Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Mar 2006, 00:46   #1
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Dumnezeu s-o odihneascä pe LAURA STOICA

Vineri, 10 Martie 2006, 01:41

A murit cantareata Laura Stoica

Cantareata Laura Stoica si logodnicul ei si-au pierdut viata aseara, in jurul orei 21.00, intr-un accident de circulatie produs intre Sinesti si Movilita, la 40 de kilometri de Bucuresti.


Cei doi veneau spre capitala de la Urziceni, unde Laura avusese un concert, la bordul unui autoturism Renault Clio.

Soferul unei Dacii papuc a intrat cu viteza pe contrasens si a izbit violent autoturismul in care se aflau cantareata si logodnicul ei.

Potrivit postului Antena 1, Laura si Cristian au murit pe loc, la fel ca si soferul vinovat. O alta persoana aflata in Dacie, tatal celui aflat la volan, a scapat cu viata, insa, avand mai multe fracturi, el a fost internat la Spitalul de urgenta din Bucuresti.

Fericire sfaramata

Laura Stoica avea 38 de ani si era insarcinata in luna a treia, dupa ce ani la rand a crezut ca nu poate avea copii.

Logodnicul ei, Cristian Margescu, era, de multa vreme, baterist in trupa Laurei. S-au logodit de Dragobete si toata lumea astepta nunta.

Cantareata si logodnicul ei au facut public faptul ca asteapta un copil abia pe 1 martie, cand au avut certitudinea ca totul decurge normal.

"Sunt hotarata sa-mi respect toate angajamentele privind concertele si sa pregatesc un nou album. Voi urca pe scena pana in ultima luna de sarcina", declara cantareata, acum o saptamana.

"E cumplit ce s-a intamplat"

Contactata de EVZ, Narcisa Suciu, una dintre vedetele care i-au apropiate Laurei, a spus : "E cumplit, speram sa nu fie ea, sa fie o greseala de nume... Acum o luna, a fost la ziua mea si mi-a dat ultimul ei album, pe care mi-a scris o dedicatie. Chiar ma gandeam, zilele astea, ce frumos i s-a aranjat viata. Revenise in muzica dupa o pauza destul de mare, a luat un premiu la Mamaia, anul trecut, scosese un nou album, era insarcinata, iar relatia cu Cristi mergea foarte bine... Nu pot sa cred ca s-a intimplat asa... E cumplit, e cumplit..."

Si Silvia Dumitrescu, o alta prietena a Laurei, a refuzat, la inceput, sa creada ca s-a produs o asemenea tragedie si ca nu e doar o confuzie de nume: "Mi se face rau cand ma gandesc la ce e in sufletul mamei ei", spune artista.

"De fapt, au murit trei oameni, nu doi", spune Silvia, vorbind despre Laura, Cristi si copilul inca nenascut.

"Era disperata sa aiba o familie, era lucrul pe care si-l dorea cel mai mult", povesteste ea despre Laura si adauga : "Mi-amintesc ca susoteam amandoua la inmormantarea lui Teo Peter, cand am vazut cata lume a venit si Laura se intreba daca la noi vor fi tot atat de multi oameni sau daca publicul ne va uita..."

(Evenimentul Zilei online)

http://www.expres.ro/article.php?artid=252709
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2006, 01:10   #2
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
nasol moment
la fel de nasol
ca poponel cel nepercheztionabil
la fel de nasol ca carmen porc-unescu cea eliminatoare de familii intregi si ne-jailable
la fel de nasol ca guantanamo
sing along
noi locuim intr-o tara d kkt
noi locuim intr-o tara de kkt
noi traim vremuri d kkt
vremuri de mult de tot kkt.
si traim int-ooooooooo
tara de absolut tot kktu.
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2006, 01:18   #3
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
btw, laura stoika nu era cotarla ia cu polua si noi ne bleram infenal la mansarda
adik ar fi bine sa fie da cred ca fac eu confuzii
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2006, 01:22   #4
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
but we still have Stela & Arsinel. Thank god...

R.I.P.
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2006, 01:34   #5
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
stela si arsinel.xxx.sexlamansatrda.avi
this is sick
kiar imi pare rau de laura stoika
de ce nu putea sa fie putoarea aia de paula se ling cu toti?
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2006, 09:27   #6
Lino
Senior
 
Lino
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 144
Ar fi trebuit sa deschidem un topic si la moartea lui Ludowic Spiss, nu credeti?
Lino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2006, 10:04   #7
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
R.I.P.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2006, 12:09   #8
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
rest in peace
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2006, 13:17   #9
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Lino:
Ar fi trebuit sa deschidem un topic si la moartea lui Ludowic Spiss, nu credeti?
Intr-adevär, era cazul. Nimeni nu s-a gândit. Mare päcat. Dumnezeu sä-l odihneascä si pe Maestru.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2006, 20:39   #10
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
[quote="Pitbull"]
Originally Posted by Lino:
Ar fi trebuit sa deschidem un topic si la moartea lui Ludowic Spiss, nu credeti?
Intr-adevär, era cazul. Nimeni nu s-a gândit. Mare päcat. Dumnezeu sä-l odihneascä si pe Maestru.[/quote
uf ce mai destin,sau ceva intentionat?totul e posibil ,mie imi place sa gandesc in variante!e prea stranie totul si prea simplu de murit si de bagat in pamant.oare de ce nu ia nimeni masuri,chiar asa sa vina celalalt de pe contrasens?ori eu am vazut prea multe filme si mi-am dat seama ca totul e posibil si cand ,daca vrea cineva sa .produca o crima pot exista si sacrifici ,chiar cu moartea altor oameni,adica:
1.poate totul a fost un destin tragic
2.poate ca totul a fost intentionat,ce a fost utilizat si viata unui altei persoane.
eu nu inteleg de ce tocmai acea persoana a venit de pe contrasens speciala pt a intra in acea masina,care a busito fara a exista sanse de supravietuire,si mai ales pe partea cu volanul.
poate fi intradevar o banala intamplare sa se fi adormit dar e o varianta cum de altfel trebuiesc urmarite si celelalte.
alta intrebare este daca i-au facut autopsi,sau toate cele care sa demonstreze daca este crima sau destin tragic.
de ce oare s-au grabit deja sa fie astazi in sicriu la cimintirul belu?poate ca nu mai e mai nimic din ea care sa demonstreze ceva ,sau cine stie,.
cred ca cea mai usoara crima este accidentul de masina?daca ar fi asa ,si persoana vinovata poate asa usor sa ia doua vieti plus copil ce mai conta un amarat de pusti care ar fi dus la asa ceva.sper sa nu exagerez sa par nebuna sau cuvintele mele sa starneasca ceva penibil,doar am spus ce am gandit.
mai ales ca mai demult cu ani in urma s-a mai produs niste accidente de masini a unor cantareti ,farati..etc neelucidate,nu stiu nimic nume numai ca mi-a amintit ceva vag de la o sitre tv,cand eram mai micuta.deci
ce se poate face cand ?sunt persoane poate care produc crime asa usor din nimic,nu vedeti de ex.mul-s ALTE NATI cu culturi diferite,oameni diferiti. cat sunt de puternici in sensul ca pot aprecia ceva cu pretul vietii,sau cand ceva nu merge rapid esti mort!foarte usor!sunt persoane si persoane!deci e bine sa se ia toate variantele in considerare.merilyn cum a fost omorata si nu este elucidat cazul nici in ziua de azi,desi se presupune.totul pare un accident.dar cand sunt persoane puternice este greu ca totul se invarte ca o minge in degetul lor-lumea fiind lumea.
OK.ALTCEVA CE MA DERANJEAZA ESTE CA ROMANIA ASTA NU APRECIAZA ADEVAREATELE VALORI SI NU DA POSIBILITATEA IMPUNERI TTALENTELOR SI VALORIZAREA LOR DECAT CAND E PREA TARZIU.
DEGEABA O SLAVESC ACUM IN SLAVI DACA NU I-AU ACORDAT ACEEAS SANSA CAND ERA IN VIATA.ESTE PREA TARZIU ACUM.
ASA SE INTAMPLA,DE CE OARE NU SE FACE CEVA PENTRU EVENTUALELE TALENTE,SA FIE APRECIATE SI DATE OCASIA DE AFIRMARE!
DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA IN PACE ALATURI DE CEI DOI COPIL SI SOT!
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2006, 23:16   #11
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Irina, linisteste-te, te rog.
N-are rost sä deraiem pe paraonia.
Din päcate, Laura, o cântäreatä talentatä si iubitä, a avut un destin tragic. Sä acceptäm cu stoicism acest lucru, si sä retinem cântecele ei sensibile si frumoase, si bucuria pe care ne-au däruit-o. S-o pästräm în amintire ca pe o artistä care ne-a däruit putinä bucurie si fericire. Atât. Nici ea nu si-a dorit mai mult.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2006, 13:18   #12
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Pitbull:
Irina, linisteste-te, te rog.
N-are rost sä deraiem pe paraonia.
Din päcate, Laura, o cântäreatä talentatä si iubitä, a avut un destin tragic. Sä acceptäm cu stoicism acest lucru, si sä retinem cântecele ei sensibile si frumoase, si bucuria pe care ne-au däruit-o. S-o pästräm în amintire ca pe o artistä care ne-a däruit putinä bucurie si fericire. Atât. Nici ea nu si-a dorit mai mult.

