Păreri Warrior

(2011)

Războinicul

viktor27oct pe 29 Decembrie 2011 13:50
Warrior (2011): *** *** ***
Un film care mi-a ajuns la suflet: imi venea sa sar, sa strang din dinti, sa ma ghemuiesc, sa zic "Ioiiii", "Aia-i!", sau "Asa!", asa ca vi-l recomand :)

Vorador pe 08 Decembrie 2011 01:17
A tale of two brothers
Chiar daca are un final cam previzibil,este unul dintre cele mai bune filme de acest gen si printre cele mai bune ale anului.Singurul actor pe care il cunosteam era Nick Nolte,desi toti actorii au fost foarte buni,mai ales Tom Hardy pe care il vom vedea in rolul lui Bane din ''Dark Knight Rises''.
mirko pe 04 Decembrie 2011 23:32
Nu este un film cu batai!
Cand auzi ca subiectul unui film este despre doi frati luptatori din MMA, gandul iti zboara imediat la faptul ca este strict un film cu batai, plin de stereotipi hollywood-iene 9nu ca nu s-ar regasi vreunele in el!) si cu un final in care baiatul bun bate tot ce prinde in cale si va saruta fata! Insa nu... vei fi suprins sa vezi o drama de familei, un film puternic, cu personaje foarte bine conturate si, dupa parerea mea, cu sanse la Oscar. Stiu ca pare dificil de crezut, dar cel putin interpretarea lui Nick
Nolte merita cel putin o statueta. Este un film care intradevar iti poate starni unele sentimenente, un film profund de bien realizat. Lumea MMA nu pare a se lega automat de o drama de familie, fiind o combinatie pe atat de ciudata, insa pe atat de interesanta. Este foarte dificil sa combini doua astfel de esente si sa realizezi un asemenea film. La inceput recunosc ca am fost… citeşte

bizzarre pe 28 Decembrie 2011 15:31
Prea previzibil filmul, se stia de la inceput cine o sa castige, desi a fost mai bun Tommy desigur ca Brendan a castigat, oricum frumos filmul si merita vizionat
viktor27oct pe 29 decembrie 2011 00:35
SPOILER ALLERT :))
So.aLone pe 01 Decembrie 2011 17:48
Prea Bun.
Un film care ma uimit .Cuprinde de toate drama ,actiune mister intr-un fel,si un final neasteptat.filmul ii o CAPODOPERA BV Tuturor celor care lau realizat !!! Merita vazut.
Go 1 2 3