Păreri The Legend of Korra

(2012)

The Legend of Korra

Apache95 pe 24 Mai 2013 14:33
E o continuare buna.
Pana la urma nimeni nu se astepta sa fie mai bun ca Avatar-the last airbender.

Dar e o continuare buna , cu mai multe detalii , ceva mai matura.
Mie imi place ,are mult potential si cum o sa mai fie inca 3 sezoane nu vad de ce ar dezamagi .

Mihai2508 pe 26 August 2014 23:12
Superb
Chiar ma bucur ca a fost o continuare, un desen foarte reusit, care duce mai departe spiritul avatar. Chiar merita sa il vizionezi, si pot spune ca este cel putin la fel de reusit ca Ang, daca nu mai bun chiar. Un serial care are de toate, si te simti asa bine cand vezi vechile personaje devenind legende acum. Este un serial mai bine inchegat si mai matur. Merita vazut !!!
PaulCristian pe 17 Aprilie 2015 21:23
este cu siguranta printre cele mai bune desene care le-am vazut! pe mine atat Aang cat si Korra m-au cucerit....
OwYBeS pe 25 Decembrie 2014 17:47
The Legend of Korra
Serialul s-a terminat si pot spune ca nu m-a dezamagit. Finalul a fost perfect si pentru mine, s-a terminat in cel mai bun mod posibil. Korra devenind o persoana matura, folosindu-si si inteligenta in lupta, nu doar forta bruta si dorind sa invete tot ce se poate despre ce inseamna a fi un Avatar. E incredibil ca Bryke a reusit sa evolueze acest personaj in aceste 4 sezoane intr-o femeie puternica doborand nu doar obstacole fizice ci si psihologice. Antagonistii au fost si ei uimitori, Amon, Vaatu, Zaheer si Kuvira, ei avand substanta si scopuri interesante.

In cursul a 3 ani, serialul m-a impresionat prin tot ce inseamna. Povestea a fost superba, personajele au fost magistral construite, animatia era exceptionala iar muzica, minunata. Fiecare sezon a fost magnific si emotional, avand episoade la care eu personal chiar am plans. Iar ultimul episod s-a terminat exact cum… citeşte

tudiqu pe 30 Mai 2014 22:42
Animatia e faina, are feeling-ul serialului original, dar totusi povestea si personajele nu sunt foarte slefuite.In sezonul I imi place antagonistul, dar in al II-lea ma dispera.Abia astept al III-lea sezon.
Eb00kie pe 13 Octombrie 2012 01:00
Cum se dezvolta lumea asta
Lasand la o parte ca imi place Korra ca personaj, pe vremea lui Aang - acum 70 de ani - lumea arata undeva... pre-Evul Mediu. Acum (iubesc radioul ala) arata cam inceput de secol 20. Doar in 70 de ani, si asta daca nu luam in considerare costumele-robot. Lumea a crescut foarte mult si se imbina destul de greu cu trecutul, mai ales ca in mod dubios, asezarile tarilor-apa au ramas la fel.

Colac peste pupaza, unde prima serie, Avatar:The Last Airbender, foarte originala, in felul ei, avea un inamic comun si o linie destul de constanta pe parcursul celor trei sezoane, aici sunt aduse multe legaturi din celalalt serial, personaje reciclate si personajul negativ?... Sezonul urmator va aduce elemente noi in ambele tabere.

Sa spunem altfel, atunci, ca seria a crescut, o data cu personajele - acum sunt adolescenti - si cu nivelul tehnologic - o sa trebuiasca sa faca ceva… citeşte

lastking pe 01 Decembrie 2012 19:14
dupa cateva episoade vazute, in prezentul asta ,aang ,mai exista sau sa dus naibi ,ca tenzi asta ,prea mi se pare ca bate mult spre aang la asemanare
mym pe 11 Iulie 2012 12:58
mai bine nu continuau findca au stricat frumoasa povestea cu aang