Păreri Hannie Caulder

(1971)

Hannie Caulder

Iulidesprefilme pe 13 August 2020 13:45
Un western cu tematică de vendetă, în care Hannie, instruită de Price, îi anahilează bărbătește / vitejește pe cei trei nelegiuiți...
blacksea_rider pe 12 Decembrie 2019 01:30
Telecinemateca tvr2,film prefatat de Radu F. Alexandru(fost profesor-asociat Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică !)..si incepe fostul liberal sa povesteasca filmul,iar la final ne atrage atentia ca-l vom vedea intr-un rol episodic pe Cristea Avram(in rolul The Preacher)...stau,ma uit,caut site-uri IMDB,Wiki etc toate-l dau pe actorul Stephen Boyd in acel rol...numai wiki in romaneste mentioneaza de Cristea Avram ...am revazut filmul,The Preacher e Stephen Boyd,nu seamana cu C Avram!
hacman_mihaela pe 12 august 2020 21:03
Buna seara, azi 12.08.2020 programul 2 al TVR a reluat filmul. Cris Avram este calaretul imbracat in negru care a venit sa-i faca un butoias nou la pistol, armurierul a spus ca in 2 saptamani e gata iar el a spus ca intr-o saptamana! Raquel Welch a intrebat daca e preot in timp ce The Preacher a spus ca nu-i preot!
blacksea_rider pe 12 august 2020 23:48
Raquel Welch:"Who's that?...He looks like a preacher .."Robert Culp :"He's not"....Alt "preacher"nu e in film,de aceea in casting e denumit The preacher ..si da,nu prea seamana cu Cristea Avram ,mai degraba Stephen Boyd(vezi IMDB)
cosmin_kedii pe 06 Martie 2013 17:53
un complot despre o poveste de răzbunare destul de gravă