Păreri The Dictator

(2012)

Dictatorul

ovize pe 16 Iunie 2012 21:43
Ăsta nu se lasă până nu o s-o încurce într-o zi....fie de mâna arabilor, chinezilor, evreilor, americanilor, poate chiar a românilor....oricum, umorul lui e dat naibii!
Manusa pe 12 Iunie 2012 20:54
Un film bun care m-a amuzat. Are multe scene amuzante, care m-au facut sa rad mult.
MihaiClaudiu95 pe 18 August 2012 20:19
Ce ingusti la minte sunt unii.oameni :)
Filmu e o parodie desteapta,despre comunism si democratie.

So.aLone pe 11 Iunie 2012 19:43
Un film care ma amuzat foarte tare,au fost 2-3 faze unde imi ziceam :De unde au mai scos-o si pe asta Lol :))....am cam ezitat sa vad filmu,deoarece am vz Borat si am crz ca ii o tampenie ca si filmu ala,ceea ce nu ii adevarat.Se mai prosteste Sacha umpic cam mult in film,dar in orice caz,fata de Borat,asta se poate numi comedie.
cosmin_kedii pe 10 Iunie 2012 08:27
Acest film a fost atât de amuzant, nu ma m putut opri din râs
Terenul a fost plauzibilşi acţiuna a fost foarte buna
Unele materiale ar fi fost ofensatoare, dar, în general, a fost un film bun.

Harry1516 pe 10 Iunie 2012 20:07
Dictatura sau democratie?
O satira cum deja Sacha Baron Cohen ne-a obisnuit, care parodiaza sistemele politice totalitare, dar si pe cele democratice in acelasi timp...? Un personaj la fel nonconformist ca si celelalte interpretate de Cohen, individualizat, fara limite, cu grave probleme si un scenariu putin cam neoriginal, dar care nu afecteaza prea mult, fiind un film bazat pe personaj. "Exteriorul" constituie un punct mai indepartat pe care se sprijina comicul si astfel nu pot sa ma leg prea mul de povestea de dragoste care m-a facut sa scuip cateva floricele si sa privesc mai repede la ceas decat la ea. Comicul fimlului vine la fel cum ne-a obisnuit Cohen, dintr-o satira a lumii inconjuratoare, comic pe care eu sincer il iubesc la fel ca si pe actor.
Prea multe nu sunt de zis, o comedie care iti smulge un ras sanatos la fiecare max 5 minute pe care nu regreti ca o vezi.

SuntMaiBunDecatHarry1516 pe 17 iunie 2012 00:32
Inca o parere pentru care primesti exclusiv voturi negative. Something to think about.
yoyolina_bubulina pe 02 Iunie 2012 22:28
In Dictatorul sunt niste glume nu foarte istete, dar ATAT de bine interpretate de catre Sacha Baron, incat par GENIALE!!! :))) bun, bun de tot!
rocsynicole pe 31 Mai 2012 13:45
merita vazut
O comedie care are de toate! Vazut in compania prietenilor, parca ii simti gustul si mai bine. Personal, am fost mai multumita decat ma asteptam
her122122 pe 30 Mai 2012 18:46
Pot spune ca filmul a fost ok,cu toate ca unele faze au fost cam exagerate , dar per ansamblu ,placut si foarte amuzant.In ciuda faptului ca este considerat de unii o "mascareala", filmul aduce in o tema foarte "grea": mai precis totalitarism vs capitalism, sau , dupa cum se poate rezuma din film, lipsa democratiei vs democratia fatisa.
LaviniaIan pe 27 Mai 2012 17:11
L-am vazut ieri...si cred ca e cea mai buna comedie vazuta de mine anul asta.Intrece American Pie: Reunion !!
aad pe 25 Mai 2012 22:56
Stati pana la final
Eu am vazut filmul cu mare placere si cel mai tare m-a impresionat finalul.
Am asteptat pana s-a derulat toata caseta tehnica asteptand o ultima replica de la Dictator!!
Sunt sigur ca veti avea aceasi experienta!!

PiTic2.0 pe 15 Mai 2012 15:23
Super tare filmu de abia astept ecranizarea . Cand va aparea in ploiesti the dictator ????
adi_ramses pe 14 Mai 2012 13:46
Eu cred ca o sa fie tare filmul, la Borat m-am prapadit de ras, nu vad de ce The Dictator ar fi mai prejos.
Go 1 2 3