Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 May 2009, 20:37   #281
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
pe cuvantul tau?
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 26 May 2009, 20:45   #282
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu, cä n-am räspuns la modul absolut.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 26 May 2009, 20:49   #283
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
"Nothing" este absolut. La fel ca nimicnicia.
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 26 May 2009, 20:50   #284
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
după cum se vede numai prostia celor care şterg postări e eternă! mă să fie, ce chestie!
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 26 May 2009, 20:52   #285
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Fals.
Exemplu:
"Nothing is wrong in the universe" = sens absolut
"Nothing is wrong with this message" = sens limitat

@Dragomara, te rog, nu mai posta off-topic si nu mai jigni oamenii. N-am timp sä tot mut si-n seara asta jdemii de mesaje la Azil, cum a trebuit sä fac asearä. Am scäpat de Pauline, si acum ai început tu? Potoleste-te, te rog!

Last edited by Pitbull : 26 May 2009 at 20:54.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 26 May 2009, 20:53   #286
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
unde sunt postările mele?
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 26 May 2009, 20:54   #287
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
de ce nu ştergi şi ce vezi în oglindă, acolo e BUBA?!
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 27 May 2009, 11:12   #288
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
@pitbull pe cine şi unde-am jingit măi frate? şi cum se face că postările mele care chiar sunt reproşuri pentru voi moderatorii, le-ai şters, iar ale tale nobile şi decente afirmaţii zac bine-mersi mai pe tot forumul?!
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by corinka:
Cine va pune sa intrati la In suturi, daca nu va place? (...) daca nu citesc In suturi, parca e buletinul informativ al forumului, din pacate...
Dacä se restrângea la In suturi!!!, era ok (acolo e impunitate, nu te banneazä nimeni) - dar si-a împroscat zoaiele peste tot. Le-am mäturat din toate topicurile pe unde borâse, si le-am deversat în Offtopic Asylum - le gäsesti îngrämädite acolo (dar nu chiar pe toate; pe unele le-a sters Judex, din start).

Nu-mi place PK, încă ceea ce-i faci/ faceţi mi se pare un abuz. Nu-mi place să spun asta, dar ăsta e adevărul, o bună parte din acest forum există datorită ei, şi acum mă refer la zecile de topice. Dacă, prin absurd doriţi ca decizia voastră să aibă valoare, şi automat să fie respectată de toată lumea judecaţi-i pe toţi la fel, şi mai întâi de toate începeţi cu voi înşivă.

Acum, că poate iar n-aţi înţeles, am să scriu ca la clasa întâi.

Vă reprosez:
- Subiectivitatea şi superficialitatea deciziilor,
- Implicarea pe faţă în varii conflicte, dp meu dv moderatorul a trebui să aplaneze nu să întreţină o dispută aşa cum face de când il ştiu Pitbull,
- Lipsa de discernământ,
- Lipsa de morală – toate deciziile sunt la bunul vostru plac, ele nu au nimic cu logica, morala etc,
- Şi ceea ce poate este cel mai grav deciziile voastre sunt unilaterale, adică în cadrul unui conflict este întotdeauna afectat (bannat) cel pe care nu-l suportaţi!
- Aaa… şi vă mai reproşez că voi aţi distrus formulul, şi după cum văd faceţi tot posibilul să-i îndepărtaţi pe singurii care mai sunt dispuşi să posteze aci. Probabil că asta e noua strategie de marketing, nu?!
Să mai zic că mie-mi pasă de acest forum, şi că mi-aş dori să fie aproape totul ca acum mai bine de un an?! Eh.. nu mai zic, din moment ce cei care-şi iau salariul de-aici nu dau 2 bani pe munca lor şi a celorlalţi, ce credibilitatea aş mai avea eu, care cedez pentru CineMagia numai din timpul meu liber?!

(personal aştept să se termine o dată parodia asta şi să înceapă adevăratul forum)

Last edited by Dragomara : 27 May 2009 at 11:27.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 27 May 2009, 11:17   #289
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Dragomara:
@pitbull pe cine şi unde-am jingit măi frate?
Draga mea surioarä Mara, a le spune oamenilor cä sunt (mult, flagrant, incomparabil) mai prosti si mai imorali decât tine, e jignitor. In general, arele de superioritate agresivä pe care ti le dai, unda de condescendentä rânjitä si dispret fudul la adresa multora dintre cei din jur, îti descalificä atitudinile critice (care uneori pot fi justificate si legitime). Dacä ai vrea/putea sä te dezbari de aceste urâte apucäturi, toate calitätile tale ar deveni vizibile si s-ar bucura de recunoasterea si stima pe care le meritä. Dar cum tu tii foarte mult la actualul täu setup, fiind o adeptä a stabilitätii personale, sub deviza "Luati-mä asa cum sunt", eu, unul, îti respect acest drept. Ai observat cä nu mä mai cert cu tine, ci acolo unde ciudäteniile tale mä intrigä ci mä incitä, angajez dialoguri cât se poate de rationale - sau, unde ratiunea e mai greu de urmärit, folosesc metodele literaturii si ale teatrului absurd. Dar nu toti pot avea räbdarea asta, si trebuie sä-i întelegem si pe ei.
Fii linistitä: stiu cât îti adori mesajele ("postärile", cum le numesti tu de regulä), deci îti promit cä NU LE VOI STERGE NICIODATA. Când nu-ti mai vezi vreunul, înseamnä cä era off-topic, si-l vei gäsi la Asylum. Sunt sigur cä aceastä formulä de cvasi-compromis, "nici ca mine, nici ca tine", te multumeste pe deplin.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 27 May 2009, 11:35   #290
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

offtopice! să se mute / şteargă

Originally Posted by corinka:
Uitati-va la Dragomara, pe mine ma cam enerva cu atitudinea ei, dar acum se comporta mult mai fain. Chiar daca uneori mai intra si ea in cate un conflict [cum patim toti], per ansamblu s-a facut fata de treaba.
Si Pauline era placuta cand era calma, are si ea dreptul la un "termen de incercare" peste un timp.

Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by Dragomara:
@pitbull pe cine şi unde-am jingit măi frate?
Draga mea surioarä Mara, a le spune oamenilor cä sunt (mult, flagrant, incomparabil) mai prosti si mai imorali decât tine, e jignitor. In general, arele de superioritate agresivä pe care ti le dai, unda de condescendentä rânjitä si dispret fudul la adresa multora dintre cei din jur, îti descalificä atitudinile critice (care uneori pot fi justificate si legitime). Dacä ai vrea/putea sä te dezbari de aceste urâte apucäturi, toate calitätile tale ar deveni vizibile si s-ar bucura de recunoasterea si stima pe care le meritä. Dar cum tu tii foarte mult la actualul täu setup, fiind o adeptä a stabilitätii personale, sub deviza "Luati-mä asa cum sunt", eu, unul, îti respect acest drept. Ai observat cä nu mä mai cert cu tine, ci acolo unde ciudäteniile tale mä intrigä ci mä incitä, angajez dialoguri cât se poate de rationale - sau, unde ratiunea e mai greu de urmärit, folosesc metodele literaturii si ale teatrului absurd. Dar nu toti pot avea räbdarea asta, si trebuie sä-i întelegem si pe ei.
Fii linistitä: stiu cât îti adori mesajele ("postärile", cum le numesti tu de regulä), deci îti promit cä NU LE VOI STERGE NICIODATA. Când nu-ti mai vezi vreunul, înseamnä cä era off-topic, si-l vei gäsi la Asylum. Sunt sigur cä aceastä formulä de cvasi-compromis, "nici ca mine, nici ca tine", te multumeste pe deplin.

Originally Posted by Chambord:
Originally Posted by corinka:
Cred ca are dreptate Neuptolem, Pauline merita o sansa de "reabilitare". Uitati-va la Dragomara, pe mine ma cam enerva cu atitudinea ei, dar acum se comporta mult mai fain. Chiar daca uneori mai intra si ea in cate un conflict [cum patim toti], per ansamblu s-a facut fata de treaba.
Si Pauline era placuta cand era calma, are si ea dreptul la un "termen de incercare" peste un timp.


Imi pare rau de Pauline. Nu mai am nici un argument pt a o apara. Tendinta ei de "self-termination" pe forum era evidenta si asta a facut-o sa depaseasca mult limita acceptabila. Tot ce pot spune e ca regret ca a evoluat asa si poate intr-o zi o veti intelege, ierta si reprimi.

