Păreri The Amityville Horror

(2005)

Amityville

Lentu pe 30 August 2005 11:33
O sa fie o mare,mare,mare.........pierdere de timp...cine nu ma crede o sa se convinga dupa ce il vizioneaza.
E de apreciat efortul celor care au adus filmul si la noi ,nu indemn pe nimeni sa nu mearga la cinema...dar filmul e o mare dezamagire.

Salbaticul pe 11 Ianuarie 2021 01:15
Nu a fost nu-știu-ce de el,am văzut altele muuuult mai bune,eu îi acord cu indulgență un 6. Noapte bună!
negru_dragan_yahoo_com pe 29 Iunie 2020 12:55
un film horror ce este un remake dupa celebrul film lansat in anii 80 ,din punctul meu de vedere acest film are unele calitati necesare unui film horror autentic ,cum ar fi un nivel de suspans acceptabil ,o prestatie actoriceasca destul de ridicata ,un decor potrivit pt filme horror ,insa sta destul de prost la capitolul dinamism ,cred ca are multe momente cand actiunea lipseste ,este static uneori ,scenele horror sunt putine in comparatie cu alte filme horror ,iar povestea filmului este clasica ,dar inspirata ,un film ce trebuie vazut de catre totii amatori genului horror ,nota 7 pt film.
bainca pe 18 Februarie 2018 21:01
nota 7 bun dar atat
e destul de bun filmul , cu toate ca este un remake la un clasic e destul de bun , poveste , ritm , idee , actori care au jucat destul de bine , si unele momente destul horror fac din acest film unul bun dar nu extraordinar.
andystarx pe 06 Decembrie 2017 16:26
Inca un film de groaza,ca horror nu este nici pe departe,de duzina ! Am vazut multe filme horror si imi permit sa zic ca unul construit dupa o poveste reala,trebuia sa fie mult mai intersanta ,cred ca e mai bun clasicul din 79,apoi s au facut continuari de duzina !
Sorin87 pe 21 Octombrie 2016 21:06
Tare de tot filmul, este a 3-a ora cand il vad si pot spune ca m-am speriat ca si prima oara
Mr.Halloween pe 11 Mai 2015 22:46
Un remake destul de bun, chiar mai reusit decat cel din 1979.
geo_gabi pe 21 Februarie 2015 10:43
The Amityville Horror
Ryan Reynolds cu o interpretare buna intr-un film regizat dupa un caz real .
Nota 7.

AdriAdrianna98 pe 04 Februarie 2015 23:48
Filmul a fost destul de bine realizat, dar nu m-a impresionat cu nimic. Destul de cliseic si sarac in momente originale. E ok de privit, dar nu aduce nimic nou.
ardelean.andrei pe 23 Ianuarie 2015 23:23
Palpitant, interesant
Este un film bun, pe care il recomand, plin de actiune si suspans, cu o familie ce isi cumpara o casa bantuita, iar dupa aceea spiritele casei vor pune stapanire pe capul familiei, ingreunandu-le plecarea, dar, totusi, finalul este fericit!
tatucu_alin pe 17 Decembrie 2014 17:46
Mi se pare un pic mai bun ca originalul dar nu-i dau mai mult de 7.Mi-a placut de Melissa George,superba ca-ntotdeauna.
johnybz pe 17 August 2014 19:51
Frumusel pentru un horror. Are cateva momente in care iti ridica parul pe maini. E destul de ciudat sa-l vedem pe Ryan Reynolds in asemenea roluri, obisnuindu-ne in ultima vreme cu comicul, totusi s-a descurcat bine iar filmul a capatat o bila alba datorita lui. Ideea cu casa malefica nu e deloc noua, dar avem parte de o ilustrare aproape originala. Nici prea prea , nici foarte foarte. Merita vazut.
kakapiciu pe 03 August 2014 15:18
Interesanta povestea desi contine multe clisee din alte filme.
cornel_vulturu pe 26 Iunie 2014 09:53
Un film foarte bun din cate stiu e bazat dupa fapte reale
Mariannaa pe 22 Aprilie 2014 21:45
Intens
Este mult spus horror, dar e un film foarte bun si chiar il recomand, e chiar foarte bine realizat.
SQueeZer pe 14 Februarie 2014 00:30
Un film bun, cu o poveste simplă dar bună...Te ține în suspans . Nota mea : 7
Infinity pe 03 Octombrie 2013 13:00
The Amityville Horror (2005)
Bunicel sa zic... Are faze de speriat ca na, doar e horror. Daca se strofocau, iesea mai bine.
YgReK pe 30 August 2013 16:32
Dau nota 9 pentru ca nu multe filme horror reusesc sa atinga nota maxima.
Dupa un caz real cutremurator,filmul reuseste sa te tina cu sufletul la gura.
Putin cam previzibil dar nu a deranjat.
Mi-a placut ultima faza cu fetita,a mai adaugat un plus la nota.
Merita vazut.

FillerCristi pe 17 Iulie 2013 12:26
Merită văzut
Un film * Horror * destul de bun de văzut intr-o noapte, adică faţă de alte filme te ţine in suspans... merită văzut!
Iar faţă de alte filme, sperietura * este previzibila!
* Dau nota 9, mai ales că este inspirat din realitate,, dar cel mai important este că duce către realitate...si nu un * Horror * oarecare!

sexygirl2 pe 26 Mai 2013 10:08
e bun
filmu chiar mia placut chiar daca e vechi uitativa la taileru de pe youtube pentru ca asta de pe cinemagia nu e bun ,orcum filmu chiar merita vazut trebuia sa aiba nota 8-9
Sebastian96 pe 05 Mai 2013 02:36
A fost un film bunicel care nu prea m-a speriat,dar a fost dragut sa-l vizionez!
cosmin_kedii pe 13 Aprilie 2013 17:28
Scene șoc și 100% chin pur. Mai bine decât originalul.
Îmi place: un film de groaza, cu câteva momente de tensiune, excelent Ryan Reynolds
08anamaria21 pe 28 Februarie 2013 09:43
Frumos
DA frumos , cu suspans, comunicare, nu m am speriat eu foarte rau, insa mai degraba cred ca am devenit imuna. asa horror da , nu sadism!
Get0dac pe 29 Ianuarie 2013 10:40
Fapt real..........ok
Au americanii astia un talent...si in acelasi timp un tupeu fantastic. The Amityville Horror (2005) fapt real. The Possession (2012)....fapt real....da....ok. Acum sa trecem la film. Un film bun, cu efecte speciale bune, o poveste fara mari fisuri, momente care te sperie....pt. ca de fapt asta vrem de la un horror...nu? Recomand...Vizionare placuta.
AndreBlack pe 01 Ianuarie 2013 22:57
Un film foarte bun , destul de inspaimantator zic eu iar Ryan Reynolds a jucat chiar foarte bine . Merita vazut !!!
smokinaces2012 pe 06 Septembrie 2012 11:44
cel mai tare horror
eu ma-am speriat in primele 20 de minute ca era sa sar din pat horror ca acesta nu se mai mai face fiindca este dupa fapte reale
chiba_florin pe 14 August 2012 13:40
genial
nu ma dau in vant dupa horror-uri dar acest film "m-a prins" fara sa-mi dau seama si chiar mi-a placut; o fata diferita a actorului Ryan Reynolds fara :)
alex_il_fenomeno pe 14 August 2012 09:39
un film mult mai bun decat ti-ai putea imagina , cu situatii de tot felul si in cele mai ciudate conditii ! prima oara cred ca la acest film a atras distributia , din care a facut parte celebrul Ryan Reynolds , insa povestea chiar a reusit sa te dea pe spate prin amalgamul de intamplari atat de surprinzatoare , dar si atmosfera tensionata si misterioasa . merita urmarit fara doar si poate , dar mai ales seara tarziu pentru un efect garantat .
cosm.iN pe 25 Iulie 2012 20:53
Poate ca filmul nu a fost cine stie ce capodopera dar tinand cont ca se bazeaza pe intamplari reale (si chiar se bazeaza, a fost si pe Discovery in cadrul emisiunii Fenomene Stranii) il face mai interesant mai ales ca unii oameni au trecut prin astfel de experiente.
pisicuta1 pe 23 Iulie 2012 21:22
lam avazut si mi sa parut f bun mai ales ca este si dupa un caz real!
reivan pe 23 Iulie 2012 16:42
Ciordeala si kitch ka greu , clisee "cacalau" , flashuri care m-au facut sa rad si un final cu o fantoma nebuna care da din cap de parca are Parkinson. Fura la greu The Shining , Poltergeist si cred ca puteau sa caute un om fara o barba ca tipul din originalu` din `79 care a fost mult mult peste asta.
andreea7214 pe 23 Iulie 2012 11:23
super horror
Foarte tare filmul ! L-am vazut aseara pe protv la 11 noaptea si chiar am ramas impresionata ,r nu m-am mai speriat atat de mult la un film de nu stiu cat timp , mi-a placut la nebunie ! Merita vazut :)
MaxWell pe 23 Iulie 2012 10:09
aiurea
ba mam uitat aseara la protv de la 2 jumate dim pana la vreo 3 4 si e asa si asa nui cine stie ce la toate fazele de groaza ma asteptam sa fie ceva am ras mai mult :-w oricum bv pt munca depusa stiu alte filme mai groaza ca asta care chiar merita vazute :).numi judecati parerea prost fiecare cu ale lui
raulk pe 23 Iulie 2012 01:35
Sincer
Foarte tare filmul,sincer dupa ce l-am vazut(noaptea bineinteles) s-a pus o furtuna exact ca in film si deja parca vedeam in orice lucru fete.....inspaimantator rau:))
happysunnyday pe 23 Iulie 2012 00:55
a fost foarte frumos. cu cel mai , nu stiu, nu terifiant, disturbing final.
fenomenoromanesc pe 09 Iunie 2012 10:53
am vazut acest film pe HBO intr-o noapte pe la ora 2,este horror in adevaratul sens al cuvantului,ma speriat ingrozitor de tare,efectele speciale si sonore sunt foarte bune si foarte sumbre ceea ce-i da filmului un plus de teroare absoluta.
maria-manuela pe 30 Aprilie 2012 11:39
Un remake foarte bun. E printre preferatele mele la acest gen.
Yasmina001 pe 18 Octombrie 2011 17:57
De cativa ani buni incoace nu prea se mai fac filme horror bune asa ca, din punctul meu de vedere ar trebui apreciat acest film care, desi este plin de clisee si copiaza alte filme cum ar fi The Shining de exemplu, este totusi destul de bine inchegat, regasim actiune, regasim horror, nu plictiseste si reuseste sa nu cada in penibil. Recomand!
legolas05 pe 26 Ianuarie 2011 14:45
din trailer parea mai frumos....dar mia placut si asa
toto.toto pe 22 Decembrie 2009 14:34
Toto
Filmul e bunicel, te tine in suspans continuu. Nu e cel mai stralucit film horror dar merita 5 stele. Ma asteptam la mai mult de la trailer. Anyway filmul e destul de scary merita vazut!
Dora_1985 pe 07 Septembrie 2009 11:42
bun
finalul super frumos, pe final, a fost infricosator
RiZY pe 19 Septembrie 2006 19:11
Filmul este bunicel. Il recomand cu mare placere amatorilor genului.
punkie pe 07 Februarie 2006 00:35
sux sux sux...m'am ajteptat la ceva mai bun ...dar na ..nu a fost sa fie .....dezamagire totala
poisongirl pe 05 Ianuarie 2006 15:32
avand in vedere k aveam boxele date la maxim...vreau sa va spun k am tresarit pe putin de 10 ori=)) :">....povestea e destul de banala si intalnita in multe alte filme dar nu regret k l'am vazut:)....inainte de asta aveam impresia k ma va plictisi dar chiar m'a captivat...la sfarsit am inceput sa rad de cate ori m'am speriat:))...mi se pare k seamana putin cu dark water
nicole pe 03 August 2005 16:10
sa speram k va fi bun...oricum povestea pare destul de interesanta...let's hope for the best
Vizionarul pe 03 August 2005 11:39
O porcarie....pierdere de timp,dar fiecare film cu fanii lui...
tornado_x pe 28 Aprilie 2005 02:41
Sa speram ca o sa fie ceva ce merita sa fie vazut.......desi n-as fii prea sigur.
Beldean Darius pe 27 Aprilie 2005 10:04
SPer sa fie mai bun decat The Grudge!
Denis pe 09 Martie 2005 22:14
abia astept sal vad.
user-606ef974ed744 pe 07 Ianuarie 2024 13:22
Va salut cu tradiționalul MUIE COSMIN 742000!!!
FIilmul, este o ecranizare reușită a cărții lui S KING fata de celelalte care parca nu au fost destul de.... horror!
Chiar e plin de supranatural, sânge, topoare, demoni, lacrimi și fecale...
Vizionare plăcută!