Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Mar 2007, 23:27   #21
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by Gloria:
eu nu stiu emisiunea, dar daca te uitai la tv pe vreamea raposatului si stii care-i treaba cu "asa da", "asa nu", iti va fi foarte usor sa intelegi cerinta mea catre pitbull
Mai, cum sa-ti explic, treaba statea in felul urmator. Arri-ul pe 16 mm alb negru ne arata o ferma de pasari paraginita, cu paznicii care era beti, cu geamuri sparte, cu muncitoarele din clocitoare imbracate "inadecvat", cu tractoarili nevopsite etc etc et Urma concluzia ASA NU ! Dupa care ne era prezentata alta ferma, prospat varuita, paznici cu chipiu si la post, cu geamuri straluncind in soare argintii, muncitoarele din abator imbracate in halat alb si cu boneta pe cap + tractoristi la combinezoane negre langa tractoare cu rotile din spate date cu crema de pantofi "Amor". Asta era ASA DA ! Daca asta vroiai sa imi transmiri e ok. :hmm:
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2007, 23:28   #22
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Originally Posted by gionloc:
Originally Posted by Gloria:
prin urmare se va purcede la curatirea forumului de tot ceea ce inseamna atac la persoana sau discutii deconstructiviste- da,imi place dom`le cuvantul asta, de-aia il folosesc. atat deocamdata. altceva? alte neclaritati?

poate voiai sa spui distructiviste , caci deconstructivismul se ocupa cu altfel de prezente textuale decit cele pe care doriti a le matura!


deconstructivism , e un termen legat de arhitectura= "aspectul final vizual este caracterizat de impredictibilitate ºi haos"; ptr, ca imi plac transferurile din zone semantice in altele, l-am folosit in respectivul context.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2007, 23:31   #23
aayana
Guru
 
aayana
 
Join Date: Jan 2007
Location: acolo unde mã simt bine
Posts: 517
Originally Posted by Gloria:
ptr, ca imi plac transferurile din zone semantice in altele, l-am folosit in respectivul context.
Si mie imi plac, de altfel, Gloria a demonstrat asta deja cu succes in multe mesaje de-a lungul timpului. Am vazut eu
__________________
Numai Filme
aayana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2007, 23:35   #24
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
Originally Posted by Carmine Galante:
@gionloc
Btw, eu nu inteleg care e problema ta, nu imi aduc aminte sa ne fi ciocnit, da daca tii neaparat ... nu am ce-ti face. Pe film bineinteles.

in general, in sensul pe care-l cauti in neintelegerea ta, nici faptul ca nu am probleme nu e o problema!
intr-adevar, nu ne-am intilnit violent istoria cinemagia (the melodramatic tales of cinemagia, poate reuseste Pitbull sa aseze niste versuri in context ). daca simti nevoia de a ''nu avea ce-mi face'' in materie filmica - nu iti bloca simtirile fiindca pot interveni prea putin placut in alte zone!

in ceea ce priveste relatia ta cu als, uneori o gasesc amuzanta. astazi insa nu a fost niciun moment asa cum o vedeam ''uneori''. de aceea am si scris rindurile de mai sus (al treilea post, cred, dupa aayana).

cit priveste raspunsul dat Gloriei, era o simpla atentionare terminologica: fierbintile discutii Carmine-als nu sint deconstructiviste (in sens Derrida, nici macar sexual), mai repede distructiviste (dar asta nu inseamna ca eu le vad astfel intotdeauna).
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2007, 23:40   #25
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by gionloc:
in ceea ce priveste relatia ta cu als.
Sa fie clar o data pentru totdeuna, intre mine si respectivul nu exista nici un fel de relatie. In rest te bagi ca musca in.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2007, 23:56   #26
aayana
Guru
 
aayana
 
Join Date: Jan 2007
Location: acolo unde mã simt bine
Posts: 517
Originally Posted by gionloc:
the melodramatic tales of cinemagia, poate reuseste Pitbull sa aseze niste versuri in context
Hehe, astept sa vad


Originally Posted by gionloc:
in ceea ce priveste relatia ta cu als, uneori o gasesc amuzanta
Si eu le gasesc pe multe amuzante, mai ales cand vad ca oamenii iau in serios toate fleacurile.
Si eu am primit pe privat niste mesaje aberante dar nu bag in seama rautatile oamenilor fara minte, nu poate decat sa-mi fie mila de ei
__________________
Numai Filme
aayana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2007, 05:52   #27
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
d multe ori ma cuprinde induiosharea zau asha vazind cit s kinuie carmine asta sa 'egziste'! el nu exista in afara acestui forum - si p ac forum nu exista decit prin raportare la mine (sau la altii; e suficient sa-l zgindari un pic k reactioneaza - fix k ciinele lui pavlov! :lol: )
citeodata ma gindesc k poate carmine nu e decit o proiectie de-a mea - un sac d box mental d kre am nevoie pt a-mi drena zgura - si k e suficient sa nu mai vreau sa existe k sa nu mai existe

cit priveste 'relatia' mea cu el - aceasta sta bine mersi in arhiva mp-urilor mele de-acu 2 ani dja p kre l tin asha cum tin indragostitii scrisorile d dragoste si varsa o lacrima peste ele :w00t:

singura diferenta e k eu nu vars lacrimi si k ele nu sint 'd dragoste': sint munitie
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2007, 09:44   #28
aayana
Guru
 
aayana
 
Join Date: Jan 2007
Location: acolo unde mã simt bine
Posts: 517
Originally Posted by Alex Leo Serban:
cit priveste 'relatia' mea cu el - aceasta sta bine mersi in arhiva mp-urilor mele de-acu 2 ani
Wow, cum ai rezistat pana acum? Adica, e un caz rar, trebuie ca exista si o afinitate pana la urma 8)
__________________
Numai Filme
aayana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2007, 10:16   #29
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
'nimic nu leaga mai mult decit ura' - spunea georges simenon

asta apropo d 'afinitati'
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2007, 08:12   #30
aayana
Guru
 
aayana
 
Join Date: Jan 2007
Location: acolo unde mã simt bine
Posts: 517
Si oare care este lucrul care dezleaga cel mai tare? :?

Cred ca stiu! Incapacitatea de a iubi cumva?
__________________
Numai Filme
aayana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:03.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells