Păreri Joe Versus the Volcano

(1990)

Joe împotriva vulcanului

Vegetarian pe 01 Februarie 2013 16:03
La taguri la acest film ar trebui sa scrie si sinucigas !?, ca sa fie mai usor de gasit filmele similare , caci sunt filme pe aceasta tema , cu personaje principale de la soferi de autobuz tineri din Spania pana la batrani pensionari din azilele pe batrani din SUA . Este un film potrivit si pt lista : Nesortate - filme care au macar o idee interesanta , pe langa ca apare o actrita sexi etc .
... Mai departe este spoiler ! ! ( prezentarea deznodamantului sau detalii in plus fatza de cele din sinopsis , pt cei care au vazut filmu si vor sa isi reaminteasca doar anumite parti din el . )

. . . In filmul asta personaju principal isi investe economiile in analize medicale si pana la urma un doctor gaseste ce nu sia dorit . Apoi ajunge sa se intrebe : Cum imi petrec eu timpul limitat pe care il am de trait pe aceasta planeta ? Stiu ca fiecare se confrunta la un moment dat… citeşte

CANTALUP pe 22 februarie 2013 20:08
Intotdeauna a fost mai ieftin sa previ decat repari . Cine ajunge sa se vaite , sa fie nemultumit , inseamna ca sa zgarcit sau a gresit undeva . Desteptul învata din greselile altora , iar prostul nici macar din greselile lui . . . Dintro carte ramai cu replici . Dintrun film ramai cu imagini .
Dragos.87 pe 11 Ianuarie 2024 22:30
Mi-a plăcut foarte mult, atât mesajul cât și punerea în practică..Are un mesaj poate prost înțeles de unii, deși e prost regizat dar e atât de esențial ca idee după o logică vine întemeiată..Povestea e una fictivă și superficială însă reușește să-ți transmită o stare de bună dispoziție..Merită vizionat!
cosmin_kedii pe 12 Aprilie 2013 18:08
Produs de Steven Spielberg, "Joe impotriva vulcanului" este regizat de un necunoscut John Patrick Stanley, scenarist și dramaturg Acesta transmite un mesaj foarte prost, dar esențial
mihaelatb pe 06 Octombrie 2010 17:06
un film slabut, o comedie ce reuseste sa culeaga cateva zambete, cu o Meg in triplu rol.Dar...un film ce va forma un cuplu iubit de spectatori: Tom Hanks si Meg Ryan