Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Jan 2011, 20:40   #41
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by miercuri:
Pit merita un premiu ca a reusit sa vada abominatia asta cap coada, in one sitting, and lived to tell the tale.
e jobul lui,scumpo.daca ar lua cate un premiu pentru fiecare film vazut,n-ar mai avea vitrine goale in casa (sper ca te-ai referit la cupe si diplome, nu la bani).
ce,la tine fiecare zi de serviciu e roz?

Last edited by rvn : 30 Jan 2011 at 22:36.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2011, 19:28   #42
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Inna, daca nu ma insel, ai deja 12 ani. Esti tanara, mai ai multe de invatat. Probabil ca nu ai avut inca atatea experiente de viata din care sa inveti, asa ca, din postura mea de moderator si de persoana care are ceva mai multi ani la activ decat tine, consider ca e timpul unei prime lectii si iti recomand sa-mi citesti mesajul in intregime, ca sa stii de ce ti-am sters unele postari.

Aici nu te gasesti pe un forum Twilight sau pe un forum Miley Cyrus, ci pe un forum dedicat cinematografiei, televiziunii, fotografiei etc in general. Este normal sa dai peste pareri diferite de ale tale, la urma-urmei, toti suntem diferiti in felul nostru, cu gusturi si pasiuni care de care mai diverse. Cum nu te afli pe un forum dedicat fanilor, evident ca nu vei da aici peste prea multi sustinatori ai preferatilor tai, fiindca mai toti am depasit deja acea varsta la care ti se pare cool sa admiri pe cineva sau sa iti placa ceva, doar pentru ca este la moda. Crede-ma ca in vreo 3-4 ani nici nu o sa iti mai amintesti de Twilight Saga - e ceva trecator.
Stiu si cum este sa fii fan, eu si acum am trei persoane pe care le respect si le admir si multe altele care ma atrag, la un nivel mai redus insa, chit ca alegerile mele sunt cam neconventionale. Intamplator, eu m-am aflat mereu impotriva curentului, pentru ca in timp ce altii erau morti dupa stiu-eu-ce cantaret la moda, mie mi se rupea de el, mergand inainte tot cu baietii mei . E bine sa fii fan, in limita normalului, atata timp cat ai ce invata de la persoana pe care o admiri. Este ok si sa-ti aperi idolii, atata timp cat o faci mereu intr-un mod civilizat.

Dupa cum vezi, aici nimeni nu te-a atacat, ci noi toti ne-am legat de filmul in sine, care intamplator sau mai bine zis, asa cum era de asteptat, este la ani-lumina distanta de a fi considerat o capodopera. Sau mai pe scurt, sa zicem ca este un film care ne cam displace. Daca te intereseaza de ce, nu ai decat sa citesti paginile topicului. Asa ca obisnuieste-te cu ideea ca vei mai da peste opinii diferite de ale tale. E logic, e normal, e evident. Nu voi tolera insa sa te legi de fiecare utilizator cand parerea lui nu coincide cu a ta. Asta e deja atac la persoana si doar pentru ca esti mai tanara ca noi, nu vei avea parte de un tratament special. Asa ca ori te comporti civilizat, ori nu mai ai ce cauta pe aici.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 05 Feb 2011 at 20:42.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells