Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 May 2015, 22:08   #3841
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Am cumpărat ieri două cărți ( Teleșpan - Cimitirul și Radu Găvan - Exorcizat ) la preț de librărie și astăzi le-am găsit reduse cu 45 %, pe același site
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2015, 13:54   #3842
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Bremen, cand se v-a inchide argentinul, o sa iasa lumea in strada ca atunci cand s-a inchis in perioada interbelica celebra terasa de la Ottelesanu de pe victoriei.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2015, 19:51   #3843
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by iiii:
Bremen, cand se v-a inchide argentinul, o sa iasa lumea in strada ca atunci cand s-a inchis in perioada interbelica celebra terasa de la Ottelesanu de pe victoriei.

Argentinul e un loc al miracolelor . Era un nene creţ care azi are vreo 50 ani si pe care in urma cu 10 -15 ani il intaneam doar in Argentin la o bauta sau in statia de metrou de la Universitate unde cersea . Avea un carton pe care era scrisa o poveste din care se intelegea ca omul e MUT . Nu l-am auzit vreodata vorbind ...pana anul trecut cand l-am reintalnit in pasajul de metrou de la Piata Unirii . O ajuta pe o femeie sa aranjeze marfa la un chiosc si sporovaia foarte vesel cu dumneaei .
Miracol ! Toata berea bauta in Argentin i-a dezlegat omului limba
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2015, 19:50   #3844
Mr.Halloween
Junior
 
Mr.Halloween
 
Join Date: May 2015
Posts: 69
Ce ma enerveaza pe mine?
- sunetul de motocicleta
- sa fiu trezit in timpul noptii de alarmele masinilor care se opresc dupa vreo 30 de minute
- la scoala, zilele de Luni, Marti si Miercuri
- unii colegi
- copiii din fatza blocului care atunci cand se joaca urla ca nebunii
- Titanic 2(2010)
- faptul ca imi trebuie la PC 64 de biti pentru ca GTA V sa mearga
- cei de pe Facebook care dau check-in de fiecare data cand mananca/calatoresc/invata/muncesc etc.
- cei de pe Facebook care isi schimba fotografia de profil la fiecare 3 ore

As putea continua lista....dar astea sunt cele principale.
Mr.Halloween is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2015, 23:12   #3845
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by Mr.Halloween:
Ce ma enerveaza pe mine?
- sunetul de motocicleta
- sa fiu trezit in timpul noptii de alarmele masinilor care se opresc dupa vreo 30 de minute
- la scoala, zilele de Luni, Marti si Miercuri
- unii colegi
- copiii din fatza blocului care atunci cand se joaca urla ca nebunii
- Titanic 2(2010)
- faptul ca imi trebuie la PC 64 de biti pentru ca GTA V sa mearga
- cei de pe Facebook care dau check-in de fiecare data cand mananca/calatoresc/invata/muncesc etc.
- cei de pe Facebook care isi schimba fotografia de profil la fiecare 3 ore

As putea continua lista....dar astea sunt cele principale.


ce probleme frumoase au unii te invidiez
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2015, 02:00   #3846
bornfree
Senior
 
bornfree
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 147
ma enerveaza tipele workoholice fara viata personala care se cred team leaderi in devenire si stau dupa ora 20:00 la birouri.
bornfree is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2015, 11:40   #3847
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
just
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2015, 20:00   #3848
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
A mai bubuit o racheta americana la lansare Un Space X , bine ca nu erau oameni la bord

https://twitter.com/nasa



Sper ca New Horizons sa nu pateasca nimic in drum spre Pluto .Mai are doar 15 zile pana ajunge sa-i bata la usa .dupa o calatorie de 10 ani .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2015, 14:18   #3849
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
fanii isterici Halepovisti
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Sep 2015, 12:46   #3850
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Si-Mo-Na! Si-Mo-Na! Si-Mo-Na! Si-Mo-Na!

Nu sunt isteric si nici fan inrait, da imi place sa te necajesc
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2015, 07:44   #3851
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by alali:
Si-Mo-Na! Si-Mo-Na! Si-Mo-Na! Si-Mo-Na!

Nu sunt isteric si nici fan inrait, da imi place sa te necajesc

Nu ai sanse sa ma necajesti fiindca stiu ca tii cu MSM
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2015, 12:12   #3852
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by alali:
Si-Mo-Na! Si-Mo-Na! Si-Mo-Na! Si-Mo-Na!

Nu sunt isteric si nici fan inrait, da imi place sa te necajesc

Nu ai sanse sa ma necajesti fiindca stiu ca tii cu MSM
Esti total! Esti... Cosmin!!!!

Sincer nu tin cu nici una din cele 3 care sunt in frunte. Pe Serena o gasesc meritat pe primul loc, La ce recorduri are ar fi nebunie si lipsa de discernamant sa imi las antipatia sa conteste evidenta. De ea nu imi place ca nu are cum sa imi placa. Nu are ce. E... o d-soara cu o forta de barbat intr-o competitie cu gladiolele. Cand vezi un meci de-al ei si faci comparatia cu adversara... e disproportionat rau de tot.

De Sharapova iti spun clar ca nu imi place. Acele trageri de timp si pauze dese imi displac mult. Dar ca si valoare e de locul 2 fara discutie. 1 nu! In ultimul an, aproximativ, a batut-o de 4 ori Williams... Iar la general e 18 la 2. Nu sunt alienat mintal sa nu realizez ce inseamna aceste cifre. E eveident!

De Halep, in afara ca o sustin ca e de pe plaiurile mioritice, mi se pare o jucatoare constanta. Pana la meciul cu Penetta unde nu am inteles ce si cum. De fapt nu s-a putut intelege nimic. Dupa un meci cu Vika in maniera in care s-a jucat, unul dintre cele mai dure si perfecte meciuri din ultimul an, daca nu chiar cel mai bun meci de tenis in general din ultimul an la feminin, sa joci in asa mod... ? Poate lipsa lui Cahil sa spuna tot? Cine stie?

Restul jucatoarelor sunt si ele pe acolo dar mult mai slabe si mai imprevizibile.

Aa! Si mai trebuie sa apreciez cum se cuvine constanta lui Williams. 21 titluri de Grand Slam si felul in care sunt castigate, cate 6 pe zgura, 6 pe iarba si 9 pe hard... este incredibil!
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2015, 19:05   #3853
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Clientii care se descotorosesc de produse si le abandoneaza in diverse locuri din supermarketuri : surubelnite printre borcane de iaurt ,batoane de salam printre manuale scolare , ciorapi dositi printre pungi de grisine .
Mananci pe urma ceva , te apuca durerile nasterii si te intrebi de ce pentru ca produsul nu e expirat , cel putin nu pe eticheta . Pai daca a stat borcanul de maioneza in spatele televizoarelor vreo 3 zile pana sa fie recuperat .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2015, 18:34   #3854
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Ce se intampla cu fiserele Yify de nu mai apar de vreo saptamana ???
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2015, 08:04   #3855
Shadow_Master
Junior
 
Shadow_Master
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 40
Originally Posted by bremen1980:
Ce se intampla cu fiserele Yify de nu mai apar de vreo saptamana ???
Nu stiu nici eu.E foarte enervant, pentru ca mereu imi descarcam filme de acolo.
Shadow_Master is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2015, 18:33   #3856
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by Shadow_Master:
Originally Posted by bremen1980:
Ce se intampla cu fiserele Yify de nu mai apar de vreo saptamana ???
Nu stiu nici eu.E foarte enervant, pentru ca mereu imi descarcam filme de acolo.

Sa se fi dus definitiv saumai speram la o reincarnare ?

https://www.reddit.com/r/trackers/co...down_for_good/
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Nov 2015, 20:25   #3857
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Si nimeni in Piata Universitatii nu s-a revoltat ca-n alte piete varza se vinde cu > 2 lei /kg .
O sa fie mai ieftin sa murezi bananele .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jan 2016, 18:57   #3858
H4cK3RuL
Junior
 
H4cK3RuL
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 26
Pe moment: tastatura.
H4cK3RuL is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2016, 22:37   #3859
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
A mai cazut o reduta a umanitatii: un program de calculator conduce cu 2-0 in partidele de Go impotriva unuia dintre cei mai buni jucatori din lume, Lee Sedol. E o realizare incredibila avand in vedere natura jocului de Go, care e mult mai complex decat sahul atat ca si numar de pozitii posibile dar mai ales prin natura intuitiva care e foarte greu de inteles de calculatoare. Crearea unui soft care sa bata un profesionist la go e o problema care a fost studiata de zeci de ani, a existat si un premiu de un milion de dolari pana prin anul 2000, dar nimeni nu s-a apropiat de asa ceva. Si ce e socant e ca pana acum vreo 5 ani si eu care sunt un jucator mediu spre avansat, puteam sa inving orice program de calculator. Acum insa brusc a aparut un program care nu doar ca bate un profesionist, dar il bate pe cel mai bun, sau macar unul din primii cinci din lume.

http://www.theguardian.com/technolog...ame-go-contest
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2016, 18:30   #3860
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by Twinsen:
A mai cazut o reduta a umanitatii: un program de calculator conduce cu 2-0 in partidele de Go impotriva unuia dintre cei mai buni jucatori din lume, Lee Sedol. E o realizare incredibila avand in vedere natura jocului de Go, care e mult mai complex decat sahul atat ca si numar de pozitii posibile dar mai ales prin natura intuitiva care e foarte greu de inteles de calculatoare. Crearea unui soft care sa bata un profesionist la go e o problema care a fost studiata de zeci de ani, a existat si un premiu de un milion de dolari pana prin anul 2000, dar nimeni nu s-a apropiat de asa ceva. Si ce e socant e ca pana acum vreo 5 ani si eu care sunt un jucator mediu spre avansat, puteam sa inving orice program de calculator. Acum insa brusc a aparut un program care nu doar ca bate un profesionist, dar il bate pe cel mai bun, sau macar unul din primii cinci din lume.

http://www.theguardian.com/technolog...ame-go-contest


Nu stiu de ce te enerveaza treaba asta . Pe mine chiar ma face curios si vreau sa vad cat de departe poate ajunge tehnologia in timpul vietii mele. Imi pare rau ca nu sunt mai tanar cu vreo 20 ani ca sa bat si mai departe .Sunt curios de toate transformarile ( bune sau rele ) pe care viitorul o sa le aduca . Vreau sa vad masini care se conduc singure , traducere in timp real, diagnosticare si vindecare ca in Star Trek , organe clonate si apoi transplantate , s.a.m.d.
Nu mai visez la intalniri cu alieni , dar barem o calatorie umana spre Marte poate apuc .
Nu-i plang umanitatii de mila pentru ca si-a dovedit limitele .De fapt umanitatea in sine este in schimbare tot timpul .In fine , cat de mult o sa evoluam /involuam nu cred ca vom duce lipsa de asa ceva nici in urmatorii 50 -100 ani .

https://www.youtube.com/watch?v=1YQzaS_PUco
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells