Păreri Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Răzbunarea celor învinși

Casy20 pe 06 Noiembrie 2010 09:59
Cel mai tare film pe care lam vazut eu:D.....a fost foarte tare si nu o sal uit niciodata :))
andu7zu pe 08 Decembrie 2010 23:09
foarte captivant pentru mine ........dupa un timp am inceput sa cred ca ma voi lipi de ecran.......:)))
chiritageorge pe 26 Decembrie 2010 11:01
Transformers,Revenge of The Fallen
filmul care lam asteptat foarte mult a iesit destul de bine,nu comentez daca trebuie vazut sau nu ,efectele speciale au fost extraordinare,povestea un pic cam siropoasa dar in final a iesit un film bun
chiba_florin pe 30 Decembrie 2010 20:58
... continuarea celulalt film nu am prea multe de spus doar k neaparat sa-l vedetzi
De NERATAT

Kable pe 14 Ianuarie 2011 13:48
Prima parte din Transoformers mi-a placut foarte mult,dar asta m-a dezamagit, nu e de mirare ca a luat zmeura de aur,parca ar fi un fel de parodie a primei parti.
zeki pe 02 Februarie 2011 12:53
Foarte tare filmul , la fel ca primul , foarte bun si acesta , merita vazut ...
bogdi_07_yo pe 04 Februarie 2011 19:23
Nu stiu ce nu v-a placut la el... Si nu inteleg de ce este considerat unul dintre cele mai proaste filme ale anului 2009 ... Si nu inteleg nici de ce Megan Fox este considerata o actrita proasta.
valeria-si-mai-cum pe 04 Februarie 2011 19:42
Terminator i-ar fi ingropat pe toti.
In primele 10 minute stai si te intrebi care-cum, cine-cu-cine si care-pe-care. Apoi renunti la incercarea de a deosebi robotii buni de cei rai fiindca esti epuizat. Stresul din prima faza reapare la fiecare bataie, adica est stresat cam pe tot parcursul filmului. Oamenii apar rar, si atunci numai pe post de fundal al bataliilor fara un scop precis. Se continua acea mini-poveste de dragoste inte baiatul care ajunge sa pseudo-salveze lumea si fata pasionata de masini (ca sa vezi) din prima parte. Alaturi de ei mai apare un student ratacit si speriat, precum si fostul agent (CIA cred) narcisist si bun la toate. Cam atat cu factorul uman. Oricum Michael Bay nu e bun la asta.

Acum sa cunoastem robotii: Optimus Prime e mort si inviat, Bee e simpatic, glumele Gemenilor merita toti banii, iar robotii cei rai sunt rai si vor sa distruga Pamantul. Cam atat. A, da! V-am spus ca se bat… citeşte

Apocalypto pe 09 Februarie 2011 20:15
un film cu un scenariu bun, efecte foarte bune :), merita!
Krystyana pe 22 Februarie 2011 22:15
ADOR!
Iubesc filmele de genul asta ,SF .Super film si efectele au fost grozave. :)
legolas05 pe 01 Martie 2011 12:52
foarte frumos filmul...este un pic mai bun ca primul....merita vazut...nota 9
catasmile17 pe 02 Aprilie 2011 11:49
este un film care mi-a placut foarte mullt !!!!!!!!!!!
Ioana08 pe 03 Aprilie 2011 16:30
ESTE CEL MAI TARE
mi-a placut la nebunie acest film si astept sa fie cat mai multe serii
danymury pe 05 Aprilie 2011 18:37
vroia sa intreaca primu film la efecte, explozi poveste...si a si reusit..incredibil regizoru asta...sa speram ca partea a III da si mai mult..
yonutzTM pe 20 Aprilie 2011 14:29
Un film bun cu efecte speciale din plin si actiune pe deasupra .
Nabette02 pe 21 Aprilie 2011 23:44
merita. chiar merita sa il vezi mie mi s-a parut un film deosebit si il recomand tuturor de-abea astept transformers 3 :X
Ammelie pe 10 Mai 2011 13:25
Transformers: Revenge of the Fallen (2009)
Un film-popcorn, pentru fanii genului. Am apreciat, desigur, efectele vizuale, ba chiar si povestea, cliseistica, a avut farmecul ei. Foarte deranajate insa persoanjele secundare - absolut inutile: sexoasa Mikaela si parintii lui Sam. Daca ii scoteam de tot din film, taiam jumatate de ora si ramaneam cu un film decent de actiune. Asa insa, prea lung si cu prea multe scene inutile. 5/10
Andrei.Ciprian pe 29 noiembrie 2012 10:03
Sunt de acord cu parintii lui Sam:))
xerses pe 31 Mai 2011 16:57
Un fllm exceptional.Grandios si alert, are de toate...
aayana pe 30 Iunie 2011 16:53
La fel de bun ca și prima parte. Parcă un pic mai multă comedie aici, chestie care pică bine printre atâtea focuri de armă.
kakapiciu pe 05 Iulie 2011 13:36
E uimitor ce pot face efectele speciale dintr-un film. Excelenta actiunea iar povestea din ce in ce mai complexa.
Crist11 pe 05 Iulie 2011 23:39
Frumoasa toate trilogia. Nu incape nici un dubiu.....:)
BadDreams pe 28 Iulie 2011 10:57
Cred,sper sa nu ma insel,ca acest film Transformers 2,ste putin peste 3 si fara discutii peste primul ...insa aceasta este doar parerea mea,nota 10 :P!
Infinity pe 28 Septembrie 2011 15:36
Transformers - Revenge of the Fallen (2009)
Cel mai slab din serie. Multe reclame, multe cadre cu Megan, multe clisee... Doar efectele si popularitatea au salvat filmul de la un mare esec. Nici scenariul nu e cine stie ce. Are destule gauri. Efectele sunt intr-adevar superbe. Jocul actoricesc... Cam slabut. Insa, pana la urma am vrut sa vad spectacol pe ecran. Si a fost din plin. Merita 10 pentru efecte, actiune si cateva faze de umor.
DARK333REM pe 03 Octombrie 2011 00:18
ReVeNgE Of MeGaTrOn :))
CaM SlAb DoIuL,NuMa AsTePtAm.E Ok DoAr PeNtRu AcTiUnE :|
micsa9124 pe 08 Octombrie 2011 09:50
naspa
hai sa fim seriosi asta chiar nui un film bun ,daca stiti ce inseamna un film bun ,de plictiseala merge dar nui un film bun
radu3455 pe 09 Octombrie 2011 13:34
mult mai bun caprimul a fost exceptionabil nota 10
Dar_kvampire pe 09 Octombrie 2011 19:23
Mult mai bun decat precedentul si mai multa actiune foarte tare
MNarcis pe 26 Decembrie 2011 20:34
L-am vazut de plictiseala (insa din primul film mi-am dat seama ca se adreseaza unui public tanar) pana la urma i-am acordat o sansa, insa raman la aceeasi parere (film bun, doar pentru copii si adolescentii).
Andrei.Ciprian pe 10 Februarie 2012 09:27
O continuare foarte buna!
Unul dintre cele mai bune filme ale acelui an.Aproape ca se ridica la nivelul primului.Insa nu pot sa imi dau seama de ce are o nota asa scazuta pe imdb? Este un film de nota mai mare.Merita vazut!
herleaflorin pe 10 Februarie 2012 12:38
clar mai bun ca primul nota 9 de la mine mai multa actiune si unele faze amuzante bune
improv3 pe 27 Februarie 2012 16:37
Da!!
Da...bun filmul...recomand tuturor, e un film pentru toate varstele.
Tyson_Kyd pe 23 Iulie 2012 18:30
Dupa mine partea asta e ceea mai buna . Imi place povestea din ea, si mai ales ca mai baga si alti roboti, plus ca devine mai amuzant .
Tyybi1 pe 04 Septembrie 2012 18:40
Michael Bay este cel mai tare regizand un astfel de film. Super tare.
pisicuta1 pe 16 Septembrie 2012 22:53
il consider bun pt efecte in rest nu cred ca merita sa iti pierzi timpul!
truesensation pe 17 Octombrie 2012 13:31
Nu stiu de ce are nota asa mica pe Imdb este un film reusit cu tot ce ii trebuie
MikkaelWolfganger pe 19 Ianuarie 2013 16:10
Cred ca am vazut filmul asta, dar sincer nu mai tin minte din el mai nimica.Mie toate filmele Transformers mi se par la fel.Nu zic ca nu imi plac, doar ca nu imi raman in minte, iar un film, daca este bun,iti ramane in minte.
Serban-Andrei pe 31 Martie 2013 23:31
Transformers continua
Un super film ce merita vazut indiferent daca iti place sau nu genul SF. Actiunea te cuprinde intr-un mod fantastic.
Sorin87 pe 14 Iunie 2013 09:57
Transformers: Revenge of the Fallen este filmul anului 2009, foarte bun din toate punctele de vedere si legatura dintre prima parte si a 2-a este foarte bine realizata.nota 10*
AndreBlack pe 30 Decembrie 2013 22:41
La fel de bun ca si primul film dar cu mai multa actiune si efecte speciale .
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 17:35
Un film bun cu efecte speciale, actiune , aventura ...Mertita vizionat !!!
Alexys01 pe 15 Iulie 2014 00:00
Felicitari Michael Bay,you have outdone yourself. Mi-a placut mult filmul.
mari56x pe 23 Februarie 2015 11:09
Nu stiu de ce se uita cei care nu gusta acest gen. Filmul merita vazut din plin, personal mi-a placut mai mult prima parte, dar nici asta nu este o productie proasta sau de ratat.
cezarika21 pe 01 Septembrie 2015 09:28
O nouă distracție pentru cei dependenți de calculator
De parcă primul film nu ar fi fost destul pentru sociopații dependenți de tehnica IT și trăitori în propria realitate virtuală, ”Transformers: Revenge of the Fallen” reia epopeea CGI a luptelor milenare între autoboți și decepticoni, adăugând elemente noi unei povești care oricum nu interesa pe nimeni întreg la minte.

Filmul are o lungime exagerată și o acțiune confuză și neinteligibilă, ”delectându-și” fanii infantilizați de numeroasele ore petrecute în compania inteligenței artificiale cu explozii zgomotoase, urmăriri, bătălii interminabile între roboți pe care-i pot deosebi cu mare greutate unul de celălalt și multe secvențe aberante cum ar fi trecerea subită de la Petra la Gizeh în numai câteva minute.

Nu înțelegi mai nimic din toată acțiunea și nici nu rămâi cu nimic folositor de pe urma vizionării. Îl… citeşte

AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 16:30
Transformers: Revenge of the Fallen
cyber_avenger99 pe 05 August 2016 20:30
TransFormers 2: Revenge of Michael Bay
Multi considera Revenge Of the Fallen cel mai slab din intreaga serie si pot sa vad de ce, chiar pot. Asta nu inseamna ca pentru mine acest film nu este ,,a lot of fun''.
Revenge of the Fallen continua povestea din primul film. Autobotii lucraza, acum, in alianta cu NEST( o echipa secreta infiintata de guvern) pentru a extermina Decepticonii ramasi pe Terra. Sam, personajul nostru prinsipal, se pregateste sa se duca la facultate si incearca sa traiasca o viata normala, departe de toata nebunia pe care Transformerii o reprezinta. Dar ce sa vezi, un inamic stravechi ,,The Fallen'' se pregateste sa cucereasca Terra alaturi de Megatron si ceilalti Decepticoni. Aventura pe care personajele principale trebuie sa o infrunte pentru a salva lumea este distractiva si plina de actiune spectaculoasa.
Este un sequel, deci, de la sine inteles, actiunea este mult mai… citeşte

Dragos.87 pe 18 Iunie 2017 16:01
Este mult mai slab decat primul atat scenaristic pentru ca are un scenariu incalcit cat si regizoral pentru ca are actiunea prea scheletica.In ultimele 20 minute am vazut un spectacol vizual bun si interesant in rest slabut comparativ cu primul.
danut_iulian pe 28 Mai 2018 18:10
O contionare foarte buna plina de actiune si suspans.
blackmore pe 21 Iulie 2019 01:02
Film destinat exclusiv persoanelor lipsite complet de neuroni
perca_mihai_marco pe 10 Noiembrie 2019 13:19
Un film bunicel, mai ales în ultima parte, în rest slăbuț față de primul. Are niște secvențe care ar fi trebuit eliminate (partea cu mama lui Sam la facultate). Are efecte vizuale foarte bune. Coloana sonoră mai slabă față de primul film, dar per total bunicel. Nota mea este 6.
forever_young_ pe 30 Decembrie 2020 17:44
FOARTE BUN !
un film SF cu de toate ...actiune , efecte speciale , suspans , coloana sonora ...sfat pentru cei "plangaciosi" : cititi inainte cat dureaza filmul ....ce gen este ...cine joaca ...asta daca stiti sa cititi ...NU VA MAI PLAGETI DE UN FILM CA E PREA SCURT SAU PREA LUNG ... NU VA OBLIGA NIMENI SA VA UITATI LA EL !! :)))
Go 1 2 3 4 5

Film - Transformers: Revenge of the Fallen