare de la Hollywood - Cum au influenþat ei modul de a fi vãzuþi de albii din SUA?"
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2005, 17:15   #23
BLACK-SPIDER
Guru
 
BLACK-SPIDER
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 366
Jediklaus,te cam grabesti ai uitat sa ii mentionezi pe cei mai importanti,Samuel L.Jackson si mai ales Morgan Freeman,restul pe care i-ai enumerat tu sunt comerciali,dar asta nu inseamna ca nu imi plac,intradevar negrii nu erau vazuti cu ochi buni la Holywood dar odata cu castigarea oscarului din ,nu mai stiu anul ,cand cel mai bun actor si cea mai buna actrita au castigat Denzel si Halle Berry lucrurile sau schimbat,in enumerarea ta mai meriata amintiti Whoopy Goldberg,Dany Glover,Dijimon Hounsou,actorul din Hotel Rwanda ,nu stiu cum il cheama , proaspatul oscarizat Jamie Foxx si lista poate continua 8)
__________________
fii intotdeauna tu insuti si daca nu este indeajuns pentru cineva atunci acel cineva nu este indeajuns pentru tine
BLACK-SPIDER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2005, 19:04   #24
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Datu Oscarurilor la negri nu a inceput cu Denzel si cu Berry...ci cu Sidney Poatiers...asta nu mai stiu in ce an...

sper sa nu ma insel...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2005, 01:13   #25
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
Pentru M0n0

Aºa este: primul negru Oscarizat a fost Sidney Poitier, care a primit statueta în anul 1963, pentru filmul „Lilies on the Field”, iar în 1958 a fost nominalizat, dar nu a câºtigat Osarul, pentru filmul „The Defiant Ones”. Datele sunt luate de pe site-ul www.oscars.org.
Dar aici vorbim despre Denzel Washington. Este greu sã îmi amintesc de toþi actorii negri pe care i-am vãzut jucând, mai ales cã eram mult prea mic pe atunci. Eu vorbesc de cei pe care i-am vãzut mai des la televizor sau la cinema.
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2005, 15:52   #26
BLACK-SPIDER
Guru
 
BLACK-SPIDER
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 366
ok,am inteles am gresit am vrut sa ma refer la oscarul din 1992 cand la categoriile cel mai bun actor si cea mai buna actrita au castigat pentru prima data,2 actori de culoare,Denzel si Halle Berry
__________________
fii intotdeauna tu insuti si daca nu este indeajuns pentru cineva atunci acel cineva nu este indeajuns pentru tine
BLACK-SPIDER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2005, 23:37   #27
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
Despre Denzel Washington

Sã greºeºti este omeneºte, dar aici nu este vorba de greºeli, ci de faptul cã în noianul de informaþii pe care le deþinem fiecare dintre noi se pot strecura cu uºurinþã erori. ªi eu fac de multe ori confuzii ºi sunt mulþumit când sunt corectat s-au îndrumat de cineva care le are! Forumul acesta a fost creat tocmai pentru a se face atât schimb de informaþii, cât ºi pentru a ne spune pãrerea personalã. Salutare tuturor!!!
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Oct 2005, 12:16   #28
crissy
Junior
 
crissy
 
Join Date: Aug 2005
Location: hellworld
Posts: 59
Send a message via ICQ to crissy
Intr-adevar ii un actor care are un talent deosebit..si imi place foarte muklt cum a jucat in filme precum The Manchurian Candidate sau Man on fire sau Pelican Brief...are filme destul de bune si el e un actor ok.
__________________
Nu Fii Prost Cum ai Mai Fost;Fii Destept Cum N-ai Mai Fost !!!
crissy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells