Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Mar 2010, 22:24   #1
nicoleta_ena
Novice
 
nicoleta_ena
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2
Help! Caut un film...evident

Va rog mult sa ma ajutati. Caut un film de dragoste si nu imi mai aduc aminte exact cum se numea.
Este vorba despre o tipa care era casatorita, avea si un bebe mic si afla ca este bolnava de cancer. In final ea moare si ramane sotul cu copilul.
Mi-a ramas intiparita o o scena in care ea ii spunea copilului ca ce stie el ca o sa creasca fara mama.
Ei placea foarte mult sa mearga in parcul de distractii. De altfel, asa se si termina filmul, cu sotul ei si copilul in parcul de distractii.
Numele filmului este dat de numele ei, al personajului principal. Este Jony, Jeny sau ceva de genul asta.
Ma poate ajuta cineva? Va amintiti de acest film?
Multumesc.
nicoleta_ena is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2010, 07:36   #2
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Cred ca e vorba de My Life Without Me, desi la faza cu titlul nu prea se potriveste...
http://www.imdb.com/title/tt0314412/
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2010, 12:06   #3
nicoleta_ena
Novice
 
nicoleta_ena
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2
Nu este filmul asta. In filmul despre care vorbesc, tipa este blonda... Alte sugestii?
nicoleta_ena is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2010, 01:08   #4
iseka
Novice
 
iseka
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 7
Talking va rog...putin ajutor

caut si eu un film, titlul mai exact
din cate imi amintesc descrierea lui e cam asa:
... e un film de genul celor apocaliptice precum The day after tomorrow iar la inceput este cu un politist care tocmai arestase (sau urma sa aresteze) pe cineva iar afara era o zi torida iar deodata pica din cer pe masina politiei un bulgare de zapada (sau grindina) si da aici incepe totul...parca prin film mai e prezent si un submarin, un om de stiinta putin tignit...
sper ca am dat suficiente detalii despre el...asa ca va rog, care aveti idee dati-mi un pm, ceva.
ms mult!
iseka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2010, 17:59   #5
laurina
Novice
 
laurina
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3
Originally Posted by iseka:
caut si eu un film, titlul mai exact
din cate imi amintesc descrierea lui e cam asa:
... e un film de genul celor apocaliptice precum The day after tomorrow iar la inceput este cu un politist care tocmai arestase (sau urma sa aresteze) pe cineva iar afara era o zi torida iar deodata pica din cer pe masina politiei un bulgare de zapada (sau grindina) si da aici incepe totul...parca prin film mai e prezent si un submarin, un om de stiinta putin tignit...
sper ca am dat suficiente detalii despre el...asa ca va rog, care aveti idee dati-mi un pm, ceva.
ms mult!

S-ar putea sa fie On the beach

http://www.imdb.com/title/tt0219224/
laurina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 01:36   #6
iseka
Novice
 
iseka
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 7
ms pt raspuns insa nu este acesta filmul...
ca sa aduc unele detalii in plus mai adaug:
...e cu inghet (aproape) total, ramanand doar zona din jurul ecuatorului locuibila unde se retrag majoritatea administratiilor (ironic, o rup americanii la fuga peste garnita cu Mexic iar Casa Alba le promite mexicanilor ca le va sterge datoriile daca ii vor lasa sa treaca).
... mai e o faza cand personajele principale (politistul si iubita lui) ajunga la fosta sotie a politistului (cu care are un copil) si raman cam o noapte (temperatura scazand drastic) incercand sa ii convinga sa meaga cu ei...casa e una mare, a unui arhitect (actualul sot al tipei) si este prezenta o scena in care acesta face baie in piscina de afara din care ies aburi (spunand ca e prost proiectata iar apa este mereu prea calda)...

e stresant ca im aduc aminte atatea scene din film dar nu si titlul ((...si la-m cautat pe net la nebunie...totusi nimic

Last edited by iseka : 13 Mar 2010 at 21:04.
iseka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Apr 2010, 16:54   #7
Ammelie
Junior
 
Ammelie
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 40
Originally Posted by iseka:
ms pt raspuns insa nu este acesta filmul...
ca sa aduc unele detalii in plus mai adaug:
...e cu inghet (aproape) total, ramanand doar zona din jurul ecuatorului locuibila unde se retrag majoritatea administratiilor (ironic, o rup americanii la fuga peste garnita cu Mexic iar Casa Alba le promite mexicanilor ca le va sterge datoriile daca ii vor lasa sa treaca).
... mai e o faza cand personajele principale (politistul si iubita lui) ajunga la fosta sotie a politistului (cu care are un copil) si raman cam o noapte (temperatura scazand drastic) incercand sa ii convinga sa meaga cu ei...casa e una mare, a unui arhitect (actualul sot al tipei) si este prezenta o scena in care acesta face baie in piscina de afara din care ies aburi (spunand ca e prost proiectata iar apa este mereu prea calda)...

e stresant ca im aduc aminte atatea scene din film dar nu si titlul ((...si la-m cautat pe net la nebunie...totusi nimic

Suna foaaaaarte cunoscut. Imi aduc si aminte unde l-am vazut, la Pro Tv intr-o dupa-amiaza. Dar nu imi aimtesc numele. E de prin anii 90, am impresia.
Ammelie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2010, 16:36   #8
iseka
Novice
 
iseka
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 7
yup....nu e "tanar" filmul...daca nu gresesc e pana in 2000 facut
iseka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2010, 03:19   #9
gascone
Novice
 
gascone
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5
salut

a fost acum ceva timp un film cu pirati pe antena 1 din cate imi amintesc :ereau 2 frati unul dintre ei iubea o femeie pe care crede ca o va iucide astfel sia drumul pirateriei iar celalt drumul justitiei in final va avea loc o batalie ca sa pot spune, numele lor erea ceva de genu malasorte ipolito ,poate va amintitzi si ma ajutatzi si pe mine .filmu a fost difuzat in mai multe parti
gascone is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2010, 03:50   #10
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Asta trebuie sa fie http://www.imdb.com/title/tt0167554/
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2010, 18:46   #11
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Ca sa nu deschid topic nou... A vazut cineva filmul Un lac (2008)? L-as putea gasi pe undeva, oficial sau ne...?
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:21.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells