Păreri I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

Sebastian96 pe 07 Noiembrie 2013 20:31
Eu consider ca a2-a parte a fost mai buna decat aceasta si actrita din cea de-a doua parte a jucat mai bine.Si ea a fost foarte draguta,dar nu la fel de buna.Filmul a fost si o sa fie unul din cele mai socante filme.
cosmin_kedii pe 18 Septembrie 2013 15:33
În afară de faptul că actorii nu sunt foarte cunoscuti ,ei au jucat foarte bine , cu fiecare cuvânt , fiecare privire , fiecare gest ... personajul principal mai presus de orice laudă .
08anamaria21 pe 27 Februarie 2013 23:36
subiect banal dar captivant
Pe mine m a socat violenta, sadismul, asa minti au astia ca mie nu mi ar fi putut trece prin cap asa ceva! Si nu inteleg de ce e bagat la horror ?! Ca nu este deloc e crima si atat ! la fel de sadic mi s a parut "martirii" care nu e horror deloc e crima,sange sado maso! Dar m am uitat la ele !
misapetre pe 15 Noiembrie 2012 14:45
Cum pot sa vad filmul? Vreau sa il vad si nu reusesc sa il gasesc.
Yonutz_Yonutz pe 02 Noiembrie 2012 23:05
sadic
Da, a fost foarte reusit la capitolul sadicism :)) la horror nu prea insa :|. Prima parte a fost cam pliktisitoare si pornografica apoi a avut loc o rasturnare masiva de situatie in care the bad boys si-au primit "rasplata" :D.
claudiu-daniel-lugoj pe 20 Octombrie 2012 20:05
Un film foarte bun,dur si sadic in acelasi timp.O razbunare pina la ultima virgula...superb mie unul mi-a placut acest film.
Al3ssandra pe 20 Octombrie 2012 12:57
f bun filmul
pt prima data dupa muuult timp un film ma fascineaza si nu sunt tentata sa ii pun pauza pt nici o secunda. imi place scenariu filmului, cu toate ca am mai vazut filme cu, cabane izolate acesta e altfel. doar ea singura, un telefon stricat din greseala si un grup de barbati.
margott pe 11 Octombrie 2012 23:12
Filmul asta se inscrie in genul celor care au ca subiect legea talionului, sau mai pe romaneste 'ochi pentru ochi si dinte pentru dinte'. Desigur ca scenariul e lacunar, sunt multe intrebari fara raspuns si in general actiunea se desfasoara pe repede-inainte, dar per total, mai mult pentru idee decat pentru realizare, filmul merita vazut. In plus, Sarah Butler e o actrita foarte carismatica.
SGomez pe 02 Iulie 2012 13:30
Un film cu cateva momente bune si atat..in rest nimic horror sau sadic asa cum zic unii(probabil vedeti pentru prima oara ceva ''sadic '':))=no offence)
Ma asteptam la ceva mai mult de la acest film dar nah.. nu s-a putut..niste violatori in varf cu seriful vor sa i-o traga unei fete de la oras...bine asta se poate intampla si prin foarte mici orase din America uitate de Dumnezeu sau nu :P..in orice caz dupa parerea mea mai bine nu imi pierdeam vremea sa ma uit la acest film.
Pentru cei care sunt la inceput cu filmele horror/sadice:))) cred ca e mai bine sa va uitati la asta,dar daca esti unu care se uita la acest gen de filme de cativa anii atunci cautati alt film.

rokz pe 13 Mai 2012 13:39
Filmul e bunicel. Scenariul gen s-a mai vazut, actorii asa si asa, finalul previzibil 100% si fara pic de suspans,dar merita vazut !
sfommi pe 07 Mai 2012 01:43
Genial
Acest film este....genial!!este tot ceea ce inseamna razbunarea unei persoane nevinovate!
ALUCARD666DRACULA pe 03 Martie 2012 15:43
Jennifer ...
Un film cu multe sentimente bune sau mai putin bune.......Razbunarea este arma prostului ? ...NU... Pentru ca prost este acela care nu se razbuna !
madu1995 pe 10 Februarie 2012 22:21
Mi se pare un film excesiv de violent atat din punctul de vedere al crimelor cat si din punctul de vedere al violentei sexuale. Desi e realist , intrucat arata fata reala a lumii si pericolele la care suntem expusi , se pune prea mult accentul pe violenta si prea putin pe poveste si pe unele detalii care sunt semnificaive.
Nu e un film care poate fi privit de oricine. Il recomand celor care iubesc filmele cu crime.

radu3455 pe 23 Noiembrie 2011 19:02
un film de 10 stele o adevarata razbunare merita din plin nota 10
tonymaestrul pe 22 Noiembrie 2011 17:37
Foarte misto filmul. oricum putin tras de par dar este o razbunare mult dorita de multe femei.
MNarcis pe 14 Noiembrie 2011 10:22
Un film f bun, m-a captivat din primele 5 minute, nu l-as numi horror dar are unele faze cam sadice, gretoase, oricum mi-a intrecut orice asteptare, super bun......il recomand cu incredere, merita vazut!
Ovyboy18 pe 09 Noiembrie 2011 16:57
SUPERB
PREA TARE FILMUL RECOMAND , TE TINE CU SUFLETUL LA GURA PE TOT PARCURSUL FILMULUI . !!! 9.50 nota de la mine
nikkolle pe 07 Noiembrie 2011 01:17
Foarte TARE
A fost foarte dramatic filmul , nu o sa pot uita filmul asta ! E genul care iti ramane in minte mai ales ca scenarii de genu sunt din pacate si reale . A fost bun filmul , totusi putem sa invatam ceva din filmele astea , sa nu mergem de unii singuri prin locuri necunoscute. ;)
andystarx pe 11 Ianuarie 2018 17:36
Desi incepuse sa ma plictiseasca in anumite momente,in partea secunda filmul arata a horror adevarat,desi sadic cum a fost,este un horror in adevaratul sens al cuvantului ! Ce inseamna ,razbunarea !
Dragos.87 pe 30 Martie 2017 00:14
Extrem de reusit filmul asta cu o mare incarcatura care iti pune la grea incercare psihicul.Un horror usor mai degraba un thriller captivant care te tine conectat pe tot parcursul lui.Este un remake foarte reusit si il recomand doar celor cu psihicul tare!
mihai_barbu pe 11 Noiembrie 2015 00:30
E frumos filmul chiar daca nu sunt fan al genului prea multa violenta sexuala da e ok tipa a jucat bine
ferrari_fernando pe 26 Octombrie 2015 11:46
merita vezut
Filmul este unul foarte bun , este un film in care violenta si razbunarea predomina . Sunt curios sa vad ce se intampla in partea A II-A
Sorin87 pe 07 Octombrie 2015 22:57
Pentru iubitorii de horror sau thriller este un film excelent de vazut, mie mi-a placut foarte mult are faze care te tin in suspans
AbsinT7 pe 06 Februarie 2014 16:55
e un film perfect pentru o seara cu prietenii, nu prea trebuie sa fi atent la el... e putin cam dur
alexcretu75 pe 07 Ianuarie 2014 16:08
Nu mi se pare horror, mai degraba tortura. Mi-a placut cum s-a razbunat pe aia.
LadyEden pe 12 Octombrie 2013 06:06
Categoric nu este un film pentru oricine. Daca nu suporti scenele de umilinta atat verbala cat si fizica, atunci cel mai intelept pentru cel/ cea ce vizioneaza este sa aleaga altceva. Personal, sunt de parere ca este un film bun daca nu, chiar foarte bun si care merita vazut. Este adevarat ca poate are defecte,dar hey nu sunt eu calificata sa fac astfel de precizari si chiar daca are, eu zic ca acest film compenseaza cu alte lucruri cum ar fi: scena de umilinta verbala si fizica, scena violului si toate atrocitatile pe care le indura ( tipa joaca fenomenal ). si ca orice femeie am adorat la maxim jocurile ei psihologice care m-au facut sa ma gandesc la un singur lucru " This is only the begining ". Pe toata durata filmului am urmarit cu atentie personajul care il interpreteaza tipa si mi s-a parut fascinant cat de mult se poate transforma o femeie atunci cand trece prin asa ceva. Am… citeşte
santoss07 pe 17 Iulie 2013 20:53
Foarte bun !
Filmul e o realizare doar gandindute la actori care au acceptat sa joace in asemenea roluri! Ideea filmului e violul si razbunarea. Per total, un film bun dar recomand sa-l vizionati si apoi sa v-a faceti o idee personala. Recomand in special iubitorilor de filme horror-sadice :D Vizionare placuta!!!
cosmin742000 pe 01 Aprilie 2013 22:48
Un remake foarte palid al filmului din 1978...............
bainca pe 3 octombrie 2023 00:20
foarte palid esti tu dar cu capul cu creierul lipsa , moldovean de 2 lei , pute focsanul sub tine
Lucarelli pe 25 Iunie 2011 21:29
Reusit
Exceptand vlloenta, existenta si in viata reala dar ascunsa pentru a nu oripila, din acest film putem avea satisfactia ca si taranii smecheri ce se cred stapani cu drepturi asupra a orice misca in satul lor de frustrati, mai ales asupra unor femei fara aparare isi primesc rasplata dupa merit! Sunt printre cei care aproba raspunsul cu o violenta ridicata asupra celor care inteleg ca pot obtine orice de la cei mai slabi prin forta!
Lulli pe 30 Iunie 2011 19:43
Nu ştiu ce să zic...
După părerea mea nu este un film chiar aşa... genial. Ideea este bună... dar mai bine se renunţa la mai mult de jumate din scenele de violenţă şi se lucra mai mult la poveste! Însă nu pot să zic că nu mi-a plăcut...
Chiar o să mă pun într-o zi să îl văd şi pe primul... Poate este mai bun.

Go 1 2