Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Horror

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Jan 2004, 14:56   #1
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Gothika

Nu cred ca am mai vazut in ultimul timp un film cu atat de multe afise prin statiile de metrou. E clar ca distribuitorii au mizat pe trailer (care mi s-a parut superb realizat) si necunoasterea publicului.
Au mizat bine, mi-au inghitit banii, iar eu vin si spun:
nu merita sa il vedeti, decat daca nu vreti sa il vedeti pe Robert Downey Jr., caruia i-am cam dus lipsa in ultima vreme. Nu merita nici pentru Berry, care nu face un rol tocmai sclipitor.
Desi se vrea un film infricosator despre domeniul paranormalului, Mathieu Kassovitz a cam dat-o in bara. Desi in primele 20 de minute filmul e frumusel, in ceea ce urmeaza va veti confrunta cu un simplu deja vu.
Nimic prea frumos. [5/10]
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2004, 15:00   #2
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Nici chiar asa

Ei, nici chiar asa. Merita vazut, chiar daca, de aceasta data, regizorul a cam dat-o de gard. Are multe clisee, unele folosite deja in ultimii ani de altii (vezi Sonderbergh), insa, fata de alte filme de pe ecranele noastre, e mai bunicel. Cam de 3 stele.
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2004, 21:21   #3
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Lasandu-ma dirijat de opiniile "criticilor" de la rottentomatoes, am zis ca intr-adevar nu are rost sa-mi pierd timpul liber mergand la Gothika. Au fost insa ceva colegi(e) si au ramas placut impresionate. In ciuda anti-dispozitiei mele, mi-a cam starnit interesul afirmatia lor. Nu de alta, dar de abia astept sa le pot contrazice
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jan 2004, 21:49   #4
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Filmul a fost rau de tot. Doar Penelope Cruz misca (si inca bine), dar finalul ii strica si personajul ei. Slava Domnului ca am fost la film cu o ceata de haiduci si mai mult am ras decat sa ma uit in ecran!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/

Last edited by Pitbull : 03 Aug 2009 at 02:30.
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2009, 20:31   #5
Mikala
Guru
 
Mikala
 
Join Date: Jul 2009
Location: Hell
Posts: 350
Eu m-am speriat la filmul asta . Eram singura cand l-am vazut . . ce sa zic . . Penelope e chiar nebuna in film nu gluma .
__________________
" It has been said that something as small as the flutter of a butterfly 's wing can ultimately cause a thyphoon halfway around the world " - Chaos Theory

" Vanity - definitely my favourite sin. " - Al Pacino [ Devil's Advocate ]
Mikala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2009, 15:46   #6
rm_cristian
Junior
 
rm_cristian
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 65
mie mi-a placut foarte mult acest film. Penelope si Halle au facut un rol de senzatie.

Cred ca l-am vazut de cel putin 4-5 ori.
rm_cristian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2009, 15:59   #7
Mikala
Guru
 
Mikala
 
Join Date: Jul 2009
Location: Hell
Posts: 350
Cam asa si eu
Prima data nu m-am uitat pana la sfarsit , am zis ca nu reusesc
__________________
" It has been said that something as small as the flutter of a butterfly 's wing can ultimately cause a thyphoon halfway around the world " - Chaos Theory

" Vanity - definitely my favourite sin. " - Al Pacino [ Devil's Advocate ]
Mikala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2012, 22:01   #8
Nikolle007
Junior
 
Nikolle007
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 43
Pe mine m-a intristat povestea cum ca fetele alea erau violate. M-am distrat cand am vazut-o pe penelope Cruz, nu cred ca ma iera nevoie de machiaj ca sa arate asa, cred k era daor nemachiata putin horror, foarrrrte putin, apoi putina actiune ca se mai misca personajul nostru, Halle si ceva drama. Atata tot. Oricum, e mai bun decat Slices of life, unde costumatia si machiajele, ambele nereusite, fie te enerveaza, fie te pune pe ras, din cauza incompetentei realizatorilor filmului
Nikolle007 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:22.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells