Păreri Game of Thrones

(2011)

Urzeala tronurilor

armidocom111 pe 29 Iulie 2011 19:01
Un film foarte bun...astept sezonul II ...cand apare?cine stie?
Krakatau pe 24 decembrie 2011 09:23
aprilie 2012
kanibalo pe 08 Iulie 2011 16:47
Am urmarit primul sezon,10 episoade bine lucrate,un serial foarte bun sper ca sezonul doi sa fie la fel de interesant.
Cherly pe 04 Iulie 2011 20:50
S. Serialu
Super tare serialu il recomand e f bun...... cat despre prea multe scene erotice.....na uitativa la Disney Channel sau tom and jery, astept cu nerabdare sezonu 2 apare pe 15 aprilie 2012 :D nu ezitati sa nu va uitati....acum depinde si de gusturile voastre orcum merita vazut
alexxionut pe 29 Iunie 2011 15:49
imi place mult serialul acesta,abia astept sezonul 2
Narcis_1976 pe 26 Iunie 2011 17:08
sezonul 2, 15 April 2012, "prea bun , prea ca la tara"
tonka91 pe 21 Iunie 2011 00:00
printre cele mai tare serialeee!!!povesteeaaa este una criminalaa!! pacat k primul sezon are doar 10 episoadee!! si sa asteptam pana in toamnaa..eram nerabdator sa astept o saptamana sa apara urmatorul episod dar acumm:))...
rufay2003 pe 27 Decembrie 2020 15:57
Cel mai bun serial!
Costume, scenariu, personaje, etc .. totul la superlativ.
Dragonii sunt foarte bine redați.
De care ori il prind pe HBO 3 ma uit la el ch toate ca dispun de el și pe HBOgo.
Cum zicea cineva intr.un comentariu anterior "nu cred ca se va realiza în următorii 5 ani un serial care sa il egaleze pe acesta..." dar sa il depășească slabe șanse.

Eu ambinceout sa il vizionez in 2013. Primele episoade nu zic nimic, dupa primul sezon "te prinde" si cu cât mai vizionezi un nou sezon "te prinde si mai mult".

Cred ca e singurul serial din toate pe care le.am vizionat, unde nu am putut anticipa acțiunea! Regizorii, actorii, toată echipa (machiaje, costume, etc.) s.au depasit pe ei!

Dacă nu l.ati vazut si va plac serialele sf, cu acțiune si dramaticd acesta le are pe toate (este puțin cam sadic in unele momentente).

user-59cfc5e0991ba pe 11 Aprilie 2019 19:20
Am văzut chiar de când a început, e ok, nu wowwwww, nota prea mare pe IMDb 9.5.
E un serial despre și cu, dar nu de sta mata' n coadă și așteptăm cu mare nerăbdare....
Prea mare pauză între sezoane, bla bla bla o sută de ani să aibă seriale de făcut, dragonii creșteau frate greu de tot, greu greu, parca de la un sezon la altul mai greu.
In sfârșit incepe ultimul sezon și scăpam cică de așteptat, sincer după primul nu am mai așteptat, nimic, le vedem after și câte 2-3 episoade odată.
Prea mare tam tam parca totuși pentru un serial.
In fine maxim nota 7+ as zice, dar nu contează părerea mea, majoritatea contează.

carmen_angelus_romila pe 15 Noiembrie 2018 19:36
Un film serial care merita pe deplin interesul si referintele criticilor, cat si lauda si admiratia publicului telespectator, remarcabila fiind la aceasta adaptare ecranizata, al seriei romanelor "A Song of Ice and Fire" a lui George R.R. Martin, este, atat modul dramatic in care se desfasoara actiunea, cat si aspectul interpretativ de inalta clasa al actorilor.
catacris2003 pe 24 Iulie 2017 19:27
Un serial bun
Sincer nu inteleg nota asa mare la acest serial.
Este interesant, dar nu mi se pare asa grozav. Am urmarit primele 8 episoade din sezonul 1 si am renuntat.
Este 80% politica medievala, restul va rog sa completati voi sau sa infirmati cele scrise de mine.
De la mine nota 7.

tibyramos pe 17 septembrie 2017 20:05
În asentimentul tău sunt și eu; după 4 episoade am renunțat. Mă feresc însă să-l evaluez având în vedere că am văzut atât de puțin din el și majoritatea (inclusiv criticii), îl consideră o capodoperă.
Tyybi1 pe 8 ianuarie 2019 18:51
Și eu am început serialul de peste 3 ori că nu mi-a plăcut. Până la urmă am continuat vizionarea și nu am regretat deloc. E pur și simplu un serial fenomenal cu atât mai mult când vezi episoadele în premieră.
MariaVilla pe 30 Iunie 2013 22:53
Nu stiu ce sa fac.. sa ma uit sa nu ma uit.. dupa recenziile, comentariile si recomandarile voastre inca sunt nehotarata !
ioana_dark pe 6 iulie 2013 15:17
Daca stii sigur ca nu te sperie scene cumplite de violenta si nu te desgusta sexul, nu vad niciun motiv pentru care sa nu te uiti. Recomandarea mea ar fi sa citesti romanul inainte. Eu l-am citit dupa ce am vazut serialul si mi-a parut rau. Aproape toate imaginile pe care incercam sa le contruiesc in minte in timp ce citeam erau influentate de ceea ce vazusem in serial. Cu greu reuseam sa scap de asta. Am pierdut multe, nu fa aceesi greseala, pentru ca e vorba despre unul dintre cele mai frumoase romane scrise vreodata. Se gaseste gratuit pe internet. Apoi te poti uita si la serial.
MariaVilla pe 6 iulie 2013 15:22
Ok multumesc ! Am sa tin cont de recomandarea ta .
Claudiu95 pe 05 Martie 2012 11:24
Coming
Se difuzează la TV.
HBO
Marţi, 06 Mar 23:05
Miercuri, 07 Mar 00:00
Vesez sau inca nu m-am trezit
Nu pot sa cred Sezonul 2 maine.

Fcbm pe 09 Mai 2018 01:08
Fantastic!!! Probabil cea mai bună producție tv din toate timpurile! Pur și simplu adormeam cu personajele în gând. :)
marius_radu_nicula pe 19 Octombrie 2015 18:09
Putin overrated insa numaidecat bun. Astept urmatorul sezon caci ultimul a fost cam sub nivelul asteptarilor create de serial in general.
mutuu23 pe 03 Noiembrie 2013 01:14
Nu...
Nu am vazut serialul dar imi puteti spune daca e ceva de el?
blackmore pe 31 octombrie 2018 10:40
Depinde daca iti plac LOTR , HP , si alte mizerii americane de gen , la care se mai adauga si putin sex , bagat intodeauna in cele mai nepotrivite momente, ar putea sa iti placa.Daca iti place cinematografia adevarata , (rusa , ceha , maghiara, bulgara , yugoslava , poloneza , spaniola , iraniana) te vei da de ceasul mortii de plictiseala
VIBERS pe 20 martie 2019 23:21
Hai ca m-ai dat gata cu cinematografia bulgara, iraniana si yugoslava, ce sa mai, mai ales vecinii nostrii sunt niste genii in ale cinematografiei.De cinematografia virnameza, malaysiana, feroeza, malteza nu zici nimic, dar de aia din Funafuti.Pe bune, inteleg ca te dai un mare cunoscator, un artist, un adevarat cinefil ce sa mai, dar sincer te cam c.a.c.i pe tine, asta este un serial bine facut nu te mai prosti aiurea.
bellisima_2010 pe 18 Februarie 2012 23:47
Merita toate laudele fiind cel mai de succes serial de epoca facut pana acum ,am vazut cateva episode difuzate de HBO dar daca nu il gasesc sa-l vad mai multe episoade deodata am sa mai astept ca e enervant sa vezi 20 de minute dintr-un serial cu zeci de episoade .
ioana_dark pe 17 Mai 2013 21:05
**Am vazut primul episod din serialul asta si, asa cum ma asteptam, m-a dezgustat. Mi-e sila de astfel de productii. E ultimul serial HBO la care mai incerc sa ma uit! ** Nu stiu de ce nu am putut adauga un nou comentariu, asa ca ma vad nevoita sa scriu in continuarea acestuia. Am reusit totusi, cu greu, sa vad primele doua sezoane. La prima vedere, filmul e dezgustator de-a binelea, dar daca se face abstractie de scenele de sex total inutile si disgratioase (incest, homosexualitate, etc) si scene de violenta foarte atroce de care serialul nu duce deloc lipsa, povestea ce se descopera apoi e chiar interesanta. Fiind o mare amatoare de filme fantasy, m-am ambitionat totusi sa vad acest serial pana la capat, indiferent ce alte surprize, placute sau nu, imi va mai rezerva. Mi-am dat seama ca nici filmul meu preferat (LOTR) nu e chiar cel mai putin violent si cel mai putin sinistru film… citeşte
sergomanu pe 3 iunie 2013 15:04
atunci nu te uita nici la serialele AMC
blackmore pe 31 octombrie 2018 10:41
Nu e vorba ca are scene de sex , ci de faptul ca scenele de sex sunt bagate ca nuca in perrete fara nicio legatura cu actiunea , , inca o dovada ca productia nu e decat comer cu amanuntul pt a ii prosti pe prosti
Go 1 2 3 4