Păreri A Few Best Men

(2011)

Nunta de coșmar

laurentzyiu pe 26 Mai 2012 19:32
Obligatoriu de văzut
O comedie extraordinara, in stilul "Hangover", insa as zice eu, mult mai buna. Neaparat trebuie vazuta!!!
Yasmina001 pe 05 Iunie 2012 21:49
nunta cu peripetii in stil englezesc
Desi seamana cu Hangover si eu sunt amatoare a umorului englezesc, nu se ridica la inaltimea filmului mentionat. Dar ca si idee, o comedie destul de buna.
anda_nicole_16 pe 08 Iunie 2012 21:02
A fost o comedie destul de buna, usoara, care m-a binedispus. Daca iti plac glumele gen Hangover, mai caraghioase, asta e un film potrivit..
mariuszmeu pe 07 Iunie 2012 01:30
deja vu
este un colaj atat de slabut din comediile scoase in ultima veme , incat nu merita .. . nu ati pierdut nimic . 6 , maxim
Aliosha10 pe 29 Mai 2012 23:23
Eu zic ca este o capodopera si recomand cu caldura...din punctul meu de vedere The hangover este in spate fata de acest film

am ras cu lacrimi.

mtraianc pe 4 iunie 2012 12:05
DEX ///CAPODÓPERĂ s. f. operă desăvârșită, culme a creației; (p. ext.) lucrare perfectă în orice domeniu. (< it. capodopera) NOROC CA ESTE DOAR PUNCTUL TAU DE VEDERE
zzzzzzz pe 29 aprilie 2013 00:17
sughi bughi :))
ciunga_n_par pe 29 Mai 2012 19:30
DA
frumoasa comedie,adevarul este ca nu am mai ras asa la o comedie de la Hangover.Vizionatil ca nu o sa va para rau!!!
alecssu pe 04 Iunie 2012 16:24
a aparut filmul
foarte tare filmul, caterinca maxima, un altfel de "the hangover"
sas33 pe 31 Mai 2012 21:19
Comedie buna
Filmul e amuzant sunt o serie mare de incurcaturi. M-au cam enervat personajele atat de idioate. in rest e ok
Burlan pe 28 Mai 2012 23:07
6.............................................................................................................................................
kakapiciu pe 15 Ianuarie 2015 21:28
Am ras bine, trebuie sa recunosc, dar cred ca este putin cam exagerat.
miha.dariciuc pe 27 Iulie 2012 10:32
Pt. moderatori
Filmul a fost lansat deja, anul fiind 2011 si nici decum 2012, dupa cum putem vedeampe imdb:

xerses pe 01 Iunie 2012 14:14
Mi-a placut.Comedie autentica, cu multe situatii caraghioase.
mtraianc pe 04 Iunie 2012 01:17
SLAB
nimic original , un film foarte slab , ....................................................
retina pe 05 Mai 2020 01:10
O comedie simpla, dar reusita. Are cateva faze la care se rade mult. Recomand.
Dragos.87 pe 03 Martie 2017 23:45
O comedie simpatica, un umor foarte bun si un scenariu simplu chiar daca e cliseic in unele faze.O comedie care te relaxeaza si iti ofera doza de haz care trebuie incat nici un minut nu vrei sa pierzi.Am ras mult si m-a relaxat,ba chiar ma binedispus lejer.In sfarsit am vazut o comedie spumoasa cu faze de tot hazul care te face sa uiti de tot pentru ca te introduce foarte bine in poveste.Rebel Wilson a avut un rol cam sters dar daca era mai mult implicata in toata nebunia care s-a creat,ar fi fost cu adevarat o comedie exploziva,caci e o actrita foarte comica.O comedie frumoasa si simpla pe care o recomand cu placere oricand!
Calyx pe 10 Iunie 2015 23:01
O comedie acceptabilă,de văzut în grup,bună atunci când nu vrei să-ți obosești creierul cu ceva mai complex.

Glumele sunt de categorie ușoară,pe care să le poată înțelege toată lumea fără prea mari bătăi de cap.Ideea de nuntă cu probleme,dar care se termină până la urmă cu bine nu este prea originală,dar reușesc cât de cât să evite eșecul.
Una dintre marile probleme ale acestui film,după părerea mea,este faptul că o lungesc prea mult,dar fără nici un rost.

Actorii joacă surprinzător de bine,chiar dacă nu sunt foarte cunoscuți,remarcându-se în special Kris Marshall.Oricum,reușesc cu succes să mai ridice puțin filmul.

Per total,recunosc faptul că am râs copios la unele scene,iar filmul este acceptabil,nicidecum genial,cum se poate vedea în unele comentarii.

omucuvaloare pe 20 August 2014 22:57
cosmin_kedii pe 12 Noiembrie 2013 09:32
Pentru toti fanii si admiratorii filmelor " The Hangover " și " American Pie ", trebuie să-l urmăriţi
eko pe 06 Februarie 2013 07:47
O combinatie intre The Hangover , American Pie si The Wedding Crasher . Are decat cateva faze amuzante dar in total filmul mult prea tras de par , niste situati mult prea exagerate. Decat Xavier a jucat bine restul nu prea , daca se mai lucra la scenariu iesea un film decent . cu indulgenta nota 5
BlackWorld pe 30 Septembrie 2012 19:36
plictisitor
ori nu sunt fanul umorului englezesc..ori filmul asta e prea plictisitor.. decat finalul e dragut.. in rest.. nimic
kabirash25 pe 28 Ianuarie 2013 21:59
Comedie frumoasa
bun bun bun... de vazut in 2 sau chiar in mai multi :)
Insomnia pe 09 Ianuarie 2013 13:17
Este amuzant cum unii intra in incurcaturi aiurea,iar la urma se dovedeste ca prietenia este cel mai important lucru. Este o comedie care nu exagereaza cu personaje idioate care sunt incapabile mintal,dar ei salveaza ceva. Sunt doar niste tineri,fiecare are un scop,unul sa se drogheze,si sa faca misto de cel cu cartile de vizita,principalul sa se insoare,celalalt sa se omoare ca l-a parasit iubita.
wik2d pe 02 Noiembrie 2012 23:50
Filmu asta e prea tare!O combinatie dintre Hangover si The Wedding Crashers o nebunie.Recomand!
miruna13 pe 30 Iunie 2012 22:56
super
cel mai tare film!umorul englez e de prima clasa.filmul a aparut deja si il recomand tuturor celor care vor sa rada copios.
nikkolle pe 29 Mai 2012 23:38
Foarte tare!!!!!!!=))))
O comedie buna ! Merita vazuta ! :))):P:P Faza cu berbecutzu ala =))))))