Păreri I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

alexya123 pe 27 Ianuarie 2011 20:42
filmul merita vazut...este dur, dar real....este un film realizat foarte bine
Cipryone pe 2 noiembrie 2011 17:48
e printre cele mai bune filme al anului 2o1o :X
spanac2015 pe 15 februarie 2012 10:14
cred ca o sa ma uit si eu la el ....nu stiu mi se pare care are asa un titlu dur (ma pssss pe mormantul tau ) :))) , sper sa fie ceva de el , ca in ultima vreme mi-am cam luat teapa de la filmele astea horror noi :))
Manusa pe 27 Ianuarie 2011 22:51
foarte bun
Este un film foarte reusit si mi-a placut foarte mult, merita vazut. Este cam dur si cu multa violenta dar este foarte bun. Oricum tipii si-au meritat pedeapsa :)
CaMeLiA94 pe 26 august 2011 16:00
dhaa` :x cu varf si indesat >:) jennifer e extrem de sadica;;)
zdraveius pe 22 Ianuarie 2011 22:42
Mai reusit decat varianta din 1978, daca un film de acest gen, simplu, in fond, poate fi considerat asa.
Dincolo de subiect si de scenele de violenta, putem invata ceva si din acest film.
Putem observa anumite mesaje, universal valabile si intalnite de fiecare dintre noi, sub o forma sau alta, cel putin o data in viata.
Asadar putem observa unul din cliseele prezente in filme, dar preluat, fara indoiala, din viata.
Taranul incult, nespalat, fara maniere, frustrat, invidios pe cei de la oras DAR impunator, respectat si smecher pe ulita la el in sat, impreuna cu prietenii lui care s-au nascut in fundul gradinii si care nu au trecut niciodata in viata dincolo de hotarul satului lor, au impresia ca sunt Dumnezeu pe Pamant si pot face tot ce vor, oricui si oricum, fara ca nimeni sa nu ii poata afla, judeca, condamna. Numai ca atunci cand trebuie sa isi asume… citeşte

Pantaleon pe 20 Ianuarie 2011 22:15
Ingrozitor !
Vazand acest asazis "film", desi termenul jigneste categoric notiunea de "film" nu pot decat sa ma gandesc la urmatorul lucru: oare cat de departe vor merge acesti regizori americani scoliti probabil prin ghetouri, in a promova violenta, cu rolul de a -l soca pe cel ce-si pierde aproape doua ore din viata cu ochii in ecran ? Desi trailerul anunta banalitatea subiectului, intalnit in alte sute de filme ale genului, am sperat, penibil fiind, la ceva deosebit. Ideea e simpla: o fata de la oras, frumoasa si destepta se retrage intr-o padure pentru a scrie o carte. Acolo cade victima unor localnici violatori , scapa ( faza regizata intr-un mod jalnic) si se razbuna pe ei, omorandu-i rand pe rand. Regizorul nu pune accent pe cum a reusit fata sa supravietuiasca, sarind de pe un pod, nici pe cum si-a procurat haine noi si uneltele necesare razbunarii. Nu, el e preocupat sa ne arate faze de un… citeşte
CaMeLiA94 pe 26 august 2011 16:01
aici ai dreptate..
pceli2007 pe 13 aprilie 2015 16:57
la faza cu hainele m-am gandit si eu. De unde le-o fi luat ca la inceput se mentioneaza ca nu are vecini, iar mai apoi golanii au ars toate lucrurile ei. De unde si-a procurat hrana timp de o luna, timp in care nemernicii o cautau. Si ai dreptate. Si eu mi-am pus intrebarea: Cum a reusit sa scape? Eu mi-am imaginat ca e buna prietena cu apa si ca intre timp cunoscuse bine locurile asa incat o fi mers pe fundul apei pana dupa prima cotitura...
John9 pe 27 Ianuarie 2011 03:48
Pentru cei ce le plac genul dur si sadic de filme il recomanand ... pt. cei sa zicem mai sensibili " evitati sa-l vizionati... !
alionte_sandu pe 01 Februarie 2011 02:55
sandu
cea mai adevarata razbunare,cesa mai,nu am cuvinte nici prin cap nu-mi trecea o asemenea teroare.Este cel mai bun film pe care lam vazut are si sfirsit bun asa ceva nu vezi destul de des.Merita vazut,e de nota 10+
pinutzu pe 20 Februarie 2011 19:24
o.O
un film genial :)...poate unu dintre cele mai bune ale anului 2010
M3alx pe 5 august 2011 16:50
nici chiar...exagerezi prea tare
Loreee pe 04 Februarie 2011 22:59
:O
Filmul asta e mai mult sadic decat horror:|...sincer:-?..cred ca au cam exagerat cu scenariul...dar in rest, foarte bun:D....e ciudat cum a supravietzuit fata, s'a aruncat in lac, si a disparut, pe urma a aparut:-??......oricum, parerea mea, este ca e un film f bun:D..si in acelasi timp real.
blackmask pe 14 martie 2011 00:42
Ai dreptate, un film bun. Pare totul foarte real. Putin cam sadic dar e bun.
grig33 pe 23 Ianuarie 2011 00:55
Chiar mi-a placut filmul, un horror si crima ca la carte. Este un film american care se intampla real, parerea mea merita sa-l vizionati fara copii.
maddie pe 07 Iunie 2011 00:41
Ca sa nu mai lungim povestea: un film cutremurator, cu multa violenta. Desi tipa cauta razbunarea, nimic nu cred ca poate sterge din mintea ei clipele groaznice traite.
gaMeruL pe 10 Martie 2011 22:47
bun
Filmul il consider bun si neaparat de vizionat daca iti place genul dar totusi e cam sadic si asta il face foarte bun .
robbiex2 pe 13 Februarie 2011 02:35
Bun filmul, chiar mi-a placut! Horror?poate pentru cei de 14 anisori :)
Prima jumatate a filmului este mai lenta la "actiune" dar mai agresiva in pornografie pe cand a doua parte, vine cu intorsaturi de situatie, suspans, si ceva crime facute in stil sadic.
Interesanta treaba cum o fata linistita si inteligenta de oras poate deveni cel mai teribil criminal.

spanac2015 pe 15 februarie 2012 10:31
:)) nici macar nu ai idee cat de mult te poate transforma ura si dorinta de razbunare :))
robbiex2 pe 15 februarie 2012 10:36
nu stiu, deocamdata n-am ajuns la o asa disperare :))
iasivezi pe 10 Martie 2011 22:36
Un viol de aproape 30 min!!!
Deci: varianta originala din 1978 nu are prea multe lucruri in comun cu aceasta varianta, chiar daca cea din 2010 e un remake.
Trebuie sa recunoastem ca filmul decurge lin in primele minute, ba chiar sacaitor in unele scene, apoi actiunea continuandu-se cu un viol cum nu vezi in alte filme...daca de obicei intr-un film obisnuit dureaza maxim 3 minute, aici insa violul in sine parcurge aproape 30 de minute cu scene foarte, foarte realiste si in acelasi timp grotesti, ca mai apoi in ultimile minute sa vedem un macel cat pentru tot filmul.

Poate ca este demn de condamnat modul in care este expus sadismul, dar poate aici a vrut sa se puncteze cele mai intense trairi..Scenariul lasa loc sunetelor si mai ales vocilor care cer crutare, aici tinand cont si de talentul actorilor de a intra in pielea adevaratelor victime mimand cu adevarat durerea si chinul la care sunt… citeşte

xerses pe 19 Februarie 2011 15:27
Pentru acest film trebue sa ai inima foarte tare....Nu ma asteptam din titlul filmului la povestea ce urma sa o vad
Quentin pe 26 Noiembrie 2010 13:41
Da
Am citit vreo 3 recenzii pe imdb si toate il laudau ca fiind chiar mai bun decat originalul. Nu prea inteleg de ce nu apare si in Romania.... Parca e unul dintre cele mai bine pazite secrete. Da' noi speram, speram
ado5000 pe 22 Ianuarie 2011 19:32
un film prost
Este un film prost ca multe foarte multe altele din anul 2010...cu exceptia actritei care chiar rata misto....e singura atractie a filmului
anemarrie97 pe 7 mai 2011 15:49
filmul nu e prost.....se bazeaza pe ceva real!Oricarei femei i se poate intampla asta..! finalul insa e foarte sadic...si nu cred ca o femeie ar putea face asta..oricat de injosita ar fi!
MadalinaTrenchea pe 12 Septembrie 2013 21:39
Un film dur.
Mi-a placut povestea, si cum au jucat actorii, insa in unele momente mi s-a parut putin prea scarbos pentru mine.
dar totusi merita vazut.

Nikolle007 pe 09 Ianuarie 2012 19:41
Foarte bine face tipa! :D Mi se pare corect, pe langa faptul ca si filmul e reusit, sau cel putin imi place ideea ca nesimtitul ala e pedepsit cum trebuie:D
BaLL pe 16 Septembrie 2010 22:27
merita vazut, ca s-ar putea sa fie fain, daca ar fi cum e si traileru
ciuci pe 24 octombrie 2010 14:24
uita-te la originalul din 1978 se mai numeste si day of the woman e beton
marijuanaandextasycocaina pe 07 Februarie 2011 18:56
deki
ce sa mai filmu e superb.scrie genu horror pai kiar horror este nu k altele scrie genu horror si este vai mama lor.orikum aia meritau pt ce iau fakut kiar exagerase.bv ei k ia pedepsit si ea era foarte dragutzzza
Radu1711 pe 27 Ianuarie 2011 23:37
radu1711
interesant filmul, nervoasa domnisoara, nu as vrea sa fiu in locul acelor oameni daca se comporta asa, pot sa zic ca e un horror de vazut
corinamarilena pe 22 Ianuarie 2011 21:41
nu mi-a placut acest film, foarte multa violenta, scene de cruzime iesite din comun, eu cand vreau sa vad un horror as vrea sa vad un horror nu un film sadic, in opinie mea filmele de genul asta nu se numesc horror. au fost momente din film cand m-am uitat in alta parte, numai la film nu. nu il recomand.
Screamo pe 28 Februarie 2011 22:46
nu recomand filmul nimanui. trebuie sa ai un fetis sa iti faca placere sa te uiti la atata violenta... o femeie torturata de niste animale, apoi razbunarea ei dezgustatoare, dar indreptatita.
saimviorel pe 30 Septembrie 2013 22:33
un film bun insa un minus la scena cu ciorile alea teleghidate
bianca.biii pe 15 Iunie 2012 22:44
>:)
Bine facut, in orice caz. Acest film razbuna toate femeile care au fost vreodata maltratate de un barbat. Cel mai mult mi-a placut ca, la sfarsit, seriful i se adresa cu "doamna".
tzunami13 pe 01 Iunie 2012 23:19
rasplata
un film foarte bun...iar razbunarea tipei a fost bine meritata!merita vazut,chiar daca este mai dur!!
oNLix pe 11 Septembrie 2011 20:12
Super filmul. Oricat de sadica ar fi fost fata, sa fim seriosi, baietii si-au meritat-o.
znglucian pe 23 Mai 2011 11:18
mda
va dati seama cat d'astea sau intamplat in realitate, dat fiind attea disparitii de femei si fete , doar nu lea dus la Disney Land . nu ai nevoie de o minte sclipitoare ca sa faci un scenariu. oricum .. buna tipa :D nu-i condman =))))))
Normales pe 25 Aprilie 2011 22:36
merita
Un film bun de prezentat in inchisori sau, de ce nu, chiar in scoli :), tuturor celor care se gandesc ca nu e chiar atat de grav sa violezi o femeie.
Toate scenele sadice sunt absolut justificate in constructia narativa.

JojoB pe 19 Aprilie 2011 14:05
karma is a bitch!
nu pot da o nota din moment ce ma scarbit idea aleasa pt film, dar tot m-am uitat ....sa mergi singur/a intr-o zona uitata de lume nu-i tocmai o varianta buna + asa-zisi barbati care se simt puternici numai daca stau in grup-very manly indeed- si bineinteles a trebuit ca unul dintre ei sa fie si religious "wrath of god"-spune sheriful la un moment dat--aici am ras un pic +sotia lui care ii spune " you are only human" , dupa ce violat o fata.....intr-adevar filme de genu acesta, saw, P:war zone si altele exista ca sa ne alimenteze nevoie de violenta si sadism ....but hey we are only human!
Florin85 pe 08 Aprilie 2011 17:51
foarte bun filmu.Sarah Butler joaca perfect ...................
thonny2510 pe 08 Aprilie 2011 08:33
filmul merita vazut, prima parte este cam dura si destul de reala zic eu, unii pot avea reactii destul de efervescente la vizualizarea anumitor scene. merita vazut.
crisalisa pe 20 Martie 2011 00:07
Mie mi-a placut filmul,torturile la care au fost supusi indivizii au fost originale..asemanator totusi cu "The Last House on the Left".
florin36ani pe 20 Februarie 2011 14:39
nu-mi plac filmele de groaza dar asta mi-a placut, oricum cred ca aceeasi idee a filmului a mai fost pusa in scena sub alte forme !
seby_79 pe 30 Septembrie 2010 13:50
Slabe sanse ca acest film sa ajunga si in Romania - oficial - nu am prea vazut nici o data pentru Romania
Dana04 pe 19 Ianuarie 2014 22:24
Personal mii se pare o prostie! Mi am pierdut timpul la filmul asta si nici macar nu e horror.
Testicule pe 14 Aprilie 2013 01:25
Dupa fapta si rasplata, nu? ...nu? Hai frate, unde plecati toti?
Cum e zicala aia? "Hell hath no fury like a woman scorned." Parc-asa era...Ei bine, nu ca nu stiam asta dinaintea vizionarii filmului, da' merge foarte bine si in cadrul acestuia.
Evident ca filmul este o exagerare la adresa cazului pe care-l prezinta, avand in vedere tipa ce se transforma in Terminator, si toti satenii psihopati care s-au intamplat sa locuiasca in acelasi oras, da' a avut niste momente bune, din punctul de vedere a ceea ce a vrut sa transmita; cu toate ca n-o sa primeasca nici un Oscar. Eufemismele astea ne omoara pe toti, asa-i?

kakapiciu pe 14 Octombrie 2012 20:13
Mie mi-a placut foarte mult povestea iar interpretarea personajului principal a fost buna si ea.
emy_sinaia pe 03 Decembrie 2014 22:23
Groaznica razbunare
Unul din filmele proaste cu adevarat, adica cati bani poti sa iei ca sa umblii goala, apoi sa te razbuni pe niste prosti.
Jim23 pe 18 Septembrie 2011 17:43
Oribil
Pentru cei care stiu aprecia un film bun, va spun sa nu va pierdeti timpul cu acest film incredibil de prost.
Ammelie pe 02 Mai 2011 14:10
I Spit on Your Grave: Unrated (2010)
Cu filmele de genul acesta apare intotdeauna intrebarea: este o exprimare artistica sau doar un pretext pentru sex si violenta? Acesta de fata se mentine cu greu pe linia de demarcare dintre cele doua. Totusi, as zice ca inclina spre partea cu senzationalisme, asa ca ii dau un 5.5/10
Mellia pe 29 Aprilie 2011 18:58
N-am inteles deloc ce cauta tipa respectiva SINGURA in mijlocul padurii, intr-o cabana atat de prost securizata, la mama naibii departe de orice sursa decenta de siguranta si ajutor. Ce sa inteleg de aici, ca daca fac la fel patesc la fel? Pai e logic, trebuie sa fi prost sa te astepti sa nu patesti nimic.
Vorador pe 27 Februarie 2011 18:54
Filmul are o multime de clisee,ne arata cum fata aia este violata pe rand de idiotii aia,dar nu ne arata cum de a supravietuit dupa ce s-a aruncat dezbracata de pe podul ala,de unde si-a luat hainele,cum a facut rost de caseta aceea,cum a aflat adresa serifului......?Spune doar ca s-a hranit cu sobolani in padure.As fi vrut sa-i dau nota mai mare dar nu merita, mai bine va uitati la The Last House on the Left.
bainca pe 10 Februarie 2021 03:58
nota 9 bun , dur dar de vazut
Un film foarte bun , cu o actiune la fel dar foarte dur mai ales pentru femei , pentru mine a fost dur si m-a marcat , nu plang la filme deobicei sau foarte rar in general dar nu m-am putut abtine sa nu imi dea lacrimile la cat de realista a fost scena de viol , urasc misoginismul si acesta a avut si putin din acela , cat de bine a jucat Sarah Butler , parca chiar suferea pe bune dura scena de viol .Un film cu o poveste realista din pacate ,ca chiar se poate intampla mai ales cand mergi in orase pustii fara prea multi oameni , pentru mine a fost dur , interpretarile foarte bune ale actorilor cu toate ca prima data am avut impresia ca va fii plictisitor .Ce mi-a placut cel mai mult la acest film a fost razbunarea care a fost meritata din plin de orice violator scarbos care vrea sa abuzeze de o femeie din simplul fapt ca duce lipsa de sex . un film bun , de vazut dar nu as putea sa il… citeşte
esperar pe 16 Mai 2020 21:20
Un film horror sadic,, bine realizat, pentru fanii genului se merită
Horatiucrisan pe 21 Martie 2019 14:00
Un remake al filmului din 1978 dar cu mult mai multa violență. Violență si răzbunare într-o comunitate locală care funcționează după propriile legi si membrii comunității urăsc pe oricine li se pare superior. Recomandat doar iubitorilor de filme violente.
ignatpetrica68 pe 18 Noiembrie 2018 18:56
Cum pot sa vad filmul? Vreau sa il vad si nu reusesc sa il gasesc.
mikella_sora_mititelu pe 24 Septembrie 2015 06:18
film EXTREM DE DUR!!!!!! Am inchis ochii de cateva ori,fiindca era prea mult.=)) Scenariul cam tras de par pentru a scoate in evidenta scene greu de suportat,grotesti .Dar mie mi-a placut si nu am renuntat si sfarsitul mi-a adus asa o satisfactie.(oare devin sadica?=)) )
ardelean.andrei pe 27 Iulie 2015 00:22
Plin de actiune, putin horror !!!
Un film captivant, deloc plictisitor, actrita este expresiva, isi joaca bine rolul, actiunea este la ea acasa! Este, totusi, un regizare foarte buna, insa, este omis un detaliu: ce se intampla cu fiica serifului! Oricum, consider ca merita vazut si il recomand!
nykyfylm pe 30 Decembrie 2013 23:36
un film bun despre razbunarea unei femei asupra barbatilor care au batjocorito,de remarcat insa faptul ca in razbunarea ei totul iese ca la carte...!