Păreri The Hot Chick

(2002)

Am fost odată sexy

Catalina pe 30 Octombrie 2006 13:38
UN film super! Cred k e singurul film pe care l-am putut vedea de 5 ori si la care am rad de fiecare data la fel! Il recomand tuturor!!Poate e chiar usor, dar scenele sunt pline de umor! La fel am ras si la White chicks, pe care il recomnad! POOOOOP
oNLix pe 13 februarie 2010 16:18
sunt de acord cu tine ;) am vazut filmu`de 6 ori si nu m`am plictisit niciodata :X [P.S: va rog foarte mult sa intrati pe http://e-album.ro/membru.php?id=41317 ! Multumesc! Raman datoare!
AlexaCullen pe 23 Decembrie 2009 13:42
Real Comedy:>
Nu va puteti inchipui cat am ras la acest film.Este o comedie in adevaratul sens al cuvantului.Insa,vad ca sunt si persoane carora nu le place atat de mult.Hmm...fiecare cu parrea sa...:-??...Insa acest film este grozav.O comedie in adevaratul sens al cuvantului.:))
babydulcicutza pe 29 Martie 2010 17:03
Dragut, dar nu fantastic ! Are unele momente comice, dar si unele plictisitoare. Oricum Rob Schneider face totul !
Robyka pe 3 mai 2010 21:27
foarte adevarat, mai bine de-atat n-as fi putut sa formulez :D
Stanciu Vlad pe 07 Iulie 2004 01:58
Super film , mi-a placut pentru ca regizorii au stiut sa imbine toate chestiile esentaile pentru un film , in mare parte comedie .
eu am mai intalnit cuplul Adam Sandler - Rob Schneider la "50 firsts dates" care mi-a placut foarte mult si sper s placa la toata lumea ambele filme .

Animalutz10 pe 15 Mai 2010 21:53
L-am vazut de vreo 7 ori la TV!Un film foarte bun!
portofel pe 13 Ianuarie 2010 20:54
super amuzant.ador filmele de genul asta pentru ca oricat as fi de suparata,reusesc sa ma destind.Rob Schneider e fantastic de amuzant!
Madalina pe 06 Martie 2008 17:13
Cel mai tare film :)):)):))!iar Rob Schneider e cel mai suuuper actor,o comedie de nota 10! suuper!kiss
Narcis pe 22 Martie 2004 09:46
O comedie spumoasa care nu se aseamana cu nici o alta comedie atat in distributie cat si in scenariu si interpretare. Nota 10
frumusik10 pe 14 Ianuarie 2010 19:40
a fost un fim amuzant imi plac acest gen de filme si cred ca ar fi uimitor ca peste noaapte sa te transformi asa
zz.edy.zz pe 31 Decembrie 2009 01:04
haha!
Hahaha!numai cand aud de de filmul asta,incep sa rad.e prea tare.comic.duamne=))
Varuna pe 26 Martie 2003 19:09
Doresc sa-i raspund lui Bogdan, care s-a aratat indignat de traducerea in limba Romana pentru "The Hot Chick". Recunosc eu sunt "tembelul" care - in urma unor consultari "furtunoase" am propus acest titlu de pe "vremea bunicii". Nu am 108 ani, am numai 18+ ani si il invit pe Bodgan, care dovedeste a avea "simtul" limbii Engleze bine dezvoltat si in aceeasi masura cunoaste noile expresii ale limbii Romane, sa propuna citeva titluri "cool" pentru The Hot Chick. Daca tot este vorba de titluri am 3 propuneri: Piglet's Big Movie, The Core, It Runs in the Family... dar sa fie "tari" in limba Romana, nu de pe vremea bunicii...

S-auzim de "titluri bune" !

Bogdan Honciuc pe 26 Martie 2003 19:09
"Puicuta cu cocosel"... ma intreb cine a fost tembelul/a care a tradus astfel titlul. Cred ca are 108 ani, nu se mai zice "puicuta" si "cocosel" de pe vremea bunicii. La fel si in cazul "Puicute dulci" (The Sweetest Thing). Imi si inchipui o friptura dulce... Brrr.
Animalutz10 pe 15 mai 2010 21:56
Dar cum vroiai ma sa zica "Cur*va cu Pu*a" cumva?
phoenix1983 pe 24 februarie 2011 17:06
si daca traduci mot-a-mot iese o puicuta fierbine
cezarika21 pe 23 August 2013 23:59
Glume vulgare
O comedie care reia o temă comună (schimbarea trupurilor între două persoane de sexe diferite) fără a aduce nicio noutate nici din punct de vedere regizoral, nici ca interpretări actoriceşti şi nici ca dialoguri. Scenariul e plin de clişee, interpretările sunt banale, iar umorul este vulgar şi de prost gust. Din când în când mai scapă şi câte o secvenţă amuzantă. Rob Schneider îşi continuă traseul său de actor cu un nou rol de imbecil (după "Deuce Bigalow" şi "Animalul"), strâmbându-se şi debitând tâmpenii şi glume mârlăneşti. În ciuda acestor neajunsuri, filmul merge văzut într-o seară când vii obosit de la serviciu şi nu vrei să-ţi supui creierul la efort. Dar să nu spui nimănui a doua zi că l-ai văzut pentru că respectul faţă de persoana ta va scădea.
iuly12iuly pe 02 Iunie 2010 10:15
este filmul acela cand el fura de la benzinarie si vine ea sa cumpere benzina si el ii ia cercelul si peste noapte se schimba?
oNLix pe 26 februarie 2011 18:43
da.
FreakDoll pe 24 August 2009 03:21
Rob este extraordinar , ca de obicei . Personal , nu mi`a placut cum a interpretat Rachel McAdams si nici interventiile mamei lui Ling-Ling nu mi s`au parut haioase . In rest , filmul e amuzant , iar aparitia lui Sandler e binevenita .
Chelbos pe 07 Iulie 2013 04:15
o supercomedie cu Rob Schneider, foarte amuzanta. daca aveti chef de o portie buna de ras, nu ratati acest film :))
catasmile17 pe 19 Noiembrie 2012 20:58
Un film extrem de haios. Rob Schneider este foarte tare.
mtraianc pe 08 Septembrie 2012 21:25
5/10
cu indulgenta 5...........................................................
maryuselu pe 11 Iulie 2012 19:10
...
O TAMPENIE de film mai mare ca asta nu am mai vazut ..niste faze penibile ! nu incercati sa va pierdeti timpu degeaba
Just_Anna pe 05 Mai 2012 13:00
Nu avem ce zice Rob Schneider este atât de talentat în cea ce face încât e imposibil să nu râzi când îl vezi . Cât despre film ...simpatic , sunt multe filme de genul acesta ( schimbul corpurilor ) dar din câte am văzut acesta este prin cele mai reușite.
Părerea mea

glody pe 17 Aprilie 2012 13:42
super
tare rau filmul , am ras sa mor
frumoasa mai e Rachel McAdams

xerses pe 29 Martie 2012 15:55
Mi-a placut.Si-a atins scopul de a distra, asa ca "merge" un calificativ bun.
puffulette pe 14 Ianuarie 2012 20:28
Un film destul de bun, imi place mult interpreatrea lui Rob Schneider, povestea e draguta, schimbul de corpuri intre un infractor si o fata draguta
Dubrasca pe 04 Decembrie 2011 23:30
O poveste interesanta si bine jucata.Enjoy this movie....
tonymaestrul pe 17 Noiembrie 2011 18:27
CRed ca este cel mai tare film al lui rob schneider . Faza cand isi plimba limba prin gura si se juca cu parul este bestiala. Cu adevarat un film extraordinar. Must see!
Cristinella pe 27 Octombrie 2011 15:59
dragut
are niste faze hazli la nu poti sa te sa nu razi,foarte dragut mi-a placut
yonutzTM pe 08 Mai 2011 18:49
Un film bun , mia placut Rob Schneider cum joaca .
arnoldroland pe 13 Martie 2011 18:08
un film la care am ras cu lacrimi, o comedie adevarata cum,in ziua de azi nu prea mai intalnesti.....
zeki pe 30 Ianuarie 2011 19:06
O comedie buna , actorii isi joaca foarte bine rolurile mai ales Rob Schneider ca fata :)) ... merita vazut !!!
MissLady pe 10 Ianuarie 2011 15:07
A fost foarte amuzant!Un film pe care sa-l tot vezi!Recomand!
chiba_florin pe 07 Ianuarie 2011 17:05
SUPER
UN film SUPER SUPER SUPER o poveste oarecum intortocheata, uneori chiar ilara, dar fumoasa
roxza pe 08 Octombrie 2010 12:27
Un film foarte amuzant.....ca toate filmele cu rob..
fireskull pe 08 Octombrie 2010 10:06
un film de comedie foarte frumos am ras la mai multe faze misto:)
ofelik_cat pe 16 Iulie 2010 23:13
rob :)
O comedie in adevaratul sens al cuvantului ! Rob Schneider e comic rau ! A jucat super in comedia asta !
radu11 pe 02 Iulie 2010 19:56
O comedie la care am ras cu lacrimi,asta ppate si din cauza ca joaca Rob Schneider.Rezulta o comedie peste media celorlalte din 2002.
Mircius pe 26 Martie 2003 19:09
Salutare cinefili. Am revenit dupa o lunga absenta cu opiniile mele despre filme. Pai, The Hot Chick, este, fara doar si poate, cel mai bun film al lui Rob Schneider. O comedie, care este intr-adevar o comedie. Este o poveste simpla, putin probabila, a unei fete care "fura" niste cercei care i-au apartinut unei vestite printese, care-mi scapa numele acum, care a scapat de maritis, trecand in trupul unei slujitoare.
Revenind in zilele noastre, tipa cu pricina, scapa din greseala, unul din cercei la o benzinarie. Insa, un hot, gaseste acest cercel, shi astfel, schimbarea se produce. El se trezeste a doua zi dimineata intr-un pat pufos shi roz, cu pernute de tot felu, iar ea, intr-un fotoliu naspa. De aici rezulta o comedie destul de spumoasa, care m-a impresionat foarte tare. O s-o recunoasteti pe Anna Faris, cea care o interpreteaza pe faimoasa Cindy Campbel, din faimoasa trilogie… citeşte

alex_il_fenomeno pe 27 Noiembrie 2011 18:33
a fost o comedie placuta , dar ma asteptam ca asa sa si fie , avand in vedere subiectul abordat de poveste si distributia prezenta ( Rob Schneider, Anna Faris, Matthew Lawrence si Rachel McAdams ) . ritmul a fost unul foarte bun , plin de situatii care mai de care mai stanjenitoare , cand pentru unul , cand pentru altul , dar care au reprezentat deliciul filmului . se intipareste in minte foarte bine , dar tot ai mai vrea sa il vezi cel putin o data , pentru ca mereu va avea acelasi efect amuzant .
VIP pe 05 Decembrie 2009 12:38
TOTALA comedia :)))! f reusita...mai ales ca joaca Rob Schneider! :>
Kinnari pe 16 Octombrie 2009 11:14
Un film foarte tare! Am ras cat pentru 1 saptamana !
Tim3a12 pe 31 August 2009 13:13
desi sunt mai mult comedii cu tema asta..asta mi-a placut foarte mult.:))oricum e mai buna decat The Animal.:)
oNLix pe 10 August 2009 20:04
e foarte bun filmul merita vazut este o comedie pe cinste.
FantasyGirl pe 30 Noiembrie 2009 18:46
a fost GROZAV FILMUL ASTA. mi-a placut la nebunie!
laura puiu pe 06 Decembrie 2005 13:49
adevarul e ca noi romanii nu suntem in stare sa suportam o critica.fiecare are dreptul la o parere,pentru ca dupa ultimele stiri, comunismul a picat.pentu sensibili exista tasta DELETE.referitor la film, ce sa zic, e destul de dragutz, pt. un film american.
Wagram pe 27 Septembrie 2004 20:37
O mare tampenie. Zero barat.
Matrix pe 07 Septembrie 2004 12:16
Povestea e rasuflata iar de Rob Schneider nu-mi place.
O steluta pentru aparitia lui Adam Sandler si interventiile mamei lui Ling-Ling.

dark56 pe 28 decembrie 2009 20:31
tie inafara de filmu ala vechi matrix nimic nu iti place
dark56 pe 28 decembrie 2009 20:32
tie inafara de filmul ala vechi matrix nimic nu iti place
Denis_stelistu pe 10 Aprilie 2005 23:57
O comedie nereusita.Rob Schneider in gandurile unei puicute.Doua stele pentru puicute si pentru Adam Sandler care a aparut pentru caateva minute si ne-a facut sa radem.
crome pe 24 August 2023 20:28
Foarte frumos filmul ,o comedie extra ,americanii se pricep la a face filme de comedie de top.
jokeru28 pe 02 Octombrie 2021 00:28
Am ras cu pofta la acest film. Rob Schneider joaca senzațional în tolul de fata! Îl recomand!
PrincessMARIA pe 25 Iulie 2021 21:04
Cea mai buna comedie !!! Am ras cu lacrimi. Intrece cu brio, orice film nou
bainca pe 19 Ianuarie 2020 20:11
nota 7 bun dar nu extraordinar
O comedie cu un subiect interesant , nu este tocmai nou ca am mai vazut si alte genuri dar este frumoasa povestea , actiunea simpatica , actorii draguti dar totusi nu ma dat asa pe spate incat sa ii dau mai mult de nota 7 bun dar nu extraordinar , cu toate ca actiunea a fost destul de concisa

Film - The Hot Chick

The Hot Chick