dar cine e TEO PETTER si inca unul,cand au murit si cum?
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2006, 23:31   #13
keyzer soze
Guru
 
keyzer soze
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 808
cinemagia, un forum de rahat
__________________
'To beyond or not to be'
Volume
keyzer soze is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2006, 23:41   #14
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by keyzer soze:
cinemagia, un forum de rahat


a salutare"prietene"-iti sta bine cu avatarul asta care iti da impresia de om intelept,desi din gura ta nu iesa decat prosti si sa te razboiesti cu mine.ai vazut ca nu te-am uitat?un om sau ceva iese in evidenta ,sau ramane in istorie prin ceva bun sau rau.deci daca la inceput a existat carcoteala intre noi doi a fost ok sa te tin intiparit in mintea mea.oricum stiu ca ma-i modelat in spiritul vorbei "muldare,adica m-ai obisnuit cu tot felul de limbajuri.si apreciez.pupici :love:
sti de cine imi este dor,de NUME,care nu prea s-a mai afisat pe forum.
daca tu consideri ca e un forum de rahat eu parerea ta,dar sigur e ceva f.imp,pe el se oglindesc gandurile atator persoane veterane cat si noi fiecare diferit in felul sau si toti pasionati de acelasi lucru-arta filmului
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2006, 23:51   #15
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
Propun supunerea la un test de IQ a userilor cinemagia, cei care vor avea in jur de 0, sa primeasca ban.Sper ca nu e imoral.E chiar necesar.
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2006, 00:08   #16
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
[quote="st3fan"]Propun supunerea la un test de IQ a userilor cinemagia, cei care vor avea in jur de 0, sa primeasca ban.Sper ca nu e imoral.E chiar necesar.[/quot

TU ESTI PRIMUL TESTAT!DUPA TINE!
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2006, 00:14   #17
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
Ei, dar de ce sari tocmai tu, ca doar nu te simti vizata sau ceva de genul!
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2006, 02:35   #18
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Cineva moare.
Câtiva oameni gäsesc de cuviintä sä-si exprime condoleantele.
Te-ai astepta ca mäcar într-un asemenea context sä se mai remarce o undä, o brumä, o färâmä de bun-simt.
Aiurea.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2006, 02:52   #19
bellhop
Guru
 
bellhop
 
Join Date: Feb 2004
Location: The Natural City
Posts: 491
Dumnezeu sa-l odihneasca pe Slobo si condoleante familiei si poporului sarb;


(de Laura Stoica nu-mi pasa, nu stiu ca a existat.)
__________________
A little less conversation
bellhop is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2006, 02:56   #20
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Un topic separat ar fi fost okay.
Chestia cu "dati-vä cu mortu' mai încolo, sä mi-l pun eu pe-al meu" e... nici nu mai zic cum.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:22.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells