Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Sep 2001, 00:47   #1
Andy
Novice
 
Andy
 
Join Date: Aug 2001
Location: proprie initiativa
Posts: 10
Trebuie sa spun ca duc dorul revistei "Pro Cinema", o revista cum putine am vazut. Scrisa cu entuziasm si pricepere, plina de informatii, sinteze si cronici excelente, era una din putinele reviste cu care puteam iesi in lume cu mindrie. Dar, ca orice lucru bun, a luat sfirsit, pentru ca nu se vindea. Desi multi se pretind mari iubitori de filme si aproape toti cei care vad filme sint si critici neintrecuti, aceasta revista nu si-a gasit locul pe tarabele pline de maculatura ale vinzatorilor de ziare si reviste.
Credeti ca se poate face ceva pentru a repara acest lucru?
Mi se pare o buna idee organizarea unui concurs on line pe teme de cinema. Voua cum vi se pare?
Urari de bine, Andy
Andy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2001, 10:16   #2
crimsonking
Junior
 
crimsonking
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 30
Send a message via ICQ to crimsonking Send a message via Yahoo to crimsonking
Iata inca pe cineva caruia chiar ii pasa de ProCinema. Din pacate daca nu se schimba ceva, in sensul ca mult mai multi oameni se arata interesati de o revista de calitate sau cativa oameni se arata interesati sa piarda bani buni pentru ca altii sa se bucure de o revista de calitate, nu cred ca vom avea parte de o revista de film gen ProCinema. Acum aproape doi ani cand a aparut ultimul numar impreuna cu necrologul revistei, am mers impreuna cu un prieten la redactie pentru a cere mai multe explicatii. Singura explicatie a fost lipsa finantarii. Degeaba eram noi dispusi sa platim de 2 ori mai mult pe un exemplar sa cine stie ce sa mai facem, tot nu s-a schimbat nimic.
crimsonking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2001, 10:18   #3
crimsonking
Junior
 
crimsonking
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 30
Send a message via ICQ to crimsonking Send a message via Yahoo to crimsonking
Si tot legat de ProCinema, pentru realizatorii Cinemagiei: pentru mine articolele din ProCinema al lui Mihai Chirilov si Alex Leo Serban erau puncte de reper. Oare putem sa ii facem sa scrie si pentru Cinemagia?
crimsonking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2001, 02:03   #4
Andy
Novice
 
Andy
 
Join Date: Aug 2001
Location: proprie initiativa
Posts: 10
Quote:
On 2001-09-18 11:18, crimsonking wrote:
Si tot legat de ProCinema, pentru realizatorii Cinemagiei: pentru mine articolele din ProCinema al lui Mihai Chirilov si Alex Leo Serban erau puncte de reper. Oare putem sa ii facem sa scrie si pentru Cinemagia?
Sa o rugam frumos pe doamna Cristina Corciovescu ,poate ii roaga frumos din partea noastra sa colaboreze in acest site.
Andy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2001, 08:43   #5
Constantin Fugasin
Novice
 
Constantin Fugasin
 
Join Date: Jul 2001
Location: Ady
Posts: 18
Regretam la fel de mult si noi disparitia acelei reviste foarte serioase.In ceea ce-i priveste pe realizatorii ei, acestia au fost printre primii carora le-am propus sa colaboreze la cinemagia. Dupa cum ati vazut, Cristina Corciovescu a si avut o serie de editoriale in pagina noastra. Si pe domnia sa si pe Alex Leo Serban si pe Mihai Chirilov ii puteti reintilni cautand la fiecare film " Presa despre film ".
Constantin Fugasin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells