Păreri Dirty Girl

Dirty Girl

petrea pe 07 Martie 2013 00:11
paradoxal
mi se pare ca propaganda gay e din ce in ce mai agresiva
Interpretarea actorilor mi s-a parut buna dar mai toate filmele contin cate un intermezzo gay sau personaje gay. Deja ma sacaie treaba asta.
Cu riscul de a fi catalogat homofob, fundamentalist s.a.m.d. cred ca ofensiva prin care ni se baga pe gat drept normalitate - o boala a naturii umane e discriminanta pentru toti ceilalti
Adica majoritatea filmelor ultimilor ani au neaparat referiri, ploturi, personaje de acest tip. Lobby ul lor e tot mai agresiv si vor cu orice pret sa fie priviti ca normali
Filmu pe de alta parte te sensibilizeaza, povestea de viata iti starneste mila si compasiune si am simtit acest lucru, sii totusi nu..

andres_rolland pe 3 iunie 2014 22:57
Ai exagerat aici ....
eduard_stratan pe 14 aprilie 2016 21:03
Din pacate, daca "ai tupeul" sa-ti exprimi o parere, obligatoriu trebuie sa-ti sara drojdia societatii in cap!
XShadowX pe 10 Martie 2015 12:46
Juno Temple joaca foarte bine in acest film usor , o comedie drama usoara , de duminica ... va recomand macar o data in viata sa vedeti acest film de dragul lui Juno Temple macar caci e foarte frumoasa si talentata...
tonymaestrul pe 30 Decembrie 2013 16:35
Filmul este trecut la drama dar este o drama atipica deoarece gasim si momente amuzante ... O poveste despre un baiat mai plinut cu tente homosexuale si o fata care era " femeia usoara " a scolii ... Pana la urma toti au avut de invata din excursia lor lunga. Merita vazut.
DragonMaster pe 17 Februarie 2013 13:18
Tine minte Clarke,nimeni nu iubeste o fata usoara
A fost un film placut cu putine clisee dar de la care fiecare avem de invatat cate ceva chiar daca are si unele momente mai lente si plictisitoare ,mie unul mi-a placut acest film care se adreseaza tinerilor .Distributia este una buna formata din actori binecunoscuti printre care se numara:William H. Macy,Milla Jovovich,Juno Temple,Nicholas D'Agosto.Eu ofer nota 6 acestui film.
xerses pe 12 Martie 2012 00:51
M-a luat prin surprindere in mod placut acest film.Un scenariu bun si actori grozavi au dat farmec unor povesti de viata.
Arleqin pe 07 August 2011 00:00
Bun ptr fete
Din el, fetele din RO au ce invata...succes! :)
O drama despre existentialismul feminin in rapaort cu viata sociala manipulata de barbati, mai ales de cei cu bani...

nicolas84 pe 18 ianuarie 2012 21:28
Esti sigur ca ai vazut filmul care trebuie sau doar mananci rahat aiurea. P.S: Habar nu aveai cum este filmul la data la care ai postat,daca l-ai fi vizionat deja nu te mai faceai prost de unul singur.