Păreri An American Haunting

(2005)

An American Haunting

armenache pe 08 Mai 2010 11:54
Are multe calitati filmul asta! Este destul de reusit!
martian corina pe 23 Noiembrie 2006 15:38
Mda intradevar impresionant...interesant,putin cam plictisitor dar cu gust!!":)
belutzaa pe 24 Iulie 2010 12:35
mi-a placut destul de mult..povestea, cat si desfasurarea evenimentelor..foarte bun.
Alexandru Ioan pe 23 Martie 2007 15:04
cel mai tare film horror merita vazut!!!
xerses pe 09 Aprilie 2014 15:42
Am sperat la mai mult supranatural in aceasta poveste; dar finalul a fost neasteptat...
wwwwzzzyyx pe 11 Septembrie 2012 21:36
excelent film
este foarte tare.in suspans nu te prea tine,si nici actiune nu pot zice ca are.dar este interesant,misterios si destul de horror
dede23 pe 03 August 2012 22:07
de trecere
povestea reala e cea legata de trauma fetitei, filmul e bunicel, am vazut si altele mai bune dar inainte de a comenta negativ, deschideti un pic cartile, motivul pentru care s-a lucrat cu Romania nu e doar costul filmarilor ci si laitmotivul "zburatorului des intalnit in mitologia romaneasca dar si in legendele americane din anii 1600-1800. una peste alta, nu e horror dar te tine in suspans. incercati sa delimitati povestea contemporana de cea din anii 1800, regizorul le-a unit doar pentru a condimenta povestea bell.
Jadis pe 06 Iulie 2012 15:02
Seamana cu clasicele filme vechi cu fantome, nimic iesit din comun. Dar filmul a fost bun, nu am regretat ca l-am vazut si il recomand cu placere.
paser pe 16 Iunie 2009 22:15
INTL RL
Si care este intamplarea reala? Cea din care s-a inspirat acest film, sau regizorul a citit un pamflet dintr-un ziar si gata caz real.
cosmin_kedii pe 01 Mai 2013 11:55
Personal, am fost incantat de la început până la sfârșit. Acesta este un film de groază foarte bun. Rachel Hurd-Wood este cu adevărat impresionanta. Scenariul este bine pus împreună, iar atmosfera a fost chinuitoare
AndreBlack pe 03 Ianuarie 2013 18:00
Nu prea mi-a placut filmul asta , are doar niste momente bune atat !
vizionatorul pe 27 Martie 2007 20:51
intr-adevar Drama (am stat degeaba in fata tv-ului o ora jumate) HORROR (cel mai naspa film vazut,horror nu alta)MISTER (nici acum nu am inteles ce a vrut sa zica filumul)THRILLER (toti banuiesc ceva da nu stie nimeni exact,ce anume)
In concluzie :cel mai prost film posibil.....trebuia sa imi fi dat seama ca e in romania filmat......

Vorador pe 24 iunie 2011 00:45
Nu inteleg de ce trebuie sa gignesti pe cineva care si-a spus punctul de vedere asupra filmului,el macar si-a dat cu parerea despre film,fata de tine. Nu toti trebuie sa avem aceleasi pareri despre filme,iar filmul asta intr-adevar este prost.
G2015131 pe 29 august 2012 23:23
Cel putin in prima parte a comentariului sau, sunt de acord cu Vorador, ofensele directe nu fac altceva decat sa constate lipsa noastra de fair-play, acest sait este pt a ne lasa parerea, fiecare avem acest drept, jignirea este nelalocul ei.
Vorador pe 24 Iunie 2011 00:37
This movie made no sense!
Legenda despre Bell Witch este reala,am vazut-o intr-un documentar,dar filmul este jalnic.Primele 40 de minute sunt suportabile,dar apoi devine de-a dreptul penibil,filmul se transforma intr-o ingramadeala de scene haotice fara sens din care numai intelegi nimic,,cred ca nici regizorul numai stia ce facea.La final dupa intreaga ameteala care mi-a produs-o filmul, am inteles ca este vorbba de un abuz asupra fetitei(nu voi spune mai multe sa nu fiu acuzat de spam).
Pentru cei care nu l-au vazut, sper sa tineti cont de parerea mea si sa nu va luati dupa alte comentarii care spun ca filmul este bun,primele minute sunt suportabile,dupa aceea filmul numai are nici un sens.

Patricia pe 26 August 2006 16:55
seen it ..sincer,e unul din cele mai plictisitoare filme horror.desi filmul este bazat pe o intamplare reala nu prea are cu ce impresiona fiind foarte monoton
ionascu denisa pe 23 Noiembrie 2006 15:41
naspa detot