Păreri Turks & Caicos

(2014)

Turks & Caicos

Hannibal_ pe 17 Octombrie 2019 20:22
Este un film cerebral, îți oferă o perspectivă vizavi de ceea ce înseamnă serviciile de informații ale Majestății Sale. Desigur, câtă vreme comentezi precum mihaelatb ori lili22, care crede că fizicul de gospodină este incompatibil cu a fi spion, e clar că ți-ai format părerea vizavi de intelligence din filme cu James Bond sau Jason Bourne.
Edddd pe 15 Martie 2023 10:59
Plăcut
Un film plăcut , mai ales : a) de către cei care au văzut prima parte (Page Eight) , b) de către cei cărora le place în rol principal un septuagenar și nu vreun macho tinerel care dă pumni în stânga și-n dreapta , c) de către cei cărora le plac filmele cu tematică politics & intelligence
lili22 pe 16 Aprilie 2019 00:26
Am pierdut timp pretios din viata cu aceasta prosteasca realizare.Pana si actorii sunt penibili mai ales Helena Bonham Carter cu fizicul de gospodina in rolul unei spioane.
mihaelatb pe 22 Decembrie 2018 22:46
M-am nimerit sa vad acest film fara sa stiu ca este mijlocul dintr-o...hai sa zicem Trilogie. Nu mi-a placut, este mult prea sec, un film pe care nu l-am inteles si nu m-am putut integra in atmosfera lui. Nu am vazut Page Eight si nici nu simt nevoia sa vad Salting the Battlefield, ca sa aflu ce s-a intamplat cu personajele jucate de Bill Nighy si Helena Bonham Carter.