Cat despre Dragomara, imi aminteste de o persoana la care s-a referit PM britanic Chamberlain in 1938 dupa un celebru acord: "Am facut pace in Europa pentru 1000 de ani"
Dear ladies and sirs, consider yourselves warned.

în caz că s-au uitat sensurile lui "a muta" şi "a şterge"

MUTÁ, mut, vb. I. 1. Tranz. şi refl. A (se) mişca din locul în care se găseşte şi a (se) aşeza în alt loc; a (se) deplasa; a (se) strămuta, a (se) transfera. ♢ Expr. (Tranz.; fam.) A-i muta (cuiva) fălcile (sau căpriorii) = a-i trage (cuiva) o palmă cu putere, a lovi peste obraz. ♦ A (se) transfera dintr-un serviciu în altul. 2. Refl. A se stabili (cu locuinţa) în alt loc, a-şi schimba domiciliul. 3. Tranz. (Înv. şi pop.) A înlocui, a schimba (cu altceva sau cu altcineva); a modifica, a transforma. ♦ A schimba cursul, direcţia. ♦ Expr. A-şi muta gândul = a se răzgândi, a renunţa. 4. (La jocul de şah) A efectua o mutare. – Lat. mutare.

ŞTÉRGE, şterg, vb. III. 1. Tranz. A freca suprafaţa unui obiect pentru a face să dispară un lichid sau o substanţă străină care îl acoperă. ♢ Expr. (Fam.) A şterge putina sau a o şterge = a pleca repede şi pe neobservate. (Refl.; fam.) A se şterge pe (sau la) bot (de ceva) = a fi nevoit să renunţe (la ceva), a-şi lua gândul (de la ceva). 2. Tranz. A face să nu se mai cunoască, să nu se mai vadă un text scris, un desen, răzând cu o gumă, trăgând linii deasupra etc. ♢ Expr. A şterge cu buretele = a da uitării o greşeală a cuiva, a ierta. ♦ A scoate din evidenţă; a anula. 3. Refl. A-şi pierde strălucirea, relieful, culoarea sub acţiunea unor cauze exterioare. ♦ A-şi pierde conturul; a se estompa, a se întuneca. 4. Tranz. şi refl. A face să nu mai existe sau a înceta să mai existe, a (se) pierde fără urmă, a face să dispară sau a dispărea din amintire, din minte. ♢ Expr. (Tranz.) A şterge de pe faţa pământului = a omorî; a distruge. 5. Refl. şi tranz. A trece foarte aproape de ceva sau de cineva, atingându-l uşor. ♦ Tranz. (Rar.) A lovi, a izbi. ♢ Expr. (Fam.) A şterge (cuiva) o palmă = a da (cuiva) o palmă. 6. Tranz. Fig. (Fam.) A fura, a şterpeli. [Perf. s. ştersei, part. şters] – Lat. extergere.
Sursa: DEX '98 | Trimisă de LauraGellner, 3 May 2004 | Greşeală de tipar

Last edited by Dragomara : 27 May 2009 at 11:47.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 27 May 2009, 11:42   #291
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Hai, mä Drago, ce pana mea, cool down!
Ce te-agiti asa, numai fiindcä ti-am spus sä nu mai faci oamenii prosti, dobitoci si imorali? Atâta circotecä, pentru o rugäminte de bun-simt! Grämezi de mesaje la rând, ca sä-mi pierd vremea unindu-le, citate peste paracitate printre arhicitate de sub übercitate, de nu se mai întelege nimic! Litere gigantice, culori, bloduri - ce-i aici, Pomu' de Cräciun? Carrefour Orhideea? Cora Supermarket? Da-i de-a dreptu' pur si simplu, zäu asa!
Nici mäcar nu te obligä nimeni sä te schimbi, dacä nu vrei. Te läsäm sä fii asa cum esti, sä tratezi lumea din jur ca pe o multime de aschimodii inferioare tie cerebral si moral, sä postezi off-topic, si tot ce mai vrei tu. Nu te bannäm, nu-ti stergem mesajele, le punem doar în ordine. Dacä nici asta nu-ti convine, eu, unul, nu mai stiu de sä cred!
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 27 May 2009, 11:48   #292
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
offtopic, again!!

Originally Posted by Pitbull:
Hai, mä Drago, ce pana mea, cool down!
Ce te-agiti asa, numai fiindcä ti-am spus sä nu mai faci oamenii prosti, dobitoci si imorali? Atâta circotecä, pentru o rugäminte de bun-simt! Grämezi de mesaje la rând, ca sä-mi pierd vremea unindu-le, citate peste paracitate printre arhicitate de sub übercitate, de nu se mai întelege nimic! Litere gigantice, culori, bloduri - ce-i aici, Pomu' de Cräciun? Carrefour Orhideea? Cora Supermarket? Da-i de-a dreptu' pur si simplu, zäu asa!
Nici mäcar nu te obligä nimeni sä te schimbi, dacä nu vrei. Te läsäm sä fii asa cum esti, sä tratezi lumea din jur ca pe o multime de aschimodii inferioare tie cerebral si moral, sä postezi off-topic, si tot ce mai vrei tu. Nu te bannäm, nu-ti stergem mesajele, le punem doar în ordine. Dacä nici asta nu-ti convine, eu, unul, nu mai stiu de sä cred!

lasă-mi păstările în pace, te rog frumos, dacă nu poţi ţine o promisiune mai mult de 5 minute, nu o mai fă, cazi în penibil.

unde şi pe cine-am jignit aici?!

Dragomara
Guru



Join Date: Dec 2007
Location: Cernavodă
Posts: 689


mda, interesant! şi acum mă întreb dacă uită careva de pe acest topic, în oglindă, înainte de a-i judeca pe ceilalţi. (excepţie de la regulă fac Corinka şi Cinemania - pe ei Dumnezeu n-a putut să-i facă decât frumoşi. )

ruşinică dragilor, da'ruşinciă răăăău!
__________________
http://ratacitprintrecuvinte.blogspot.com

Last edited by Pitbull : 27 May 2009 at 11:57.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 27 May 2009, 11:57   #293
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
GATA, MA FATA, CA M-AI ZAPACIT DE CAP!
GATA! DESTUL!
Mesajul äla era off-topic, de-aia ti l-am mutat! In loc sä aduci reprosuri moderatorilor, aberai despre nu stiu ce oglindä si rusinicä!

Si sä stii cä-mi autotrimit si mie multe mesaje la Asylum, când sunt offtopic! Mi le si auto-editez, când sunt nemultumit de ce-am scris - ba mi le si sterg, dacä e cazul, da' n-ai cum sä stii, cä de obicei ce se sterge nu se mai vede.

Last edited by Pitbull : 27 May 2009 at 12:00.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 27 May 2009, 11:59   #294
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Originally Posted by Pitbull:
GATA, MA FATA, CA M-AI ZAPACIT DE CAP!
GATA! DESTUL!
Mesajul äla era off-topic, de-aia ti l-am mutat! In loc sä aduci reprosuri moderatorilor, aberai despre nu stiu ce oglindä si rusinicä!

ce-ai făcut cu mesajele mele, ălea pe care-ai zis că nu le ştergi, nenea care uită de la mână până la gură?!

deci din mesajul ăla ai dedus că te-am făcut prost şi imoral, sau ce?!
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 27 May 2009, 12:01   #295
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ai intrecut mäsura. De douä ore-mi consumi tot timpul cu istericalele tale.
Toatä aberatia asta merge la Offtopic Asylum - cu mesajele mele cu tot, asa cä n-ai de ce sä te plângi.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 27 May 2009, 13:31   #296
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
am şi eu o mătuşă de prin Buzău care face mâncare de păstări...
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 27 May 2009, 13:40   #297
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Care din trei?
Păstăi...
Păsări...
Păstări = (sau "pastificări"), procese de transformare a unor substante în paste.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 27 May 2009, 14:01   #298
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
în niciun caz păstările Dragomarei, ele sunt deja... varză
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 01 Jun 2009, 22:54   #299
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by halebardul:
Sunt unii care si-au sacrificat totul - inclusiv viata, sanatatea, familia - de dragul filmului (chiar daca deocamdata n-au facut nici un cacat). Stiu zeci de exemple!


tocmai citeam despre prostie...
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 01 Jun 2009, 23:07   #300
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ma rog, nici nu mä mir...
Acuma, cä te-am debannat, fii si tu cuminte, nu mai provoca scandaluri, da?
Baftä.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:26.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells