Păreri Iubire ca în filme

(2006)

Iubire ca în filme

robert pe 13 Noiembrie 2006 13:02
imi place ffffffffffffffff mult, sunteti tineri si frumosi!!!!!!!!!! excelenti adela si dan, cabral si bubu, va iubesc pe toti si este cea mai frumoasa telenovela!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kiki Ranescu pe 15 Noiembrie 2006 18:39
Trebuie sa recunosc: nu-mi place telenovela deloc. Abunda secventele cu un joc teatral, in care toti actorii joaca dupa niste sabloane limitate. Practic intreaga miscare se limiteaza la un arsenal limitat de expresie. Nu stiu cine este de vina: distributia, regizorul sau ambele la un loc. Sunt foarte multe secvente penibile ,ca joc actoricesc, interpretare si abordare regizorala. Schimbati ceva ca sa mearga si sa aveti priza la public! Nici Adela si nici Dan nu fac fata. Poate imbunatatit ceva...pe ici, pe colo....! Succes!
paul pe 15 Noiembrie 2006 20:08
sunt cativa tineri actori fff talentati(
Diana si Mihaela sunt ff dulci dar destul de sterse )-poate ar tb scosi in evidenta ceva mai mult.
de asemenea exista cativa actori introdusi in film doar pt rating:)
Iar daca cei mai mici vor sa invete ce inseamna naturalete... tb sa se uite mai mult la jocul
Dnei Carmen Tanase .
Diana este preferata mea

Calin pe 16 Noiembrie 2006 12:26
E o telenovela destul de tipica, dar asta nu e un lucru rau. Principala calitate e ritmul alert de desfasurare, lipsa timpilor morti. Sunt personaje care inca se mai cauta, dar majoritatea s-au gasit. Regia merge OK, sunetul insa e foarte prost! Trebuie sa ma joc cu telecomanda mereu ca sa potrivesc sunetul!
Imi place distribuita, foarte bine alesi aproape toti. Nu prea imi place interpretul lui Dragos, nici nu a aparut prea mult, dar nu prea pare potrivit pentru rol. Bordeianu face rol bun ca fratele cel naiv, nu prea imi place rolul geamanului smecher, e prea teatral si exagerat. Adela e draguta si are unele scene foarte reusite, s-a mai maturizat profesional si se vede. Carmen Tanase si Octavian Strunila sunt extraordinari, Diana si Nicoleta, Cabral si Bartos asigura comicul si sunt OK. Astept sa lucrati mai mult la chestii legate de detalii. E singura telenovela romaneasca pe… citeşte

MONICA DUMITRU pe 17 Noiembrie 2006 14:54
ESTE O TELENOVELA REUSITA CU ACTORI INDRAGITI DE PUBLIC , IN SPECIAL TINERII ACTORI ADELA POPESCU SI DAN BORDEIANU CARE FAC UN CUPLU DE VIS ATAT IN FILM CAT SI IN AFARA LUI SI NUMAI CUVINTE DE LAUDA ATAT ECHIPEI CAT SI REGIZORULUI.SUCCES SI LA CAT MAI MULTE TELENOVELE BUNE CU CARE NE-ATI OBISNUIT .CU TOT RESPECTUL PENTRU TOT CE FACETI PT PUBLIC CUATATA DARUIRE .
Dobrota Madalina pe 22 Noiembrie 2006 11:18
Draga Adela Popescu si Dan Bordeianu sunt un mare fan al vostre,am 2 caiete numai cu poze,binenselesc ca,cu voi si un dosar cu postere.Mi-as dorii sa apara acasa magazin,dar nu un simplu acasa magazin,si un acasa magazin numai cu voi si sa aibe 8-9 postere numai cu voi.Va pup si va astept in orasul meu,Braila
deutzyk pe 25 Noiembrie 2006 13:26
sntetzi cei mai tari te uby vanessa!!!!!esti cea mai tare!!!!adela este ffffffffffff frumoasa iar dan la fel!!!!:((((((((((:(((((((((((:((((((((((
veronica pe 27 Noiembrie 2006 20:36
ii dau cel mai mare calificativ dar totusi nu se compara cu lacrimi de iubire
stepan pe 28 Noiembrie 2006 23:03
foarte faina telenvela, radem cu pofta in fiecare seara. tineti tot asa si sa fiti sanatosi.
moldovan iulia pe 04 Decembrie 2006 12:53
este o telenovela foarte buna ....nici nu am cuvinte
Ionita Ana-Maria pe 06 Decembrie 2006 14:30
buna sunt ana si imi place foarte mult iubire c-am filme si rebelde daca vreti sa vb cu mine ma puteti contactati pe id.meu anuzza_2006 asti vrea sa vb ceva cu voi va pup ana :**
Dordea Ioana Delia pe 07 Decembrie 2006 00:27
ceau la toti.Vreau sa stiti ca va iubescsi va pup in primul rind.sinteti cei mai tari.iubire ca in filme ma inebuneste.sinteti bestiali.sper ca in realitate sa nu aveti aceleasi dificultati ca in lacrimi de iubire. ma refer la ADELA si Dan.IUBITIVA MULT.
Miriam si Delia pe 11 Decembrie 2006 12:31
E cel mai frumos serial!!! Dar va rugam mult, nu-i despartiti pe Adela si pe Dan, indiferent cu ce frate ramane Ioana, vrem sa-i vedem impreuna.
Bubu si Bobby sunt foarte nostimi si Carmen Tanase este extraordinara. Va iubim mult!

alina bacescu pe 13 Decembrie 2006 19:04
nu puteti fi atat de tampiti ca la mijlocul filmului sa moara ioana sau stefan ce rost mai are eu nu ma mai uit stau bine impreuna ei 2 si trebuie sa se termine asa
georgia pe 15 Decembrie 2006 09:14
e super tenelovela!!!! succes!!!!
imi place la nebunie!!!!!!!!!bafta!!!!!!!!!!!!!!!!!

ana maria partu pe 15 Decembrie 2006 14:50
cei mai buuuunnnniiii
BALOI ROXANA pe 17 Decembrie 2006 15:39
EU CREED CA EMISIUNEA ESTE CEA MAI FRUMOASA
Rizea Mihaela pe 18 Decembrie 2006 21:05
ma uit in fiecare zi la acest serial si im pare ca se termina ca mai sunt doar 4 episoade,o sa-mi fie dor de voi,mai ales de dan bordeianu care il iubesc foarte mult.prietena voastra mihaela.
nitu mirela pe 20 Decembrie 2006 13:08
mie mi se pare foarte frumos acest film dar putin cam trist. eu ias da nota 10 cu felicitari si imi place adela popescu.
vera pe 21 Decembrie 2006 15:43
de ce ati bagat atatea drame? nu mai suport sa vad atata suferinta, mai ales pe capul ioanei! si e pacat ca ne privati de scenele dintre adela si dan care sunt intotdeauna cele mai frumoase scene de dragoste.
ANDRA pe 26 Decembrie 2006 01:13
SUPER TARE
viorel pe 26 Decembrie 2006 09:04
mia placut foarte mult de toti mai ales de dansatoare adela daiana mai multe de stefan mia placut dece sa terminat asa de repede nam inteles nimic si dece emerge asa de putin macar epizoade a pup pe toi??????????@@@@@@!!!!!^$
elenutza_9 pe 26 Decembrie 2006 17:36
E super Tare filmul..................cea mai frumoasa e Ioana ionescu(Adela Popescu) si cu Stefan Varga(Dan Bordeianu),PACAT CA A MURIT...........in film desigur.As da orice sa vina la mine in oras(adica in Bacau)Iubire Ca in filme!
carmen pe 26 Decembrie 2006 18:37
romanii nostri cica fac telenovele... dar toata telenovela asta e furata de la mexicani. telenovela originala se cheama "como en el cine" si este identica. a fost difuzata pe romantica anul acesta. daca vreti v-o povestesc pe toata :P
stnciu andra pe 30 Decembrie 2006 13:31
e draguta telenovela dar sper sa mai continuati pt ca sa terminat cam... nasol.imi place la nebunie mihai calin .cand eram mica eream indragostita de el.mult suces
GRIGORIE BOGDAN ANDREI pe 30 Decembrie 2006 15:23
SUNTETI CEI MAI BUNI. IMI PLACE LA NEBUNIE FILMUL. IL URMARESC ZILNIC SI AM FOARTE MULTE POZE CU VOI PE CALCULATOR. IMI PARE RAU CE S-A INTAMPLAT CU STEFAN SI VREAU SA VAD CE FACE BOBO IN CONTINUARE. VA PUP.
Karyna pe 01 Ianuarie 2007 13:19
Ma cheama Karyna si st din Craiova.Ador pur si simplu aceasta telenovela :X:X, si as vrea sa venitzi si in Craiova:D!!Mie imi plac totzi actorii si dau acestei telenovele califisativul maxim!!Va astept aici!Pupiki:*
nicodim angela pe 02 Ianuarie 2007 14:42
este un qfilm fffffffff bun
jerry pe 05 Ianuarie 2007 10:38
daca nu ar juca adela si dan nici nu m-am mai uita, ca ati cam luat-o razna cu atatea nenorociri si bocete. dar ma uit sa-i vad pe cei doi care fac toti banii!
eliade pe 06 Ianuarie 2007 13:30
ioana sa ramana cu bogdan, ne-am inteles? ca altfel ma supar tare tare!
barbut alina elena pe 11 Ianuarie 2007 22:35
dragii mei, sunteti deosebiti. Cred ca este unul dintre putinele filme pe care abia astept sa le urmaresc. Nu cred ca as vrea sa aflu dinaninte ce se intampla tocmai pentru ca este atat de palpitant si as vrea sa descopar totul putin cate putin. Adela este un ingeras, Dan este probabil tipul de barbat ideal. Mult succes in continuare. va pup si cu tot respectul, va urez un an nou fericit! si plin de impliniri!
tutulica pe 12 Ianuarie 2007 18:22
o copie dupa cele mexicane!m-am saturat de acelasi titlu-"numai iubirea" "lacrimi de iubire" "iubire ca in filme" pur si simplu PENIBIL!!!! pacat de unii actori ca joaca in asemenea tampenii!!!adik altceva fara iubire,cuvantul asta se cam repeta de mii de ori
Iacos Cosmin Ionica pe 14 Ianuarie 2007 13:43
Eu cred ca Iubire ca in filme este cel mai frumos serial si nu am pierdut nici un serial.Eu ii iubesc pe toti si pe toate si va doresc La Multi Ani si sa continuati tot la fel de frumos.
Va Iubesc

selegean daniel pe 14 Ianuarie 2007 15:06
este un serial reusit, imi place sabina (dana)sora lui stefan
bryanaioana pe 14 Ianuarie 2007 22:01
este ceea mai frumoasa telenovela romaneasca care are cele mai frumoase secvente si cei mai frumosi actorii.va doresc mult succes in continuare.
Dobrota Madalina pe 16 Ianuarie 2007 17:25
Ma numesc Dobrota Madalina.Am 12 ani si sunt din Braila.Mie imi place ffffffff mult iubire ca in filme,mai ales de Adela Popescu si Dan Bordeianu.Eu am cu Adela si Dan 2 caiete numai cu poze si ffff multe postere.Mi-as dori ca apara o reviste numai cu ei doi(Adela Popescu si Dan bordeianu
cristina pe 17 Ianuarie 2007 17:45
Ma uit in fiecare zi la serialul Iubire can filme nu pot pierde nici un episod din aces serial.

Si am ceva sa va spun Boby inpacate cu Daiana si Elvira iubesteo si pe fata vitrefa a ta nu numai pe Bobo
Va pup *::**:*:*::**:

ionela pe 24 Ianuarie 2007 17:12
de ce trebuie sa fie tot timpu dan bordeianu si adela popescu , protagonistii serialelor romanesti
?????????????

andreea negoita pe 28 Ianuarie 2007 23:12
poate ca aceasta tenelovela este ca-m trista dar este jucata foarte bine de acorii din film .
Bravo mult Dan pentru felul cum joci si asta pot sa i-o spun si Adelei bravo voua.

malanca denis pe 03 Februarie 2007 12:18
Mie ami place cel mai mult de ioana,bela si de aceea m-am uitat la toate filmele care le-a facut ia.As vrea sa nu se ma termine niciodata acest film.Ai urez bafta si mult curaj an continuare.Sa nu se uite deloc anapoi.Eu sunt un mare fan al tau
radu andreea pe 04 Februarie 2007 18:15
e frumos filmul,pacat ca pe romantica acum ceva timp a fost un serial identic,cu ninel conde in rolul principal,dar in rest arata bine!
maris cristina adriana pe 04 Februarie 2007 19:51
EU CRED CA TELENOVELA >>iubire ca in filme este superrrrrr !!!!!! KYTY
maris cristina adriana pe 04 Februarie 2007 19:51
EU CRED CA TELENOVELA >>iubire ca in filme este superrrrrr !!!!!! KYTY
emy pe 05 Februarie 2007 22:27
imi povesteste cineva pe scurt ce s-a mai intamplat in film dupa ce a fost pusa la cale rapirea lui stefan ? eu nu am mai prins programul pro tv international iar acum nu mai inteleg nimic...pls
ciresica pe 06 Februarie 2007 17:07
E foarte reusita telenovela si imi plac foarte mult Bogdan si Ioana si nu mai vreau sa se tot certe. De ce in toate telenovelele protagonistii se cearta si sufera nu stiu cate episoade? De ce nu pot sa infrunte problemele impreuna?
Ii iubesc mult pe Adela si Dan si le urez noroc mult si sanatate si iubire.

bianca pruna daNIELA pe 07 Februarie 2007 10:23
iubire ca-n filme este un film fffoarte frumos ,eu nu am pierdut nici un ep.:*:*
Adi Peicea pe 07 Februarie 2007 15:53
Iami Palace De Bobo Si Ioaana Pacat De Stfan Ca A Murit Imi Palacea sI Ia Vad Inpreuna Pe Amdoi Si Pe Bobo Si Stefan Ar Fi Fost Mai Frumos Filmul AsA sI Asa Este Frumos Filmu
ortacheanu andreea pe 08 Februarie 2007 18:20
va iubesc tare

Pa Pa

anghel kassyana pe 09 Februarie 2007 16:48
toti actorii acestui film ,isi au cu siguranra meritele lor....unii sunt mai mari ,ca si actori ma refer,calin,mustata,cu mari experiente in teatru,dar sunt f bine asezati in scenariu ......e o poveste frumoasa....meritele le au si cei din spatele ecranului,cameramani,lumini,stilisti,make -up,etc.. fara de care nu toate ar fi fost atat de frumoase!!! iubesc aceasta poveste ...acesti actori minunati,si respect cu desavarsire munca regizorilor ,actorilor,figuranti...si tot ce inseamns''iubire ca-n filme"...kassyana va pupa mult
atomei raluca pe 10 Februarie 2007 19:04
aceasta telenovela a intrat cu drag in viata mea si a prietenilor mei.Sper ca vor mai fi telenovele romanesti ,in care sa joace Adela si Dan.Imi plac.Succes !
Go 1 2 3