Păreri Challengers

(2024)

Challengers

dany6960 pe 26 Aprilie 2024 20:15
Daca nu aveti de gand sa mergeti sa vedeti Nasty si nici Halep nu joaca pe nicaieri atunci puteti merge sa vedeti Challengers. In film este vorba de un meci de tenis (finala) intre 2 prieteni buni in care o minge interpretata foarte sexy de Zendaya sare din racheta in racheta ca nebuna. Singurul punct forte al filmului il reprezinta posterul. Dintre bilele negre mentionez scena sarutului gay, scena in romana cu tenismenul Victor Grosu, muzica ciudata (Pecado - Caetano Veloso si nu numai), cat si lipsa de chimie dintre protagonisti. Pe toata durata filmului m-am intrebat un singur lucru: E meci de 3 seturi sau de 5?
FunnyX pe 27 Aprilie 2024 02:19
Merita!
Un film bun, mie mi-a placut!
Decorul este lumea tenisului, insa subiectul principal este reprezentat de triunghiul amoros dintre cei 3 protagonisti.
Ea: egoista, manipulatoare, incapabila sa iubeasca; el (Art) complacandu-se intr-o casnicie de compromis; celalalt el (Patrick) un copil mare incapabil de maturizare.
Suntem plimbati din prezent in trecut, apoi iar in prezent cu o escala in Atlanta 2011.
Mi-a placut finalul, a fost pe gustul meu.
Foarte bun interpretarea celor 3, cu un plus pentru ea (eu sunt barbat, poate sunt subiectiv?)
Un film de nota 8/10, pe care il recomand!

R_Afc pe 25 Aprilie 2024 09:50
Dragoste cu duble greșeli
Filmul urmărește trei personaje de-a lungul vieții lor de adolescenți și tineri adulți. Tashi, Patrick și Art. Toți au făcut din tenis o parte centrală a vieții lor, dar pentru Tashi, este o adevarată obsesie. Ea este un adolescent minune devenită antrenor, căsătorită cu Art. Cuplul este absorbit în trecutul lor amoros atunci cînd finala unui turneu îl pune pe Art împotriva lui Patrick, fostul iubit a lui Tashi, care se întîmplă să fie și fostul cel mai bun prieten a lui Art. Istoria genului acestor producții ne spune că scopul triunghiurilor amoroase trebuie alcătuit din personaje care să fie cel puțin interesante, oarecum fermecătoare și poate puțin amuzante. Nu veți întîlni nimic din toate acestea aici.

Zendaya este o vedetă care încă navighează la suprafața lucrurilor. O vedetă care joacă și-n filme. Pur și simplu nu… citeşte