Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Bursa

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Feb 2012, 15:03   #1
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Caut voluntari pentru ascultat emisiuni radio

Buna.

Caut voluntari pentru un proiect de imbunatatire a ofertei de emisiuni radio a unui radio religios (crestin). Avem o selectie de 20 de fragmente (cate 30 de minute pe fragment) din diverse emisiuni ale radioului pe care sa le ascultati in urmatoarea luna si sa ne dati feed-back despre urmatoarele :

-ce ati mai aduaga la emisiuni, ce nu v-a placut, ce v-a placut, ce credeti ca s-ar putea face diferit pentru a atrage audienta
-daca ati renuntat sa mai ascultati unul din fragmentele de emisiuni, trebuie sa va notati la ce minut ati renuntat si de ce ati decis sa nu-l mai ascultati.

Cei care vor sa ajute, dati-mi un semn si va trimit link-ul (pana pe 15 februarie).

Daca stiti persoane care au timp sa ma ajute cu asa ceva, imi puteti trimite un PM despre cum le pot contacta.

Multumesc.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Feb 2012, 15:56   #2
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
daca e la misto e foarte buna faza...

dar daca e serios, o luam de la capat?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Feb 2012, 18:39   #3
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
e in serios. de la ce capat sa o luam?
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2012, 21:21   #4
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
vezi topicurile cu ceai de pizza hut si cel, cu, cauciucuri de matiz
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 06:55   #5
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Gigi Becali likes this.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 10:33   #6
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Eu nu mai inteleg nimic.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 10:40   #7
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
radio crestin? mai bine ai merge pe langa patriarhie si ai lua babutze de alea de pe acolo, de la un pelerinaj si vb cu ei....

sau cum zice redmen.... e si aia o solutie
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 19:09   #8
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
cautati dj la un post de radio crestin? da ma lasati sa pun black metal din ala 100% satanist vin
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 19:13   #9
Flavio
Senior
 
Flavio
 
Join Date: May 2010
Posts: 104
Originally Posted by aniela07:
Buna.

Caut voluntari pentru un proiect de imbunatatire a ofertei de emisiuni radio a unui radio religios (crestin). Avem o selectie de 20 de fragmente (cate 30 de minute pe fragment) din diverse emisiuni ale radioului pe care sa le ascultati in urmatoarea luna si sa ne dati feed-back despre urmatoarele :

-ce ati mai aduaga la emisiuni, ce nu v-a placut, ce v-a placut, ce credeti ca s-ar putea face diferit pentru a atrage audienta
-daca ati renuntat sa mai ascultati unul din fragmentele de emisiuni, trebuie sa va notati la ce minut ati renuntat si de ce ati decis sa nu-l mai ascultati.

Cei care vor sa ajute, dati-mi un semn si va trimit link-ul (pana pe 15 februarie).

Daca stiti persoane care au timp sa ma ajute cu asa ceva, imi puteti trimite un PM despre cum le pot contacta.

Multumesc.

anuntul tau mergea pus pe gardu unei biserici, si sigur aveai clienti la ascultat povesti
Flavio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2012, 10:36   #10
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Probabil voi traiti cu impresia ca sunteti amuzanti. FAIL.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2012, 11:46   #11
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
cham, ne bagam la ce zice aniela? eu m-as baga dar numai daca zilnic primesc bere, ca altfel nu stiu daca pot sa ascult....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2012, 21:09   #12
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Cei care au mai facut lucruri de genul acesta stiu ca cele mai interesante feed-back-uri sunt obtinute chiar de la publicul care NU este tinta postului de radio. Este un fenomen care se numeste autoindeplinirea profetiilor. Acesta presupune ca refuzi sa iesi din zona ta de confort, ca nu cauti decat ideile care iti confirma ceea ce crezi tu etc. Eu ii respect foarte mult pe oamenii de la radioul respectiv pentru ca au fost suficient de deschisi pentru a intelege ca ar putea folosi pentru a-si imbunatati emisiunile sugestiile unui public catre care ei nu prea s-au adresat pana acum (tineri care nu le impartasesc credintele religioase). Dupa reactiile voastre, imi dau seama ca la urma urmei s-ar putea ca eu sa fi gresit cand i-am convins ca oamenii in general pot da input-uri constructive chiar daca nu se identifica neaparat cu subiectul in discutie.


Am specificat ca e un radio crestin pentru ca nu vreau sa se bage in chestia asta oameni care ar refuza emisiunile din cauza unei aversiuni personale fata de domeniul religios sau care au o credinta prea puternica in propria religie si ar considera o insulta sa fie expusi la emisiunile unui radio non-ortodox. Nu stiu exact daca emisiunile pe care le-au ales ei ca esantion au referiri directe la religie (recunosc, nu am avut rabdarea si nici timpul pentru a le asculta integral).

Eu nu am nici o religie, am propria mea credinta, dar, daca mi s-ar cere ajutorul, eu sunt dispusa (si am facut-o de multe ori) sa ajut orice organizatie non-profit, indiferent de religia careia apartine (budisti, islamisti, evrei, catolici etc.), atat timp cat nu promoveaza unele activitati pe care eu, personal, le condam : atentate teroriste (si nu ma refer numai la islamisti, ci si la fanaticii crestini, asta ca sa nu va simtit exclusi cumva), sinucideri in masa etc. Deasupra oricarei religii cred ca se afla respectul fata de eforturile oamenilor de a face lucrurile mai bine.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2012, 23:09   #13
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Hahah.Pe mine m`ai convins.Lasa`mi linkul ca sa pot asculta emisiunile.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2012, 10:14   #14
Flavio
Senior
 
Flavio
 
Join Date: May 2010
Posts: 104
aniela mai bine ai posta un link cu acel radio si vei vedea tu cine il asculta si ce parere are. sunt convins ca macar din curiozitate si tot asculta cineva 10-20 min .
Flavio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 09:29   #15
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
aniela, ai gasit voluntari?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 09:33   #16
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
am gasit voluntari. chiar si aici vad ca sunt vreo doi, ceea ce ma mai inveseleste. o sa va trimit link-ul, dar nu e link-ul la postul de radio (il pot cauta si pe ala daca sunteti asa curiosi), e link-ul la selectia de fragmente de emisiuni facuta de ei pentru feed-back. Daca renuntati sa le ascultati pe toate, nu e nici o problema, dar chiar si asa daca aveti vreo sugestie eu o trec frumos in lista pentru brainstorming.

Multumeeesc.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 09:37   #17
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
i understand.... bem o bere azi aniela? ca e vineri...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2012, 08:30   #18
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
scuze iiii. nu am vazut mesajul de vineri la timp. bere zici? esti sigur ca asculti emisiunile numai cu bere? sa nu vii dupa aia sa ceri whisky ca tu nu mai suporti....

eu zic ca incepe sa se faca frumos afara si gasim noi o ocazie de bere.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2012, 10:05   #19
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
sure sure...

cati voluntari gasisi pana acum?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Feb 2012, 12:46   #20
CalTurbat
Novice
 
CalTurbat
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 2
Originally Posted by aniela07:
am gasit voluntari. chiar si aici vad ca sunt vreo doi, ceea ce ma mai inveseleste. o sa va trimit link-ul, dar nu e link-ul la postul de radio (il pot cauta si pe ala daca sunteti asa curiosi), e link-ul la selectia de fragmente de emisiuni facuta de ei pentru feed-back. Daca renuntati sa le ascultati pe toate, nu e nici o problema, dar chiar si asa daca aveti vreo sugestie eu o trec frumos in lista pentru brainstorming.

Multumeeesc.


NU POT SA CRED CA CINEVA POATE ASCULTA... EU UNUL NU AS PUTEA ASCULTA... NIMIC BISERICESC, NU MA INCANTA , NU-MI FACE VIATA MAI USOARA... SI NICI NU MA APROPIE MAI MULT DE DUMNEZEU, CONSIDER CA ACEST LUCRU... E CEVA CE NU MERITA... MAI BINE PUNEAI INTREBAREA... "HAI SA AJUTAM OAMENII SARACI SAU SA DAM O MANA DE AJUTOR UNOR OAMENI SAU ORGANIZATII, CHIAR SI LA CRUCEA ROSIE" SI GARANTEZ CA AI FI GASIT MAI MULTI ADEPTI , BE SMART NEXT TIME
CalTurbat is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells