Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Iconoclast

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Dec 2005, 23:18   #1
mihai_t
Senior
 
mihai_t
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 79
tarnation

tarnation - written, produced and directed by Jonathan Caouette
un tip care s-a apucat sa-si filmeze viata si ce se intampla prin ea pe la varsta la care unii dintre noi mai faceam inca schimb de "surprize". din 160 de ore de film a hotarat sa pastreze doar 90 de minute, in care ne sunt prezentate tot felul de lucruri interesante... frumoasa sa mama, care la 12 ani cade de pe acoperis, ramane paralizata vreo doua saptamani, her Texan parents decid ca ce e prea mult e prea mult si ii fac trimitere la balamuc. din fericire pentru film apuca sa iasa de acolo si peste cativa ani se bucura de marea sa dragoste, un comis-voiajor. acesta are bunul-simt sa plece inainte de nasterea lui Jonathan, dar apar si personaje mai putin lipsite de tact, cum ar fi necunoscutul care o violeaza pe frumoasa nebuna in fata micutului Jonathan. acesta desigur ca va ajunge homosexual si pasionat de "Blue Velvet".
daca l-a mai vazut cineva poate ca a mai remarcat si alte lucruri interesante la acest film. e rugat sa ni le impartaseasca.
mihai_t is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Mar 2009, 13:00   #2
razi
Senior
 
razi
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 122
e un film dragut care naste un nou gen jurnalul in film la propriu, e interesant sa-l vezi cum creste, sunt naspa scenele aranjate ca vezi ca nu e chiar atat de bun actor chiar daca juca prin nu stiu ce seriale, insa scenele reale si povestea in sine e destul de tragica si bine coordonata, in fond ideea e buna si poate sa-i atinga pe multi, eu recunosc n-am fost dat pe spate de el
razi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells