Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Mar 2009, 02:01   #1
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Talking Noua Cinemagia

Dragii mei, cum va place noua Cinemagia?
Speram sa va surprinda placut!
__________________
I am not lucky, I am good...

Last edited by Gloria : 19 Mar 2009 at 03:03.
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 03:28   #2
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Smile

Aratä elegant, e sofisticat si deocamdatä cam derutant.
Deocamdatä, încerc sä mä obisnuiesc cu gândul cä nu voi mai vedea în veci decorul negru dinainte - si scormonesc dupä chichite.
Am deschis la Condicä un topic pentru semnalarea si rezolvarea micilor probleme.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 07:54   #3
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
din punct de vedere al implementarii, din perspectiva navigarii, cinemagia arata ca forumurile care tin de domeniul IT (vezi computergames, par exemple), doar ca e mult mai greu de citit. codurile de scriere (care au ca rezultat aparitia italicelor sau a scrierii ingrosate) au luat-o razna, diacriticele nu s-au lasat mai prejos decit codurile amintite, astfel ca pentru a lectura textele lui Pitbull, de exemplu, trebuie depus un anumit efort. imi imaginez ca asta se va rezolva.

fondul alb scrisu negru - is binevenite!
am o serie de optiuni din softul monitorului care imi seteaza perfect luminozitatea si contrastul pentru lectura in aceste conditii.
butoanele au o pozitie comoda, e mai usor de navigat prin sectiunile saitului.
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 08:14   #4
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
sa traiasca si-nfloreasca !
e un pic brusca trecerea de la fondul negru la asta alb totusi, trebuia sa faceti unul gri mai intai
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 08:57   #5
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
Smile bun!

salut initiativa redesenarii site-ului si forumului. arata mult mai bine ca inainte. orice progres semnificativ este derutant, pana te obisnuiesti cu el.
arata insa a site de secol XXI
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 09:30   #6
cornel
Veteran
 
cornel
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bucuresti
Posts: 273
Initial am avut impresia ca am gresit site-ul sau ca vechiul a fost spart si cineva s-a jucat cu el, dar se pare ca cinemagia a hotarat (pe ascuns) ca era timpul unei schimbari.
La prima vedere seamana cu multe dintre blogurile care exista despre filme si asta nu-mi place pentru ca eu consideram cinemagia un site de calitate superioara. Apoi fundalul si paleta de culori mi se pare prea contrastanta cu ce era inainte, dar poate ca e doar o aversiune la schimbarile bruste.
Ma asteptam asa cum anul trecut s-a cautat un nou slogan cu ajutorul utilizatorilor si in acest caz sa fim macar intrebati (nu neaparat sa se tina cont de parerile noastre) despre o schimbare atat de radicala, dar se pare ca de data asta nu a mai fost nevoie de parerea noastra. Pana si codurile penale sunt in dezbatere publica acum...
Cu toate astea urez succes noului format cinemagia si sper sa se impuna prin continut pentru a ramane siteul nr.1 despre filme in Romania.
__________________
Eu, tu si ceilalti...
cornel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 10:12   #7
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Noi ne vom stradui sa ramanem cei mai buni.
Trecerea nu este chiar asa de brusca, au mai fost intrebari despre cum ati vrea sa fie site-ul, oricum tot ce ar trebui corectat, modificat, sa se scrie aici, si noi vom face modificarile, in masura in care se poate aplica.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 10:53   #8
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Gloria, semeni cu Penelope Widmore din 'Lost'
You are very pretty

unde au disparut emoticoanele ?! astea de titlu nu sunt suficiente
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 11:00   #9
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
eu cum revin la id-ul de proletar?
si de ce nu se poate posta pe Atelierul de scenaristica?
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 12:03   #10
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Va dura ceva timp pana sa ne obisnuim cu noul format ... dar felicitari pentru straiele noi si pentru ca reusiti sa ne tineti aproape in fiecare zi.Paharul de sampanie inca nu l`am primit
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 12:13   #11
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Pe prima pagina a forumului unde arata cine e online,arata si daca cineva sta pe invisible.As dori sa stiu daca a ramas optiunea aceea si acuma.Adica sa apara 6 online 2 invisible
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 14:25   #12
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Groaznic, CE OROARE !!!!!! Seamana cu Cinefan si alte site-uri de 2 lei. Cinemagia pt. mine era fondu' ala albastru' , inconfundabil. ORIBIL! De obicei in Romania schimbarile sunt intotdeauna in rau. Ati dat ceva misto pe banal. Site-ul ROMANIAFILM arata la fel.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 14:40   #13
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
noua cinemagia: mai palida, mai leucemica, mai aproape de exitus prin platitudine.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 14:45   #14
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
sunteti rezistenti la schimbare si la nou (nu v-as invinovati, e specific uman, tindem sa ne afiliem la niste chestii stabile)

mie imi place cinemagia cea noua, e mai fresh, mai luminoasa, ma saturasem de albatsrul ala cenusiu, nocturn. White is the best!
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 15:01   #15
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Arata bine noul Cinemagia, desi formatul vechi facea site-ul mai special. E bine sa se mai schimbe lucrurile din cand in cand... doar de dragul schimbarii.

Last edited by Liviu- : 19 Mar 2009 at 15:03.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 15:20   #16
daniel
Administrator
 
daniel
 
Join Date: Jul 2001
Posts: 202
Originally Posted by redmen:
Pe prima pagina a forumului unde arata cine e online,arata si daca cineva sta pe invisible.As dori sa stiu daca a ramas optiunea aceea si acuma.Adica sa apara 6 online 2 invisible

La preluarea userilor si postarilor din forumul vechi s-au pierdut setarile referitoare la modul invisible (deh, incompatibilitati intre platforma veche si cea noua). Iti poti seta din nou modul invisible daca intri la "Profil > Modifica optiuni > Use invisible mode".
daniel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 15:23   #17
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Eu nu folosesc modul invizibil.Doar vroiam sa apara pe prima pagina a forumului cand cineva e logat invizibil
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 15:42   #18
daniel
Administrator
 
daniel
 
Join Date: Jul 2001
Posts: 202
Originally Posted by redmen:
Eu nu folosesc modul invizibil.Doar vroiam sa apara pe prima pagina a forumului cand cineva e logat invizibil

Hmm.... stai sa vad daca forumul asta nou stie asa ceva.
daniel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 15:57   #19
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Ehh nu e nici o problema.Ocupa`te mai bine de lucrurile mai serioase care le`au semnalat ceilalti useri
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 16:26   #20
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
Pit, fa ceva, textele tale au litere care gasesc corespondente haotice in redarea lor de pe noul forum. Tastezi scripturi, in loc sa aplici acele scripturi, si se pare ca o gramada de litere cu diacritice sunt reflectate prin semne de intrebare si alte simboluri fara sens.
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line

Last edited by Floydman : 19 Mar 2009 at 16:30.
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:16.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells