Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Oct 2009, 15:42   #1241
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Originally Posted by Judex:
E chestie de bun simt sa pui fotografiile in resize for forums and message boards. Este un grup de discutii despre cinematografie, iar necunoasterea si/sau nerespectarea unitatii primare - fotograma - este un act marlanesc.
LOL!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2009, 15:43   #1242
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
LOL ce?
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2009, 22:37   #1243
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
...ita.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2009, 22:44   #1244
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Nu sunt bre pedo!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2009, 22:55   #1245
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu sunt bre, bre!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 10:07   #1246
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Nu am nici cea mai mica intentie de a jigni pe cineva, dar Dragomara pe unde o vezi pe acolo face off topic, pai noi toti ne sfortzam din plin sa stam on topic, chestie de bun simt, eu nu am vazut sa se ia vreo masura? Are vreo pila ? :-s
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 10:16   #1247
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu, n-are nici o pilä. Asta e un närav al ei, cam greu de corijat. Cândva, s-a ajuns chiar la conflicte si bannäri - dar în ultima vreme am gäsit un modus vivendi, din fericire: pentru cä e fatä bunä, si pe lângä cusururi are si ea calitätile ei (ca orice om, de altfel), noi suntem mai îngäduitori, asa cä, dupä ce o atentionäm, îi mutäm mesajele off-topic în topicurile potrivite (sau, dacä sunt 100% off-topic, la "Offtopic Asylum"). La rândul ei, si ea a devenit mult mai atentä în ultimele luni. Mai bine asa, decât sä degeneräm iar în scandaluri si bannäri; nu sunt deloc pläcute.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 10:24   #1248
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Smile

Pitbull ai dreptate, imi cer scuze fata de Dragomara ca am acuzat-o ca un zebzec si eu poate fac cateodata offtopic fara sa-mi dau seama, intradevar e o fata buna se vede din posturi si din felul ei de a gandi. In + e si ceva mai mare ca mine.
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 10:50   #1249
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
@ gloria & stefan: as dori sa stergeti mizeriile debitate de indi-vida numita 'illotempore' in legatura cu persoana mea - afirmatii paralele cu realitatea gen 'leo homo' etc (pe topicul 'in suturi!')
in caz contrar, ma vad nevoit sa actionez in instanta (k si in cazul columbeanu mihnea) atit pe respectiva ([cenzurat de moderator] pe numele ei din buletin), cit si site-ul care gazduieste asemenea calomnii
va multumesc

Last edited by Pitbull : 11 Oct 2009 at 13:47.
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 11:00   #1250
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Wow, copäcelu' falnic m-a dat în judecatä!
Incepe sä devinä interesantä viata!

Illo, sper sä te dea si pe tine, mergem împreunä la proces si-l facem de panaramä, ok? Sau, dacä-s procese diferite, tu vii la al meu, si eu la al täu!

Apropo, "homo" nu e o insultä, e o stare normalä, asa cä poate sä rämânä. Dacä pe mine m-ar face cineva "homo" as zice doar "nu e adevärat", nu m-as ataca. E la fel ca si cum mi-ar spune cä sunt romano-catolic, sau sloven, sau evreu, sau mongoloid, sau inginer, sau bolnav de diabet, sau cä am 37 de ani ori 53 de ani - lucruri complet false, dar deloc ofensive. Se vede cä boschetul falnic încä nu stie c-am trecut în secolul XXI, am intrat si-n U.E., iar atributele minoritätilor sexuale nu mai au nimic peiorativ.

...A, si apropo, bancul cu despärtirea aia în silabe s-a-mputit de mult, de vechi ce e. Acum patru ani, Nume era "indi-vidu"; mai recent, si eu devenisem "indi-vidu"; acum Illo e "indi-vida". Mai schimbä si tu, puiete falnic, catä de fii mai original oleacä, sä nu creadä lumea cä mai mult nu te duce mintea.

* * *

Gloria, Stefan, ia bannati-l putin (dar mult) pe userul Alex Leo Serban. A divulgat în mesajul de mai sus numele real al colegei sale de forum Illotempore2002.

Last edited by Pitbull : 11 Oct 2009 at 13:42.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 12:18   #1251
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by Alex Leo Serban:
@ gloria & stefan: as dori sa stergeti mizeriile debitate de indi-vida numita 'illotempore' in legatura cu persoana mea - afirmatii paralele cu realitatea gen 'leo homo' etc (pe topicul 'in suturi!')
in caz contrar, ma vad nevoit sa actionez in instanta (k si in cazul columbeanu mihnea) atit pe respectiva ([cenzurat de moderator] pe numele ei din buletin), cit si site-ul care gazduieste asemenea calomnii
va multumesc

Originally Posted by Gospin:
Nu am nici cea mai mica intentie de a jigni pe cineva, dar Dragomara pe unde o vezi pe acolo face off topic, pai noi toti ne sfortzam din plin sa stam on topic, chestie de bun simt, eu nu am vazut sa se ia vreo masura? Are vreo pila ? :-s

Originally Posted by Pitbull:
Wow, copäcelu' falnic m-a dat în judecatä!
Incepe sä devinä interesantä viata!

Illo, sper sä te dea si pe tine, mergem împreunä la proces si-l facem de panaramä, ok? Sau, dacä-s procese diferite, tu vii la al meu, si eu la al täu!

Apropo, "homo" nu e o insultä, e o stare normalä, asa cä poate sä rämânä. Dacä pe mine m-ar face cineva "homo" as zice doar "nu e adevärat", nu m-as ataca. E la fel ca si cum mi-ar spune cä sunt romano-catolic, sau sloven, sau evreu, sau mongoloid, sau inginer, sau bolnav de diabet, sau cä am 37 de ani ori 53 de ani - lucruri complet false, dar deloc ofensive. Se vede cä boschetul falnic încä nu stie c-am trecut în secolul XXI, am intrat si-n U.E., iar atributele minoritätilor sexuale nu mai au nimic peiorativ.

...A, si apropo, bancul cu despärtirea aia în silabe s-a-mputit de mult, de vechi ce e. Acum patru ani, Nume era "indi-vidu"; mai recent, si eu devenisem "indi-vidu"; acum Illo e "indi-vida". Mai schimbä si tu, puiete falnic, catä de fii mai original oleacä, sä nu creadä lumea cä mai mult nu te duce mintea.

De ce nu sunt promovate valorile, aici?!
No, e păcat ca astfel de oameni de caracter şi cultură să se piardă în postări de 2 lei.

Last edited by Pitbull : 11 Oct 2009 at 13:47.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 14:45   #1252
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by Pitbull:
Gloria, Stefan, ia bannati-l putin (dar mult) pe userul Alex Leo Serban.

da, gloria, stefan, ia faceti cum vi s-a ordonat!
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:09   #1253
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

@Pitbull - nimic mai adevărat, dragule, da'totuşi cum rămâne cu Gloria şi cu numele real a lui jactati,


Dragomara, jactati si-a facut public nickname-ul de pe forumul cinemagia cu ocazia acelei scrisori pe care a adresat-o, printre altii, cel putin altor patru persoane de pe forumul cinemagia...

Last edited by Gloria : 11 Oct 2009 at 15:14.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:10   #1254
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Halebardul, zilele trecute ai instigat la bataie pe colegul de forum judex la topicul "in suturi". Te voi bana pentru asta.

Leo, am sters mesajul lui Illotempore de la "In suturi" , dar amenintarile la adresa forumului cinemagia sunt gratuite; fiecare forumist este responsabil pentru opiniile si mesajele lui; sa dau copy paste din disclaimer ca site-ul nu e responsabil pentru postarile utilizatorilor?
Leo, primesti un avertisment pentru ca ai facut public numele colegei de forum Illotempore.

Ca sa fie foarte clar ca nu incurajam insultele, o sa inchid definitiv topicul "In suturi" si de acum orice postare injurioasa va fi stearsa, indiferent de topicul in care va fi postata.

Topicul "reprosuri pentru moderatori" va ramane deschis, cu precizarea ca va fi moderat doar de mine si StefanDo; de comun acord cu Pitbull, am hotarat ca el sa nu mai modereze acest topic, intrucat vrem ca acest loc sa reprezinte numai pozitia oficiala a Cinemagia.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:14   #1255
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Dragomara:
@Pitbull - nimic mai adevărat, dragule, da'totuşi cum rămâne (...) cu tine şi cu numele real a lui Mistah J
Mi-am luat o bannare pentru aia - chestie care m-a bucurat mult: a dovedit cä am aceleasi datorii si drepturi ca toti userii, nu-mi doresc privilegii si favoruri.
Din acelasi motiv, am convenit cu Gloria sä renunt la moderatoria "Condicii" - o sectiune eminamente administrativä, care depäsea atributiile mele de colaborator. Oricum, am destul de lucru cu celelalte.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:16   #1256
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by Gloria:
Halebardul, zilele trecute ai instigat la bataie pe colegul de forum judex la topicul "in suturi". Te voi bana pentru asta.

de unde ai tras concluzia asta (total gresita). Poti cita acel post? Vezi ca au fost si trunchiate acele discutii, mutate, etc, ia originalul.
iar la "in suturi" regula e ca te poti "bate" fara restrictii, nu?
dar oricum, nu e adevarat ce spui - inca o judecata gresita.
cum ramane cu illo si judex care au injurat, cum ramane cu mesajul lui jactati si identitatea lui dezvaluita?
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:17   #1257
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

@ Pitbull - oh, da, o banare de juma de zi, cunoaştem.

And justice for nobody... parafrazându-i, pe invers, pe cei de la Metallica, sau cine-mparte, parte-şi face!

Ruşinică! Voi ar tb să fiţi un exemplu, şi nu sunteţi decât unul... negativ, din păcate.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:17   #1258
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
[quote=Dragomara]@Pitbull - nimic mai adevărat, dragule, da'totuşi cum rămâne cu Gloria şi cu numele real a lui jactati,


Dragomara, jactati si-a facut public nickname-ul de pe cinemagia cu ocazia acelei scrisori pe care a adresat-o, printre altii, si altor patru forumisti cinemagia, nemaipunand in calcul ca si ceilalti destinatari ai scrisorii lui intra pe forumul acesta.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:19   #1259
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Dragomara:
@ Pitbull - oh, da, o banare de juma de zi, cunoaştem.
Drago dragä, cum se numeste planeta pe care träiesti tu - aia cu ziua de 48 de ore?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:20   #1260
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Talking

[quote=Gloria]
Originally Posted by Dragomara:
@Pitbull - nimic mai adevărat, dragule, da'totuşi cum rămâne cu Gloria şi cu numele real a lui jactati,


Dragomara, jactati si-a facut public nickname-ul de pe cinemagia cu ocazia acelei scrisori pe care a adresat-o, printre altii, si altor patru forumisti cinemagia, nemaipunand in calcul ca si ceilalti destinatari ai scrisorii lui intra pe forumul acesta.

Draga mea, când ai timp te rog frumos să citeşti regulamentul. Între noi fie spus niciodată nu e prea târziu să-ţi recunoşti şi să ÎNCERCI SĂ FACI TOTUL pentru a-ţi corecta o greşeală.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:16.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells