Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Iconoclast

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Jan 2012, 19:59   #21
zeno.marin
Senior
 
zeno.marin
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 139
Originally Posted by rvn:
cred ca asta-i piesa de rezistenta a filmului: misterul, neelucidat pana la final, creat in jurul motivului pentru care personajul principal avea repulsie pentru sexul opus. am apreciat modul taraganat in care Polanski ne-a tot dat de inteles ca fatuca e "dusa cu pluta" si faptul ca ne lasa pe noi sa presupunem care ar fi adevarata cauza a bolii mintale de care suferea. ahhh si Deneuve, ce sadica a fost!de cand am vazut filmul asta, mi-e frica de manicurista. ce ti-e si cu forfecutele astea, una-doua ramai fara degete!

Obiectie, obiectie, obiectie... Gravitatea si brutalitatea unei crime nu denota intotdeauna sadism. Sa zicem "Deneuve" nu a fost sadica, ci doar un pic deranjata mintal foarte tare. Nu a simtit placere in timp ce comitea crima. Era doar o reactie a unui om dereglat.

Manichiuristele ar trebui trimise la munca adevarata, la canalul Dunare Marea-Neagra, la re-educare cu ele! Niste exponente ale imperialismului burghez decandent!
zeno.marin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2012, 20:48   #22
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by zeno.marin:
Manichiuristele ar trebui trimise la munca adevarata, la canalul Dunare Marea-Neagra, la re-educare cu ele! Niste exponente ale imperialismului burghez decandent!
ha ha ha
oja rosie da bine,adica se asorteaza cu steagul pe care-i secera si ciocanul.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:29.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells