Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Jun 2008, 10:41   #21
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
subscriu in totalitate argumentelor (nu neaparat atitudinii) invocate de buticut.

eu am spus de cand am vazut filmul k e bun si pitbull a ratat complet verdictul.

unde pit vede logoree eu vad contraargumente punctuale; hai, eventual, raspunsul la o logoree e tot o logoree.

P.S.
intr-o usoara alta ordine de idei, mi se pare necivilizat modul in care un administrator alege sa se comporte cu un user nou.
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 11:21   #22
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Oricat de bune argumente ar fi cele date de buticut,tot atacul clar asupra lui Pitbull se observa din tot ce a scris el acolo
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 13:11   #23
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
corect ar fi "atac clar asupra unui tip care a scris o cronica nedrept de proasta unui film bun"
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 14:14   #24
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Supastar:
intr-o usoara alta ordine de idei, mi se pare necivilizat modul in care un administrator alege sa se comporte cu un user nou.
Ai dreptate.
Imi pun cenusä-n cap si reformulez:
Buticut, bagä si mai multä logoree. Fii cât mai thalamic si mai putin cortical. Autoaduleazä-te zgomotos si public, vei suscita respectul si iubirea tuturor... Imitä-l multilateral dezvoltat pe Mel... etc., etc. Pe scurt, tot ce-am zis mai sus, ia si aplicä pe invers.

...A, si, mai ales, cu cât esti mai nou, cu atât fii mai agresiv, arogant si aberant. This is the way. Va veni, ea, vremea, când cu cât te vei învechi mai mult, cu atât vei fi mai dator sä te lasi scuipat între felinare de alti si alti copilandri, iar tu sä-i mângâi pe crestet zicând: "Bravo, tzâcä! Da' doar de-atâta esti în stare? Un sut în coaie nu poti sä dai? Hai, curaj, cä doar tu esti perfectiunea întruchipatä, mânca-te-ar mama!"
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 14:22   #25
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
io nu inteleg d c il tot compari cu mel. ala nu a dat un argument valid in toata viata lui. si tot promitea dezvaluiri. si spunea k el stie, dar nu spune. etc...

din nou, tu numesti ce face el logoree pt k scrie mult. dar tu in recenzie ai aratat multe neajunsuri ale filmului, nu ti se pare logic ca si lui ii trebuie un spatiu mai amplu de exprimare pt a demonta spusele tale??
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 14:30   #26
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Päi sä le demonteze atunci - ce, nu-l las eu?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 15:36   #27
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
he did. tu poti recunoaste k (din diverse motive care nu ma intereseaza) n-ai nimerit-o cu sweeney todd
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 15:36   #28
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Aroganta o las in seama ta, ca te pricepi prea bine. Cat despre aberatie, dictionarul spune:

Quote:
ABERÁÞIE, aberaþii, s.f. 1. Abatere de la ceea ce este normal sau corect.

Iar eu spre marea ta dezamagire n-am respectat niciuna din aceste "cerinte".

Oricat de mult as invechi, ca deh, timpul trece, nu voi fi mopul de sters pe jos al nimanui. N-am fost pana acum si exista slabe sanse ca sa fiu de acum incolo.Am orgolii and I stick to my principles. In bijuterii probabil nu voi provoca pe nimeni sa ma loveasca - din simplul fapt ca nu le am (BINGO! I'm a girl!).Poate doar invers...in fine. Nu mi s-a parut necesar sa mentionez asta de la bun inceput ca sa nu fiu confundata cu "fangirl" si sa nu fiu luata in serios.

Si ca tot pomeneai de fani, termenul "fan" e overrated in zilele noastre si si-a pierdut complet din semnificatia originala, oamenii asociind fanul cu fanaticul, adica un maniac obsedat de un anumit lucru/persoana si nu cu un om cu un interes sporit pentru un anumit domeniu. Eu folosesc "fan" gandindu-ma la sensul lui de baza.

Eu am spus ce aveam de spus, am evitat clisee gen nu ai dreptate/ai scris prostii. Nu sunt genul care diseca o opinie fara sa aiba contra-argumente solide. Eu le-am expus...punct si gata. Conversatiile cele mai interesante se nasc datorita diferentelor de opinie. Mie cel putin mi se pare plictisitor un forum gen: "user 1: This movie sucks! user 2: Ai dreptate! user 3: De acord!, user 4: Asta era evident!" si tot asa.

Ti-am demontat spusele, [irony]multumesc din suflet pentru indulgenta[/irony]. Mi se pare ridicol sa ma acuzi de logoree, din moment ce recenzia ta e cam de 3 pagini si pe deasupra fara spatii intre idei (in lipsa de alineat), ceea ce ingreuneaza cititul.

Nu stiu cati fani ai tu prin zona, insa pe mine sa nu ma treci pe lista.
Si ca sa fiu cat de cat on-topic, inchei apoteotic cu aceste cuvinte: Bottom line, Sweeney Todd is a masterpiece!

PS: Am avut un moment de revelatie. M-am prins ce te-a deranjat. Nu am scris cu diacritice.Asa-i?Asa-i?
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 15:43   #29
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Sorry, Supi - it's not Mel, it's DRAGOMARA reloaded, with an even huger NFS overload.
(Faza asta cu masterpiece-u' m-a terminat! Adicä, dä-o-n mä-sa, chiar întoarcem criterii elementare cu josu-n sus... :oops: Pânä si ridicolul are o limitä, dincolo de care se aplatizeaza fâsâit.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 15:50   #30
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Daca nu ai ignora total ce scriu, probabil ti-ai dat seama ca sunt "male" precedat de "fe". Atunci cand compari doi oameni, este recomandat ca cei doi sa fie de acelasi sex.

EDIT: bun, ai realizat in cele din urma, dupa ce ai facut un efort de a citi printre randuri. Asa cum lumea spune ca The Dark Knight e cel mai bun film de acest an fara ca acesta sa fi fost lansat macar, asa scrii si tu despre mine ca spun numai idiotenii,fara ca macar sa citesti ce scriu.

Eu personal urasc comparatiile din simplul fapt ca fiecare om este unic in felul lui. Si tu esti un unicat...din fericire.Dumnezeu sa ne pazeasca de clone de-ale tale.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 15:52   #31
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Bine.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 18:43   #32
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
buticut mama.. nu-ti mai vinde parerile in supermarketuri ca nu ti le ia nimeni, sper ca observi.
Altfel zis.. bine ai venit pe cinemagia forum. Locul unde tre sa-ti faci un nume ca sa fii recunoscuta (bagata in seama). Ca si-n viata dealtfel
te pupa tata :* ( sper ca n-ai mintit in privinta sexului )
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 21:59   #33
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
care logoree? Pit, tu vorbesti?
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 22:20   #34
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu, tata.
(Logoreea mai e determinatä si de densitate: raportul între substantä si volum.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 22:48   #35
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
Originally Posted by Pitbull:
Nu, tata.
(Logoreea mai e determinatä si de densitate: raportul între substantä si volum.)
Exactly! :?

dar doar in cazul asta, ce-i drept!
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 23:48   #36
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Scrisesem aici mai devreme ca mi se pare deplasat sa crezi ca tu scrii bine da' mult, si altii scriu mult da' prost. acum, va rog continuati.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2008, 23:49   #37
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu, chestia cu "tata" era un banc. Nepretentions.

Din partea mea, poate sä vorbeascä de zece ori mai mult, dar cu CONTINUT. (Real, nu simulat.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2008, 13:42   #38
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Adica in traducere libera, sa ma inchin zeului Pitbull. Am inteles, dar nu, mersi.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2008, 14:41   #39
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Pitbull:
Fanii sunt plictiosi si sterili. Prefer färä discutie provocarea intelectualä a unor controverse virulente - si... competente. E fascinant sä mä contrazic cu multi useri respectabili de pe-aici, ca Gionloc, StefanDo, Illotempore, Klein, Herbert, Ricutza, Mala Portugal, Airlight, Proletar si multi altii... Observä cu câtä inteligentä si bun-simt contrazic ei diverse opinii (ale mele, ale altora...), färä megalomanie autoadulatorie. "Fani"?! Lol! Parteneri de discutie! Nu dispera, ai sanse sä te aläturi lor, la un moment dat. Hai, cä poti!
Nu c-ar lua-o în seamä a doua oarä, dupä ce mai întâi a patinat peste, da' de...
Deci:

ASA NU: "Nu suportä sä-l contrazic! Vrea ca toti sä facä sluj în fata lui!" (Atitudine de muieruscä räzgâiatä.)
ASA DA: "Nu-i nimic, cu un dram de bun-simt si inteligentä, am sä-l conving - si-mi va da dreptate!"
(Atitudine de interlocutor responsabil.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2008, 17:21   #40
sorinel2
Guest
 
sorinel2
 
Join Date: May 2008
Posts: 4
off-topic: slalom printre proverbe:

* Nimic nu caracterizeazã mai bine un om ca modul în care se poartã cu cei proºti.

* Adunã toþi proºtii de partea ta ºi poþi fi ales în orice poziþie.

* Prostia înseamnã sã faci acelaºi lucru în mod repetat aºteptând rezultate diferite.

* Cine umblã mereu alãturi de omul prost se va umple ºi el de prostia acestuia.

* Exemplele sunt fãcute pentru proºti.
sorinel2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:44.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells