Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Nov 2011, 13:04   #2241
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Originally Posted by Windom:
Vreau sa cred ca valoarea unui individ n-a ajuns sa fie masurata prin faptul ca agreeaza sau nu iesitul in cluburi.


Ba da, numai ca prin raportare invers proportionala...
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2011, 13:55   #2242
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
De fapt, era vorba de cu totul altceva aici. Cred că era despre cum te simţi cu persoanele din jurul tău. Privind mai profund, nici nu cred că contează dacă eşti în club sau nu. Faza e că nu prea mai există oameni dispuşi să îşi petreacă timpul cu tine. (Şi asta e enervant)
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2011, 15:57   #2243
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Vizita pe la Mall Baneasa -preturi mari -exagerat de mari pentru niste cirpe facute in China ,Vietnam sau Laos.Pulovere misto de 8 milioane la Peek & Cloppenburg . Unde se ajunge domnilor ,sa-ti donezi un rinichi (sau urmasii in forma microscopica) pentru o pereche de bocanci de firma ??? Rideam de stramosii nostri ca se inchinau la pietre ,copaci sau izvoare dar noi am ajuns sa ne dam sufletul muncind pe brinci pentru o geaca ??? Fetisizam toalele precum babele cu icoane in san. Urasc tot curentul asta mediatic ce pune accent prea mare pe aparenta ,pe stil ,pe estetica. A dat nastere unor oameni moi ,barbati impotenti care se cearta cu iubitele in magazine pentru nuanta de culoare a unui tricou. Vi-l inchipuiti voi pe Charlton Heston deranjat de haine pe '' Planeta maimutelor ''sau in desertul egiptean ??
Un pic de vitalitate mai oameni buni . Lasati mai usor cirpele ,curvele .cocktailurile . Avem de ajuns pe alte planete si de descoperit misterele universului .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2011, 16:18   #2244
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Originally Posted by bremen1980:
Un pic de vitalitate mai oameni buni . Lasati mai usor cirpele ,curvele .cocktailurile . Avem de ajuns pe alte planete si de descoperit misterele universului .

Eu deja am renuntat la a doua parte. Daca vezi ca nu te pricepi, mai bine nu te bagi in treaba aiurea. Asa ca acum ma balacesc narcisistic in prima parte. Mai putin curvele. Si nici cu cocktail-urile nu ma omor. Dar carpe, oameni, bautura, muzica la inghesuiala, asta mai merge.

Pai erau reduceri in mall cica. Ce s-a intamplat chiar cand ai ajuns tu?
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2011, 19:17   #2245
Socal
Senior
 
Socal
 
Join Date: May 2011
Posts: 122
oamenii care nu aud claxonul si care nu se dau de pe pista de bicicleta
__________________
Are you feeling lucky, punk?
Socal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2011, 06:53   #2246
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
asta da!
bine, noi nici nu prea suntem obisnuiti cu bicicletele. iar uneori pistele pentru biciclete sunt facute pe trotuarul pe care, bineinteles, sunt parcate si masini, asa ca nu prea ai pe unde sa mergi.
dar, intr-adevar, lumea nu e obisnuita sa nu mearga pe pistele pentru biciclete sau sa se fereasca atunci cand claxonezi.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2011, 19:59   #2247
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
socal , sa mori tu ca ai reinceput sa postezi pe forum.... hehhee

ontopic : ma enerveaza ingrozitor Kentu 8 lung... toata lumea e isterica si toti amicii mei fumeaza rahaturile alea
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Nov 2011, 02:24   #2248
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
ma enerveaza iarba proasta
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Nov 2011, 17:06   #2249
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
vezi sa nu cumperi din aia contrafacuta:-P

fumeaza coji de banana, is mai bune
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2011, 09:51   #2250
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
referitor la nenorocirea de sambata de pe calea Floreasca, ma enerveaza ingrozitor nenorocitii care conduc masini puternice, omoara oameni , si scapa basma curata, pentru ca justita e oarba, si smecherasii astea de bani gata, fiu lui cutare, scapa.. cu suspendare
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2011, 14:11   #2251
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Originally Posted by iiii:
referitor la nenorocirea de sambata de pe calea Floreasca, ma enerveaza ingrozitor nenorocitii care conduc masini puternice, omoara oameni , si scapa basma curata, pentru ca justita e oarba, si smecherasii astea de bani gata, fiu lui cutare, scapa.. cu suspendare


oooooo daaaaaa! si eu m-am revoltat la psihopatul ala! auzi, a incremenit la 180 km/h si a avut si tupeu sa spuna ca ala a depasit linia continua! vai, ce m-am mai enervat desigur o sa scape cu suspendare. of, numai la razbunari medievale ma gandesc cand aud din astea.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2011, 14:23   #2252
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
tipic pentru romania, cum o sa scape si Huidu si multi banditi cu bani.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2011, 15:50   #2253
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
mai, mie nu-mi place de Huidu. dar macar a recunoscut ca a comis-o rau de tot, si-a dat seama ca a provocat o tragedie. asta e. da' pustiul ala se considera si nevinovat. ce naiba faceau ceilalti pe strazile construite de ma-sa... asta chiar m-a enervat. ca inconstienti la volan, slava domnului, in Romania sunt din belsug. dar daca ai facut-o groasa, macar taci naibii din gura sau spune ca-ti pare rau.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2011, 16:23   #2254
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ca taci, ca vb, ca zici ca iti pare rau, aia tot morti sunt si vinovatu e in libertate. nu neaparat in cazu huidu
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2011, 18:27   #2255
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Foarte enevant ca se proiecteaza in acelasi timp Faust al lui Sokurov (castigatorul de la Venetia) si The Turin Horse al lui Tarr (locul 2 de la Berlin). Inteleg ca e vorba de evenimente diferite, dar cand ai doua filme de calibrul asta te interesezi si tu sa vezi ce mai e in perioada aia, ca, vorba vine, e vorba de filme de arta si ai dori sa vada cat mai multe persoane filmul dat de tine, dar si pe celalalt. Of... si acum decisions, decisions.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2011, 19:53   #2256
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
nu se poaaate!!!! eu nici nu m-am uitat pe programul festivalului filmului maghiar dupa inceperea BIEFF. nu se poate!!!!!

hm. eu o sa aplic un principiu vechi: filmele de succes care ruleaza la festivaluri la MTR sunt luate de NCRR mai tarziu. cred ca voi merge la BIEFF.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2011, 20:37   #2257
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Acelasi plan il am si eu
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2011, 22:41   #2258
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
ma enerveaza ca in tara asta sunt foarte multi care stiu sa critice si foarte putini care sa faca ceva
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Nov 2011, 08:57   #2259
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Mă enervează cabinele de probă care nu au un cuier decent sau unde perdelele nu te chiar izolează de restul încăperii.
Actually... I hate shopping (când e vorba de haine).
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 12:26   #2260
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Ma enerveaza taranoii si tzatzele care , nu stiu regula, inainte sa urci in metrou , trebuie sa astepti , sa coboare cei din metrou.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:22.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells