Păreri Brad's Status

(2017)

Statutul lui Brad

Cretzulynne pe 08 Noiembrie 2017 22:07
Nu m-as fi asteptat ca in 2017 sa vad doi actori de comedie in filme foarte bune: Stiller in acesta si Sandler in The Meyerowitz Stories.
andystarx pe 22 Ianuarie 2018 22:18
Un film intre 7 si 8,cu multe dialoguri dar care a avut un mesaj important ! Mie unul ,mi s-a parut peste asteptari,un Stiller care arata ca poate sa joace si alte roluri,in afara de cele comice,merita o vizonare !
elianna pe 05 Mai 2018 19:38
Este un film despre trairile personajului central: un tata care face o calatorie cu fiul sau la colegiile alese pentru admitere. Nu mi se pare ca atinge un nivel care sa te faca sa ramii cu ceva dupa vizionare: nici trairile lui nu sunt prea autentice, mai mult descrise; relatia tata-fiu prea diluata; personajele din jur nu au substanta, doar pretexte pentru a-si analiza si elibera nelinistea existentiala.
xerses pe 06 Noiembrie 2017 21:52
Cam insipid ca scenariu si nici interpretarea nu m-a convins foarte mult.
jokeru28 pe 19 Ianuarie 2021 20:56
Un film din care, eu unul, inteleg ca,chiar daca tindem sa fim mai sus,acolo unde prietenii nostri sunt, trebuie sa fim multumiti cu ce avem.Noi nu cunoastem toate detaliile vietilor celor cu care concuram. De asemenea,ca concurenta nu face totdeauna bine.Daca apar frustrari si nopti nedormite,atunci ne va fi mai rau decat inainte.Si nu doar ca nu vom castiga mai mult,dar putem pierde si ce avem. Sanatatea e e amai importanta,nu averile.
lavara_laiarna pe 22 Ianuarie 2018 12:29
Incontrolabilă, invidia erupe firesc...și la case mai mari.
Dragos.87 pe 13 Noiembrie 2017 17:57
Nu este un film rau ci mai degraba o combinatie intre drama si comedie si cu un mesaj care mi-a placut.Eforturile unui tata de a-si ajuta fiul sa propulseze in viata desi se loveste de multe piedici.Nu este un film care sa iti ramana in minte dar cu siguranta merita vazut.