Păreri Five Minutes of Heaven

Cinci minute în Rai

sorinreddog pe 11 Septembrie 2009 15:24
Prima jumatate a filmului este cam plictisitoare,cu toate ca are loc o crima...Dar pana la urma mi-a placut filmul.Cred ca are si o parte educativa in final,aceea ca nu trebuie sa te razbuni prin a lua viata celui pe care il urasti...Timpu le va rezolva pe toate in final.
daq69 pe 18 Iulie 2013 16:39
Cat? Cat de?
Cat trebuie sa fii, pentru a scrie asta in "sinopsis"?

"...producătorii unei emisiuni de televiziune îşi propun să prilejuiască o întâlnire între ucigaş şi fratele victimei, fără să bănuiască faptul că Joe Griffen intenţionează să îl înjunghie pe Alistair Little în direct şi să se răzbune astfel pentru modul în care acesta i-a distrus familia."

The End

Cat?

manina pe 08 Aprilie 2010 10:20
Un film foarte puternic, empatic, plin de framantari de constiinta si sentimente de vinovatie. Stai incordat tot timpul, in timp ce urmaresti drumul lui Joe Griffen catre razbunare. Povestea e una dramatica si contemporana. Actorii sunt impecabili, iar Anamaria Marinca a noastra face un rol bun.
edinaa pe 13 Decembrie 2010 13:11
O tema exceptionala pe care mi-o doresc s-o vad si s-o revad dar cu alti actori.
mladitza pe 06 Iulie 2023 10:33
Doua performanțe actoricești excelente, dar cel care excelează (și datorită rolului complex) este James Nesbitt. Liam Neeson este bun și el în rol, încă un film care-mi întărește ideea că el ar fi fost un actor mai bun pentru dramă, decât pentru filmele de acțiune în care a fost distribuit masiv... Anamaria Marinca, în rol secundar, face și ea impresie bună și e personajul care aduce căldură în „capsula” aceea dezumanizată, interesată doar de... rating. Filmul are o poveste bună, cu morală. Din puncul meu de vedere - de neratat! (trebuie răbdare pentru a trece de primele vreo 10 minute, dar sunt importante pentru a înțelege pe deplin conflictul dintre cei doi).
andystarx pe 19 Noiembrie 2015 21:22
Subiect intersant,am vrut sa il vad datorita lui Liam NEeson,unul din actorii mei preferati,dar nu m-a impresionat,pacat de scenariu !
pisicuta1 pe 10 Octombrie 2013 19:52
mmmmmm
am crezuit ca e un film mai bun dar am fost dezamagita,pacat de actori!

naski2000 pe 17 Noiembrie 2012 18:44
Super tare ! Un film cu un subiect greu de digerat, care te invita la trairi puternice, cu doua prestatii remarcabile.........urmariti-l si veti vedea ca am dreptate. James Nesbitt este incredibil, genul de rol care-ti aduce Oscar-ul in brate....Accentul puternic irlandez combinat cu " mirosul " de ura, frustrare si dorinta de razbunare pe care personajul sau il emana prin toti porii, este rar intalnit pe ecrane...Un film deosebit despre nedreptate si greseala, despre puterea de a ierta si dorinta de a razbuna....Super film....
kasmyn pe 02 Septembrie 2010 00:06
o confruntare peste ani dintre victima si calau
Filmul prezinta o confruntare peste timp dintre personaje ce se concretizeaza in victima si calau cu remuscarile de rigoare din partea amindouara!!
papu6 pe 19 Martie 2011 03:36
cred ca glumiti ... nu am mai vazut demult un film atat de prost ... la inceput nu ma gandeam ca o sa pierd 90 de minute din viata pentru un gunoi de film. dar ce sa faci ...asta e , cand te iei dupa review-urile altora