Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Nov 2010, 19:04   #61
electricfeel
Novice
 
electricfeel
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 8
ca sa intrebi tu acum! dar care e problema ta de fapt? mi-am facut pt ca am vrut, desi prefer mult mai mult imdb-ul. si mi-o traiesc linistita, nu ai tu grija. doar ca daca mi-am facut cont nu inseamna ca tre sa citesc neaparat tot ce scrie pe aici.
electricfeel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 19:11   #62
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
dar asta nu inseamna ca e si frumos sa postezi tot felul de prostioare gandite de mintea ta adolescentina, recunosti, da?

Last edited by rvn : 11 Nov 2010 at 19:13.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 19:15   #63
electricfeel
Novice
 
electricfeel
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 8
si mai exact ce prostioare am postat? ca nu am citit tot ce ati scris pt ca te enervezi cand citesti comentarii de cate o pagina in care arunci cu r***t in stanga si in dreapta? sau ce prostioare? eu am intrat aici ca sa il anunt pe pitbull ca eu sunt cine sunt ca sa nu mai atace alte persoane, that's all.
electricfeel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 19:23   #64
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
puteai folosi mp sau adresa lui de yahoo care-i postata pe toate gardurile....
ne scuteai si pe noi....
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 19:26   #65
electricfeel
Novice
 
electricfeel
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 8
si de ce sa folosesc adresa lui cand pot foarte bine sa o folosesc pe a mea? oricum, pitbull m-a pus la incercare, si-a dat seama ca sunt fiica lui, the end! acum eu nu inteleg de ce te bagi tu? asta era intre mine si el. tu cine esti? esti si tu vreo personalitate in cinematografie?
electricfeel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 19:28   #66
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
ei...asta o sa fie tema ta pentru acasa. sa vedem daca vei fi in stare s-o faci.
si...citeste inainte sa raspunzi!
adresa ta...pentru ce s-o folosesti? sa te anunti singura cine esti?

Last edited by rvn : 11 Nov 2010 at 19:30.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 19:33   #67
electricfeel
Novice
 
electricfeel
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 8
yeah sure..ca o sa si stau sa ma gandesc pt ca asta ma intereseaza pe mine sa vad cine e cine, si ce face ala, si in ce relatii e cu celalalt bla bla...
oh but wait! va avem pe voi pt asta!
electricfeel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 19:38   #68
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by electricfeel:
pt ca asta ma intereseaza pe mine sa vad cine e cine, si ce face ala, si in ce relatii e cu celalalt bla bla...
nu ca te intereseaza! "mori" sa afli, da' habar n-ai cum...
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 19:45   #69
electricfeel
Novice
 
electricfeel
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 8
daca te uiti un pic mai sus la ce ai scris o sa vezi ca ai scris adresa lui (prin "lui" ma gandesc ca te refereai la tatal meu) si acum imi zici adresa mea. pai da' de pe ce adresa crezi ca mi-am facut contul asta? nu de pe adresa mea de yahoo?

si afla ca nu mor..crede-ma ca ma doare undeva, dragul meu! ca nici pitbull cand am aflat cine e nu m-a dat pe spate. deci cu ce ma incalzeste pe mine identitatea ta?
electricfeel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 19:52   #70
electricfeel
Novice
 
electricfeel
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 8
si apropo ca sa ma calmez un pic apele. la comentariul despre Vanessa Redgrave. am incercat si eu in nenumarate randuri sa mai schimb cate ceva pe imdb, am mai adaugat, am mai scos, dar pe Vanessa nu am reusit pur si simplu...
electricfeel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 21:12   #71
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Gata.
Acest conflict nu mai are nici o motivatie si trebuie sä înceteze chiar acum.

Faza cu Vanessa a clarificat-o chiar Adrian, într-un mesaj recent.
Pe de altä parte, Electricfeel a räspuns corect la întrebarea din mesajul privat, dovedind cä e într-adevär cine a spus cä este.
Intrarea ei pe forum e legitimä - pentru a înlätura suspiciunea cä ea, ca persoanä realä, ar fi Lalaby.
(Desigur, nu a putut-o dovedi irefutabil - dar intuitia îmi spune cä nu minte; are un stil cu totul diferit de al lui Lalaby - mult mai echilibrat si agreabil.)
Electricfeel, îti prezint scuze pentru toate nepläcerile pe care ti le-au putut provoca mesajele de pe forum. Ai tot dreptul sä fii solidarä cu pärintii täi, în fata oricäror atitudini ofensatoare la adresa lor. In final, te asigur încä o datä cä severitatea cronicii mele nu are absolut nici un substrat de ordin personal si nu se doreste o defäimare.
Ne-ar face o realä pläcere sä devii o useritä regulatä a Cinemagiei.

Last edited by Pitbull : 11 Nov 2010 at 21:21.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 21:43   #72
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
uite dovada ca Pitbull nu e rau... da mno, trebuie sa isi dea si cei care nu il cunosc cu parerea, nu?
P.S. scuze de off...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 21:51   #73
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Interventia lui Electricfeel a fost de un real bun-simt - si, finalmente, vizibil conciliantä.
Cum altfel puteam sä reactionez?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 22:55   #74
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
pai asta e, ca toata lumea spune ca nu stii numai sa critici... si azi le-ai dat peste nas tuturor. ai demonstrat inca o data ca esti impartial si nu ai nimic personal cu nimeni. dar omaenii pur si simplu nu vor sa creada...

is niste Tomi necredinciosi...
sa speram acum ca Electricfeel va accepta scuzele tale si lucrurile vor reveni la normal...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 23:03   #75
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Electricfeel e OK - tocmai ce-am schimbat niste mp-uri.
Apropo de obiectivitate, uite un exemplu:
Nicolae Märgineanu e un om despre care am o pärere extraordinarä, l-am admirat enorm ca regisor, înainte de 1989, si întotdeauna am comunicat amiabil si cordial.
Dar de la un timp, a intrat în declin... pânä la catastrofa "Logodnicii din America"... Si, cu inima îndoitä, am fäcut praf acel film ratat... S-au supärat Tutu si altii de-ai lor... Dar ce era sä fac...?
Dupä care, m-am dus la "Schimb valutar" - plin de prejudecäti, spre rusinea mea. Credeam cä Nicu e terminat, si venisem pregätit pentru un nou dezastru... Numai cä, pas cu pas, filmul m-a convins, m-a cucerit - si l-am analizat ca atare.
Cred cä aceastä oscilatie e cât se poate de gräitoare.

Last edited by Pitbull : 11 Nov 2010 at 23:09.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 23:12   #76
Mumuuu
Novice
 
Mumuuu
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 14
ma bag si eu ca mi-e imposibil sa tac. faceti ce vreti pe acest forum, dar va rog, stergeti mi numele...am fost acuzata pe nedrept de anumite lucruri din cauza asta
Mumuuu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 23:17   #77
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
S-a lämurit treaba - nu esti vinovatä de nimic.
Nu-ti face griji, forma în care se face referire la tine nu permite identificarea.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2010, 00:50   #78
lalaby
Senior
 
lalaby
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 95
Bravo electricfeel! Te felicit pentru curaj si buna ta credinta.

Sper ca s-a lamurit treaba cu cine e copilul si astept niste scuze. Oricum ... voi merge inainte pentru ca cineva trebuie sa va traga de maneca. Sa dati nume, sa dati IP-uri, sa cereti identificari... nu e in regula. Si apropos! Am IP-ul publicat de tine. Dar cand am vazut ca l-ai sters am vrut sa am dovada ca l-ai scris cu o zi inainte. Stii... era nevoie de chestia asta

Vad ca saraca Mumuuu intervine si ea.

Pitbull, nu asa se tine un topic. Ma rog, nu am fost moderator niciodata si nici nu imi doresc. Dar bunul simt imi spune ca nu m-as fi comportat asa. Ce ai reusit sa faci? La varsta mea si prin cate am trecut ... mai rezist inca la asemenea lovituri, dar sa agiti niste copii mi se pare scandalos.Ai obligat un copil sa intervina.
lalaby is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2010, 08:57   #79
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Lalaby, înainte sä mai dai cu gura, explicä-ne faza cu IP-ul.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2010, 14:02   #80
adrianpopovici
Novice
 
adrianpopovici
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 19
Imi pare rau ca din cauza mea au iesit atatea probleme,dar pe de alta parte sunt bucuros draga Mihnea ca te-ai convins de faza cu fica mea.Dupa ce am citit primele mesaje in care te luai de lalaby am intrebat-o pe fica mea daca cunoaste o anume Diana si asa a aflat si ea de discutii.In alta ordine de idei sa sti ca nu e frumos ca atunci cand esti invitat sa predai unor copii care dau examen la ATF,in loc sa-ti vezi de materie ,tu discuti de mine, parca pe copii asta ii interesa.In ceea ce priveste proiectia pentru presa a filmului Eva ai vazut si tu ca au fost vreo 40 de persoane dar din cate stiu critici negative nu au venit decat din partea ta si din partea lui Gorzo pe care de fapt nici nu l-am vazut acolo(poate a vazut filmul in alta parte desi ma cam indoiesc)Este adevarat ca te-am intrebat daca ai ceva personal cu mine iar tu mi-ai raspuns ca esti foarte exigent.Ti-am spus ca nu te cred si in continuare sunt convins ca nu e numai exigenta mai ales ca te infierbantasei de a ajuns si Tudor Caranfil sa te intrebe de ce tipi ca nu suntem surzi. Despre adevaratele motive mai tarziu.

Adrian Popovici
adrianpopovici is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells